Новини інфотелекомунікацій

Новини інфотелекому

114. Зломовчання: як знімають новий оригінальний контент для української OTT-платформи

     В Україні почалося виробництво власного контенту для OTT-платформ. Так, першою ластівкою стане шестисерійний серіал «Зломовчання» з популярними акторами, серед яких Ксенія Мішина, Віктор Сарайкін, Горан Богдан (Goran Bogdan), Дарко Мілас.
Вихід новинки запланований на кінець поточного року.
      У першій частині екранізації «Election Silence» глядачі побачать не тільки характерну локації Києва, але і захоплюючий кримінальний сюжет.

16.07, 25.09 (Див.: https://mediasat.info/)

Новини інфотелекому

113. Мінцифра та Amazon Web Services підписали меморандум щодо розвитку хмарних технологій в Україні
   
       Навчальні заклади зможуть приєднатися до AWS Academy та навчати українських студентів хмарним технологіям за досвідом Amazon.  Меморандум передбачає співпрацю Мінцифри та AWS у напрямах:
       1) Розвиток навичок роботи з хмарними технологіями.
Українські навчальні заклади зможуть приєднатися до AWS Academy. Програма передбачає безкоштовні сервіси, які доступні необмеженій кількості студентів і викладачів.
      2) Підтримка у впровадженні стратегії Мінцифри з розвитку ІТ-інфраструктури та поширенні хмарних технологій.
Програма AWS Activate пропонує безкоштовні інструменти для розвитку бізнесу, надає ресурси на використання хмарних сервісів AWS, навчальні програми та консультації експертів.
       3) Співпраця з питань модернізації ІТ-систем та політики міністерства у сфері хмарних технологій.

16.07, 24.09 (Див.: https://ms.detector.media)

Новини інфотелекому

112. Нова версія інтернет-регулятора в Україні запуститься дуже не скоро

InternetUA повідомляв, що Президент України призначив своїх представників на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації. Але Верховна Рада готує закон "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв'язку" згідно з яким колишня комісія повинна бути розпущена, а нова - обрана на конкурсній основі.

29.06, 3.09 (Див.: https://internetua.com/)

Новини інфотелекому

111. 5G: обладнано понад 1600 міст по всьому світу

Послуги 5G доступні в 1662 містах по всьому світу, в основному в Китаї та США. У Франції оператори докладають усіх зусиль, щоб розгорнути свою мережу у все більшій кількості спільнот. Який внесок 5G в Інтернет речей? ля Інтернету речей 5G - це ключ до більшої сумісності. З одним і тим же компонентом промисловець може підключатися на високій або низькій швидкості в залежності від своїх потреб. Це спростить проектування об'єктів, тому що більше не буде необхідності вибирати компоненти для LoRa, NB-IoT або SIM-карти. IP призведе до сумісності.

29.06, 2.09 (Див.: https://www.journaldunet.com/)

Новини інфотелекому

110. Найпопулярнішою соцмережею української молоді виявився Instagram: дані дослідження за 2021 рік

Центр аналізу та соціологічних досліджень (CISR) у рамках програми «Мріємо та діємо» провів дослідження уподобань сьогоднішньої молоді. Зокрема там йшлось про використання соціальних мереж. Про це вони розповіли у своєму пресрелізі. Найпопулярнішою соціальною мережею для опитуваних виявився Instagram – 82% серед молоді віком 13-15 років, 64% – 16-35 років. Друге місце посідає Facebook – 61%, але тільки серед молоді  віком 16-35 років. Популярними є також месенджери Viber та Telegram.

29.06, 1.09 (Див.: https://detector.media/)

Новини інфотелекому

109. Глобальні поставки стільникових модулів IoT виросли на 50%

За оцінками Counterpoint Research, глобальні поставки стільникових модулів IoT в початковій чверті 2021 р збільшилися на 50% «YoY» (+ 11% «QoQ»). Модулі на базі технологій LPWA (NB-IoT і LTE-M) продовжували показувати зростання вище середньоринкового. Найбільш швидко зростаючими в частині затребуваності були рішення на базі технологій LTE-Cat 1 і 5G. Домінуюче становище виходячи з обсягу поставок чіпсетів розширила Qualcomm, майже половина ринку.

25.06, 31.08 (Див.: https://ko.com.ua/)

Новини інфотелекому

108. В Україні подорожчає інтернет через зростання мінімальної зарплати

Пов'язано це в першу чергу з прив'язкою плати за оренду опор ліній електропередач саме до мінімалки. Згідно ж зі статтею 17 Закону "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж" доступ до елементів інфраструктури об'єктів електроенергетики становить "0,3 відсотка мінімальної заробітної плати за одну опору - елемент будь-якої інфраструктури об'єкта доступу, в тому числі опору лінії електропередачі, на місяць". Тобто оренда однієї опори сьогодні обходиться провайдеру в 18 грн., а тисячі - 18 тисяч. Тому, чим далі знаходиться населений пункт, тим більшу суму доводиться платити провайдерам.

25.06, 30.08 (Див.: https://internetua.com/)

 

Новини інфотелекому

107. Microsoft став другим IT-гігантом з капіталізацією 2 трлн доларів

Американська компанія Microsoft вперше за 35 років вийшла на капіталізацію в 2 трлн доларів. На сьогодні це другий IT-гігант з такою капіталізацією. З початку 2021 року акції Microsoft виросли в ціні на 19%, обігнавши за цим показником папери Apple і Amazon. Інвестори вкладалися в компанію в очікуванні довгострокового зростання прибутку, а також розширення її діяльності в таких сферах як машинне навчання і хмарні технології. Звітність Microsoft за III квартал перевершила очікування на ринку і продемонструвала потужний ріст компанії в різних сегментах бізнесу.

24.06, 28.08 (Див.: https://www.rbc.ua/)

Новини інфотелекому

106. Кассель: цифрова інфраструктура для поліпшення якості життя

Місто Кассель погодив розробку своєї стратегії розумного міста. Місто хоче розробити і реалізувати цифрову інфраструктуру протягом наступних семи років за допомогою фінансування в рамках модельних проектів Smart Cities. Завдяки розширенню комплексної оптоволоконної мережі, власного Інтернет-вузла і пілотного проекту сенсорної технології на основі LoRaWAN в місті вже є високопродуктивна цифрова інфраструктура.

24.06, 27.08 (Див.: https://www.kommune21.de/)

Новини інфотелекому

105. Як побудувати успішний стартап в сфері Інтернету речей?

Інтернет речей - одна з найбільш швидко зростаючих індустрій в світі. Сфера застосування технології IoT стрімко розширюється. Про те, як створити успішний проект в сфері Інтернету речей, переваги та недоліки інвестування в цю галузь розповів в інтерв'ю InVenture Андрій Зирянов, комерційний директор компанії Orion M2M. Ваш проект зайняв перше місце в рейтингу IT-стартапів Astana Hub. Чому саме ваша компанія стала безумовним лідером інноваційних проектів? иробництво електроніки - наукомістка галузь з високою потребою в інноваційних рішеннях. На ринку Казахстану практично відсутня конкуренція в цій сфері. Які напрямки в IoT є пріоритетними для вашої компанії? Пріоритетним напрямком для нашої компанії є: Сегмент ЖКГ, автоматизована система обліку витрати електроенергії, води, газу, а також система дистанційного керування вуличним освітленням.

23.06, 26.08 (Див.: https://inventure.com.ua/)

Новини інфотелекому

104. В Україні запрацює реєстр кваліфікацій: що це означає

В Україні запрацює електронний ресурс, який стане інформаційною платформою для майбутніх кваліфікаційних центрів, котрі присвоюватимуть кваліфікації на базі самоосвіти. Також за допомогою Реєстру роботодавці у відкритому доступі зможуть перевіряти достовірність документів про наявність кваліфікації працівників. Кваліфікаційні центри будуть здійснювати оцінювання результатів навчання осіб, здобутих шляхом неформального навчання чи інформальної освіти, присвоюватимуть професійні кваліфікації та визнаватимуть професійні кваліфікації, здобуті у інших країнах. У Національному агентстві кваліфікацій також зазначають, що в кінці 2020 року Реєстр кваліфікацій запущено в Beta-версії і наразі він готовий для повноцінної роботи.

23.06, 25.08 (Див.: https://biz.ligazakon.net/  )

Новини інфотелекому

103. Верховний суд відклав справу щодо санкцій проти «каналів» до 20 вересня

ВС також задовольнив клопотання представників позивача і надав їм право на ознайомлення з документами із грифом «Таємно». Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду (ВС) продовжить розгляд справи щодо застосування санкцій до ТОВ «АРІАДНА ТВ» 20 вересня. Про це ВС повідомив на своїй сторінці у Facebook. «22 червня 2021 року Касаційний адміністративний суд у складі ВС продовжив розгляд справи № 9901/47/21 за позовом ТОВ «АРІАДНА ТВ», у якому оскаржено Указ Президента від 2 лютого 2021 року № 43/2021 «Про рішення РНБО України від 2 лютого 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)"», відповідно до якого застосовано санкції до позивача. Суд відклав розгляд справи. Наступне судове засідання призначено на 14:30 20 вересня 2021 року», – йдеться у повідомленні. Також під час судового засідання було заслухано клопотання представника позивача про приєднання доказів до матеріалів справи, і Верховний Суд задовольнив це клопотання.

23.06, 24.08 (Див.: https://detector.media/)

Новини інфотелекому

102. Провідний дослідник Intel хоче, щоб 6G зосередилася на відмовостійкості мережі

Співробітник Intel Labs Шилпа Талвар утрерждает що нові послуги 6G будуть пов'язані з телемедициною, дистанційним навчанням і автономним водінням. Але для того, щоб ці типи додатків працювали, 6G повинні володіти двома речами: повсюдним підключенням і відмовостійкостю мережі: - «Ми віримо, що відмовостійкість мережі стане основним фактором при впровадженні 6G». Частково проблема забезпечення відмовостійкості мережі полягає в тому, що безпроводові мережі зазвичай розкидані по великих географічних регіонах, і існує безліч точок, в яких мережа може вийти з ладу або стати вразливою для атак. Однак для надання таких послуг, як телемедицина або автономне водіння, ці мережі повинні бути стійкі до атак і збоїв в обслуговуванні. І єдиний спосіб гарантувати це - створити розподілену мережу, яка може працювати без втручання людини навіть під час збоїв.

22.06, 23.08 (Див.: https://www.lightreading.com/)

101

Новини інфотелекому

101. В застосунку "Дія" з'явиться "кабінет пацієнта"

В рамках анонсованої президентом України програми "Здорова Україна" в додатку "Дія" буде запущений "Кабінет пацієнта". Він дозволить пацієнтам відслідковувати, пропонує сімейний лікар всі необхідні процедури чи ні.

Додаток запустять в рамках анонсованої програми ранньої діагностики захворювань. Воно дозволить людям старше 55 років дізнаватися, чи пройшли вони необхідні для обстеження процедури. І якщо ні - їм будуть приходити спеціальні повідомлення.

Додатково до кабінету пацієнта розробляються мотиваційні стимули. Для сімейних лікарів і пацієнтів. Це можуть бути (пропозиції в) спортивні зали, басейни, або інші мотиваційні пакети.

22.06, 21.08 (Див.: https://internetua.com/)

 

100

Новини інфотелекому

100. Samsung показала перший прототип системи 6G

Основна перевага 6G – ще більша швидкість передачі даних і скорочення часу затримки сигналу. На практиці це означає, що можна буде передавати в потоці відео з роздільною здатністю 8К, VR і голографічні зображення.

Сучасні мережі 5G працюють на частотах до 40 ГГц, але стандарт 6G збирається задіяти поки не використовуваний спектр терагерцових частот, піднявши планку до 100 ГГц. Нова технологія також збільшить пропускну здатність, яка для п'ятого покоління зв'язку досягала приблизно 400 МГц.

Фахівці Samsung і вчені з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі продемонстрували працездатність прототипу системи на частоті 140 ГГц і з пропускною здатністю 2 ГГц. В процесі їм вдалося передати дані зі швидкістю 6,2 Гбіт/с на відстань 15 метрів.

Пристрій складається з 16-канальної решітки, модулів приймача і блоку зв'язку з передачею даних по одиночній немодульованій смузі частот.

18.06, 20.08 (Див.: https://mind.ua/)

 

99

Новини інфотелекому

99. Звіт: до 2026 44% стільникових IoT-підключень використовуватимуть широкосмуговий Інтернет речей

Ерікссон представив звіт про мобільність, в якому висвітлюються ключові прогнози наступного етапу впровадження 5G в США і за кордоном, а також аналізуються аспекти штучного інтелекту, спектра 5G і безпроводової глобальної мережі. У звіті цього року також робиться акцент на майбутньому підключення до Інтернету речей.

Ключові моменти звіту:

• До 2026 році більш 26,4 мільярда підключень до Інтернету речей.

• Згідно з прогнозами, в 2021 році кількість підключень до масових технологій Інтернету речей (NB-IoT і Cat-M) збільшиться майже на 80%, а в 2026 році ці технології будуть складати 46% всіх стільникових підключень IoT.

• Ерікссон очікує, що в другій половині 2021 року 5G розширить сферу своєї діяльності на більшу кількість типів пристроїв IoT. Сюди входять камери, гарнітури VR і безпілотні літальні апарати (БПЛА).

• У 2022 році очікується розгортання перших комерційних пристроїв, що підтримують зв'язок з критичним часом роботи.

18.06, 19.08 (Див.: https://internetua.com/)

 

98

Новини інфотелекому

98. Після ухвалення закону про «режим paperless» буде заборонено вимагати паперові довідки — Федієнко

Верховна Рада зробила крок до запровадження «режиму paperless», ухваливши законопроєкт, який передбачає цифровізацію всіх публічних послуг. 

Цим законопроєктом буде заборонено чиновникам, державним установам будь-якого рівня вимагати від громадян будь-яку паперову довідку для того, щоб виконати якусь дію. Після прийняття закону це буде заборонено.

Практично всі державні установи мають відповідні електронні реєстри щодо тих послуг, які вони надають громадянам.

18.06, 18.08 (Див.: https://hromadske.radio/)

 

97

Новини інфотелекому

97. Ericsson: Вже до кінця 2021 року у світі буде понад 500 мільйонів 5G-підписок (інфографіка)

Компанія Ericsson прогнозує, що до кінця 2021 року кількість мобільних 5G-підписок перевищить 580 мільйонів.

При цьому щодня число нових 5G-з’єднань через мобільні пристрої зростатиме на 1 мільйон. Так, 5G б’є рекорди за темпами впровадження у світі та у 2026 році покриє 60% населення до кінця 2026 року — близько 3,5 млрд підписок.

Передача даних продовжує зростати з року в рік. Глобальний мобільний трафік даних – за винятком трафіку, що генерується фіксованим бездротовим доступом – перевищив 49 ЕБ на місяць наприкінці 2020 року. За прогнозами, він зросте приблизно в 5 разів і досягне 237 ЕБ на місяць у 2026 році. Смартфони, які нині генерують 95% цього трафіку, також споживають більше даних, ніж раніше. Зараз у світі на 1 смартфон припадає в середньому понад 10 ГБ даних на місяць і, за прогнозами, цей показник досягне 35 ГБ на місяць до кінця 2026 року.

17.06, 17.08 (Див.: https://itc.ua/)

 

96

Новини інфотелекому

96. У водопостачанні назріває технологічна революція

Водоканали поступово освоюють нові технології. Цифрові зміни відбуваються невеликими хвилями, першою з яких зазвичай є дистанційне зчитування показань лічильників.

Цифровізація також змінює методи роботи і бізнес-моделі в сфері водопостачання. Цифровізація означає технологічні рішення, які розширюють можливості, наприклад, для оптимізації роботи, очікування і синергетичного ефекту.

За допомогою оцифровки можна аналізувати операції на зовсім іншому рівні, ніж раніше.

17.06, 16.08 (Див.: https://www.teknologiainfo.com/)

95

Новини інфотелекому

95. Рада ухвалила за основу законопроєкт про "країну без паперів"

Норми цього документу зобов'яжуть держструктури надавати публічні послуги не тільки в паперовій, а й в електронній формі. Закон вводить поняття "електронна публічна послуга", прирівнює електронні процедури до паперових та встановлює чіткі правила надання е-послуг.

Документ передбачає, що українці зможуть отримати електронну послугу, навіть якщо в певний термін інша організація не надіслала необхідну про громадянина інформацію.

У законі також прописали так званий автоматичний режим е-послуг — вони будуть надаватися без втручання чиновника.

17.06, 14.08 (Див.: https://suspilne.media/)

 

94

Новини інфотелекому

94. Рішення IoT для моніторингу навколишнього середовища: що це таке і для чого вони потрібні

Моніторинг навколишнього середовища або спостереження за станом навколишнього середовища з плином часу не може ігнорувати рішення IoT, які збираютьта обробляють дані, необхідні для аналізу.

Екологічний моніторинг використовується як для аналізу якості повітря, грунту, води і рівнів забруднення в міських центрах або на робочих місцях, так і в якості інструменту оцінки впливу на навколишнє середовище.

Існує кілька систем IoT, які підтримують моніторинг навколишнього середовища:

1. Інтегровані системи

2. Датчики

3. Дрони

16.06, 13.08 (Див.: https://www.internet4things.it/)

 

93

Новини інфотелекому

 93. Більш безпечне і здорове внутрішнє середовище з новим рішенням для моніторингу якості повітря в приміщеннях на основі ІоТ

 Actility у співпраці з Elsys.se і WMW пропонує новий стартовий комплект для моніторингу якості повітря в приміщенні (IAQ), орієнтований на створення більш безпечного і здорового внутрішнього середовища, щоб допомогти людям за рахунок дотримання нормативів якості повітря.

 Це рішення для моніторингу IAQ дозволяє контролювати і відслідковувати концентрацію CO2, температуру, вологість, світло і присутність людей в режимі реального часу. Стартовий комплект для моніторингу IAQ надає необхідне обладнання, програмне забезпечення та послуги зв'язку для оцінки цього інтегрованого рішення plug-and-play.

 Рішення має надзвичайно просту конфігурацію і його можна використовувати в будь-якому приміщенні, наприклад, в класних кімнатах, офісах, конференц-залах, магазинах, промислових об'єктах, громадських будівлях і багато іншого. Контролюйте свою якість повітря в приміщенні 24/7 через ІоТ.

16.06, 12.08 (Див.: https://www.actility.com/)

 

92

Новини інфотелекому

92. Мінцифри закликає КМДА вирішити питання з інтернет-доступом в багатоквартирних будинках

InternetUA неодноразово писав про те, що чинний закон "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж" не працює, тому що в ньому недостатньо чітко виписані права та обов'язки сторін. Тому провайдери продовжують скаржитися на часті проблеми у взаєминах з комунальниками, енергетиками та іншими власниками інфраструктури.

Правова колізія, зокрема виникає при взаєминах провайдерів з керуючими компаніями і співвласниками багатоквартирних будинків, якими є громадяни, які проживають в квартирах, але не створили ОСББ.

Юрист пропонує внести дані зміни в проект Закону №4118, ідея полягає в тому, щоб і співвласників не позбавити права обрання особи, яка укладатиме договори з доступу, і одночасно перестрахувати себе на випадок, якщо вони цього не зроблять.

15.06, 11.08 (Див.: https://internetua.com/)

 

91

Новини інфотелекому

91. IoT LoRaWan для енергозбереження розумних міст

Завдяки сенсорним мереж IoT і Edge/Fog Computing, заснованим на протоколі LoRaWAN, стало можливим створення функціональних і масштабованих моделей інфраструктури моніторингу на трьох пілотних об'єктах для створення більш ефективних, стійких та здорових міст для життя.

Завдяки здатності забезпечувати високу продуктивність зі зниженим енергоспоживанням і надійної передачею даних навіть на великі відстані, LoRaWAN - це технологія, найбільш відповідна певним суворим параметрам: увага до споживання, доступність в міських умовах, вимоги до передачі даних у великих будинках і складних структурах і, нарешті, можливість мініатюризації технології та отримання низької вартості вузлів і управління мережею.

14.06, 10.08 (Див.: https://www.internet4things.it/)

 

90

Новини інфотелекому

90. В Україні введуть міжнародну сертифікацію володіння комп'ютером

Мінцифри і Українська асоціація фахівців інформаційних технологій спільно впровадять в Україні міжнародну сертифікацію навичок володіння комп'ютером (ICDL - International Computer Driver Licence).

ICDL - це сертифікація, що дозволяє людям засвідчити свої навички роботи з комп'ютером за міжнародним стандартом. ЮНЕСКО виділяє ICDL як приклад міжнародної рамки компетенцій.

Сертифікація містить теоретичні і практичні завдання. ICDL сертифікат потрібен:

• в разі вступу до вузів в багатьох країнах;

• при працевлаштуванні в приватні компанії;

• для навчання і сертифікації цифрових навичок державних службовців.

Україна є учасником програми ECDL/ICDL з 2003 року. В Україні діє мережа тестових центрів, в яких можна пройти сертифікацію.

14.06, 9.08 (Див.: https://biz.censor.net/)

 

89

Новини інфотелекому

89. Засновник української IT-компанії відмовився її продати за $ 300 млн

Український підприємець Олександр Косован відмовився від пропозиції продати IT-компанію MacPaw за $ 300 млн.

Олександр Косован в 21 рік написав програму CleanMyMac і створив компанію MacPaw, а в 22 заробив перший мільйон. Зараз йому 34 роки і Forbes оцінює його статки у $ 245 млн. Косован також відомий по інвестиційному фонду SMRK, інвестувати в Ajax Systems, Competera, Preply і Allset.

За словами Косована, сума може бути значно вище, "якщо поставити собі за мету - виходити на ринок і шукати інвестора або покупця. Але ми перед собою поки такої мети не ставимо".

14.06, 7.08 (Див.: https://tech.liga.net/)

 

Новини інфотелекому

88. Україна - найбільший IТ-хаб Європи. Це реально. Але все повинно бути максимально "в білу"

88Перетворення країни у найбільший ІТ-хаб Європи - робота в цьому напрямі вже почалася з проєкту спеціального правового та податкового режиму Дія.City.

Найперше, спецрежим пропонує прозору та вигідну альтернативу схемі співпраці з ФОП, яку сьогодні ІТ-компанії активно використовують для оптимізації податкового навантаження.

Правила гри такого механізму податкової оптимізації складно пояснити іноземним інвесторам – кожен з них, окрім команди та продукту, оцінює прозорість фінансових і юридичних аспектів компанії. Все має бути максимально зрозуміло, а, отже, "в білу".

Тому важливо, щоб в Україні були створені умови, які дозволять зберігати ефективне податкове навантаження, але в правовому полі. Такі можливості відкриває спеціальний правовий режим Дія.City.

11.06, 6.08 (Див.: https://tech.liga.net/)

Новини інфотелекому

87. Абоненти 5G відмовляються від Wi-Fi

В мережі з’явилися результати свіжого дослідження Ericsson ConsumerLab. Згідно з ними, поширення 5G помітно змінює поведінку звичайних користувачів. Так, наприклад, близько 20% власників 5G-смартфонів стали рідше підключатися до мереж Wi-Fi, йдеться в звіті. Також документ демонструє, що користувачі мобільних мереж п’ятого покоління найчастіше грають в хмарні гри, а також активно використовують AR-додатки. При цьому близько 70% учасників дослідження очікують, що 5G принесе в їх життя нові програми та послуги, в основу яких ляжуть новітні технології. Таким чином, в найближчому майбутньому мобільним операторам на повному серйозі доведеться турбуватися питанням обґрунтування переплати за підключення 5G абонентам.

19.05, 31.07 (Див.: http://businessua.com/

Новини інфотелекому

86. GSMA: 5G піддасться ризику, якщо 6 ГГц залишиться неліцензованим

Згідно з основною торговою групі світової бездротової індустрії, регулятори спектра повинні виділити 1-2 ГГц загального спектра для 5G, щоб задовольнити потреби користувачів до 2030 року. І значна частина цього спектру повинна надходити з діапазону 6 ГГц. Діапазон 6 ГГц являє собою середню частоту і знаходиться на балансі між покриттям та пропускною здатністю, забезпечуючи ідеальне середовище для підключення 5G, - заявив GSMA з постачальниками Ericsson, Huawei, Nokia і ZTE. Зокрема, компанії закликали регулюючі органи схвалити три нових види діяльності в діапазоні 6 ГГц в США:

1. Зв'язок клієнт-клієнт.

2. Операції з дуже низьким енергоспоживанням.

3. Мобільні операції.

19.05, 30.07 (Див.: https://www.lightreading.com/

Новини інфотелекому

85. Українські села запрошують до участі в проєкті з підключення до оптичного інтернету

Міністерство цифрової трансформації України почало прийом офіційних заявок на отримання інтернет-субвенцій. Головними критеріями відбору будуть ціна і соціальний ефект. Громади будуть отримувати субвенцію на ті села, яким від найменшої суми фінансування буде більше користі. Прийом офіційних заявок від голів громад для участі в проєкті «Інтернет-субвенція» триватиме до 28 травня. Проєкт передбачає підключення до оптичного інтернету. Завдяки урядовій програмі з підключення місцевих громад до швидкісного інтернету ним зможуть вперше скористатися більш 1 млн українців.

18.05, 29.07 (Див.: https://ua.news