Новини інфотелекомунікацій

Новини інфотелекому

66. Розробка NTT дозволить реалізувати мережі зі швидкістю передачі 2 ТБ/с


За заявою NTT, дослідникам компанії вдалося створити прототип чіпа підсилювача сигналу, здатного забезпечити смугу пропускання 100 ГГц. Це рішення націлюється на такі перспективні системи передачі даних, як 6G та повністю фотонні мережі (Innovative Optical and Wireless Network, IOWN).
Передбачається, що ядро інфраструктури IOWN вимагатиме забезпечити смугу пропускання 2 ТБ/с, де виявиться корисним представлений NTT підсилювач. Варто відзначити, що важливою перевагою новинки є його компактність, тому що аналогічні за функціональністю пристрою попереднього покоління були досить громіздкі, оскільки вимагали використання зовнішнього фільтру постійного струму. Вбудувати останній вдалося завдяки монтажу невеликого тонкошарового конденсатора на внутрішній високочастотній підкладці. Таким чином, виконання анонсованого прототипу у вигляді мікросхеми дозволяє інтегрувати його в будь-який пристрій.
9.03, 3.06 (Див.: https://ko.com.ua/)


Новини інфотелекому

65. Європейський Союз робить ставку на гігабіт


В рамках реалізації європейської стратегії «Цифрового десятиліття», яка спрямована на трансформацію цифрового аспекту в усіх сферах бізнесу та життя громадян країн Європи, Європейська комісія запропонувала дві ініціативи, що мають назви «Акт про гігабітну інфраструктуру» та «Рекомендації щодо гігабітного зв’язку».
Ініціативи спрямовані на розвиток як мереж фіксованого зв’язку, так і безпроводових мереж, включно з мобільними, які мають бути оновлені до мереж дуже високої пропускної здатності (VHCN). До 2030 року користувачі мереж VHCN матимуть можливість як приймати, так і передавати дані зі швидкістю Gigabit (1000 Мбіт/сек = 125 МБ/сек), що має на меті посилити міжнародну конкурентоспроможність країн Європейського Союзу.
Для досягнення цієї мети Комісія запропонувала:
Цифровізувати процес отримання дозволів на будівництво ліній мережі.
Поліпшити координацію між мережевими операторами та цивільними працівниками для доступу до кабельних шахт та каналів.
Вимагати, щоб усі нові або реконструйовані будівлі мали доступ до оптоволоконного зв’язку.

9.03, 2.06 (Див.: https://mediasat.info/)
 

Новини інфотелекому

64. Які компанії очолили рейтинг найбільших IT-компаній України у 2023 році

Перші три сходинки, як і минулого року, посіли EPAM Ukraine (11 375 фахівців), SoftServe (9 450 фахівців) та GlobalLogic Ukraine (6 935 фахівців). Склад «великої п'ятірки» не змінився, однак EVOPLAY (4 211 фахівців) піднялася на 4-ту сходинку замість Luxoft Ukraine (3 800 фахівців). EVOPLAY єдина з «великої п'ятірки» зберегла позитивну динаміку (+253 людини за минулі пів року). Загалом же кількість спеціалістів у п'яти найбільших компаніях зменшилася на 3,3 тисячі людей. Фактично українські IT-компанії продовжують активно зростати, але здебільшого вже не в Україні.

7.03, 1.06 (Див.: https://internetua.com/)

 

Новини інфотелекому

63. В Україні стало на 8 000 менше айтішників. Де працюють найбільше IT-фахівців

Як йдеться в дослідженні DOU, головна причина — релокація в закордонні офіси компаній і легалізація там. Фактично українські IT-компанії продовжують активно зростати, але здебільшого вже не в Україні.  

Загалом же кількість спеціалістів у п’яти найбільших компаніях зменшилася на 3,3 тисячі людей.

EPAM - частина спеціалістів виїхали з України, рятуючись від війни, і вирішили залишитися там. Вакансій EPAM в Україні наразі небагато, оскільки потребу в спеціалістах переважно покривають через бенч — внутрішніх фахівців компанії.

Значно більше спеціалістів втратила українська команда SoftServe (1468 осіб в другій половині 2022 року проти 164 — у першій половині). Компанія теж пояснює ці зміни релокацією. SoftServe працює над тим, щоб залучати нових клієнтів і проєкти саме в Україні.

GlobalLogic у першому півріччі зберігала позитивну динаміку, а в другому має мінус 444 людини. Причина така сама: більшість цих спеціалістів перейшла до інших офісів компанії у світі. Згідно з внутрішнім опитуванням GlobalLogic, понад 70% з них планують повернутися в Україну з настанням миру. Наразі найбільше відкритих пропозицій компанія має у регіоні EMEA (Europe, the Middle East and Africa) — 585 позицій на початку лютого. У компанії запевнили, що в 2023 році зростатимуть в інших країнах, щоб продовжувати підтримувати Україну.

7.03, 31.05 (Див.: https://dev.ua/)

 

Новини інфотелекому

62. Vodafone пояснив, навіщо просить перезавантажити смартфон після оплати пакета послуг

Термін дії тарифних планів Vodafone становить 28 днів. Якщо кошти на рахунку присутні, то Vodafone надсилає повідомлення про необхідність перезавантаження смартфона для набуття новим пакетом послуг чинності. Один з абонентів мобільного оператора вирішив поцікавитися у Facebook, навіщо це потрібно робити. З відповіді представника Vodafone випливає, що перезавантажувати смартфон більшій частині абонентів не потрібно. Ця рекомендація стосується власників старих моделей мобільних пристроїв. Річ у тім, що без перереєстрації в мережі послуги інтернету можуть працювати в них некоректно. Компанія турбується про те, щоб послуги надавалися всім без винятку абонентам належним чином. Саме тому Vodafone просить перезавантажити смартфон після підключення нового пакета послуг.

7.03, 30.05 (Див.: https://itechua.com/)


Новини інфотелекому

61. Український "Старлінк" виграв суд проти компанії мільярдера Ілона Маска

У жовтні 2022 року стало відомо, що SpaceX подала позов на українську компанію ТОВ "Старлінк" та "Укрпатент" з метою дострокового припинення дії товарного знака "Старлінк" - Starlink. Заявку на його реєстрацію українське ТОВ "Старлінк" подало ще в березні 2010 року, а сама реєстрація знака відбулася в лютому 2011.
Судовий процес зі SpaceX тривав багато місяців. Юристи компанії Маска вимагали від ТОВ "Старлінк" передачі товарного знака на користь американського Starlink через те, що Starlink є "всесвітньо відомим брендом".
Компанія SpaceX - ТОВ "Старлінк Юкрейн" - з'явилася в Україні у квітні 2022 року, і почала надавати послуги супутникового інтернету після початку війни. Незважаючи на це, право на товарний знак Starlink в Україні зберігається за українською компанією "Старлінк".
Mediasat доповнить новину, щойно з'являться подробиці.

3.03, 29.05 (Див.: https://mediasat.info/)

 

Новини інфотелекому

60. Українські стартапери роблять розумні будинки. Вони можуть допомогти подолати енергокризу

Український стартап i3 Engineering, який представляв Україну на всесвітній технологічній виставці CES 2023, створює компоненти та програмне забезпечення для розумних будинків. 

Співзасновник стартапу i3 Еngineering Павло Цюпко розповідає, що їх винахід дозволяє економити електрику з комфортом та у майбутньому може зробити освітлення українських вулиць, лікарень, садочків та інших державних установ енергоефективним.

Головна перевага української технології – це те, що вона дуже проста. Завдяки такому пристрою власник будинку отримує багато функцій — віддалене керування розумним будинком, енергоефективність, можливість налаштувати взаємодію між різними приладами та комфорт таким, як це бачите саме ви. 

Заощаджувати електрику в школах, лікарнях та на вулицях. Контролери i3 Engineering можна використовувати не тільки у приватних оселях, а й у лікарнях, школах, садках та інших установах. Це освітлення вулиць, диспетчеризація певних приміщень, контролювання показників на різних обслуговуваних і необслуговуваних станціях/підстанціях, електропостачання котелень тощо. 

На даний час компанія ставить собі певні цілі на 2023 рік. Минулого року через війну вони виконали свої плани лише на 35 відсотків. Але з новою стратегією у 2023 році планують втілити всі 100. "Наша ціль — це не лише продажі та заробіток. Це розробка нових продуктів, вихід на нові ринки, збільшення нашої компетенції, нашої присутності й наш розвиток", ‒ каже підприємець. 

25.01, 13.05 (Див.: https://tech.liga.net/)

 

Новини інфотелекому

59. Супутники-шпигуни змінили хід війн на Ближньому Сході та в Україні. Що вони вміють

Супутники-шпигуни існували ще за часів холодної війни. Зараз їм допомагає штучний інтелект, а у майбутньому вони надаватимуть дані у реальному часі. Космос грає важливу роль у нинішній війні. Супутники допомагають цивільним і військовим зі звʼязком, а розвідці – з отриманням даних про позиції супротивника.

Першої космічною новиною цього року став пуск 3 січня ракети-носія Falcon 9 компанії SpaceX. Серед супутників, які ракета вивела на орбіту, два мають безпосередній стосунок до України. Перший — це кубсат PolyITAN-HP-30, створений науковцями Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". Наносупутник проведе у космосі експеримент з ефективності функціонування теплових труб.

Другий — супутник EOS SAT компанії EOS Data Analytics, що належить українцю Максу Полякову. За типом – це супутник спостереження Землі, а його основна "спеціалізація" — агромоніторинг. EOSDA займається аналізом супутникових даних на основі штучного інтелекту та анонсувала запуск ще шести супутників для агромоніторингу до 2025 року. 

Сьогодні, в умовах війни, для України життєво важливим є оперативний доступ до супутникових даних та їхній якісний аналіз. Значну частину інформації наша країна отримує від партнерів, проте з початку війни стала очевидною необхідність мати власні апарати на орбіті.

Експерти прогнозують, що через попит держави та бізнесу на космічні знімки ця галузь невпинно зростатиме і до 2030 року ми матимемо можливість отримати знімок високого розрізнення будь-якої точки Землі у реальному часі.

26.01, 12.05 (Див.: https://tech.liga.net/)

 

Новини інфотелекому

58. Пошуковику Google настав кінець: що його погубить і скільки йому залишилося

Багато експертів передбачають смерть класичних пошукових систем, зокрема і надпопулярної Google через стрімкий ривок у створенні чат-ботів на основі нейромереж. Пол Бакхейт, стоячи біля витоків Gmail, вважає так само.

Крім того, експерт вважає, що навіть якщо Google застосує у своєму пошуковику алгоритми ШІ, то все одно втрачатиме гроші, адже компанії доведеться значно переробити усі свої продукти, що не гарантує успіху у майбутньому.

Вже зараз аналітики зазначають, що багато людей звертаються зі своїми питаннями не до пошукових систем, а саме до чат-боту ChatGPT.

31.01, 11.05 (Див.: https://internetua.com/)

 

Новини інфотелекому

57. SFR закриє свої мобільні мережі 2G і 3G у 2026 і 2028 роках

Трохи менше року тому Orange став першим оператором, оголосивши про закриття своєї мобільної мережі 2G у Франції в 2025 році і його мережу 3G в 2028 році. Таким чином, SFR більш-менш перебуває на траєкторії закриття Orange .

Відновлені частоти будуть використовуватися для підвищення швидкості мереж 4G і 5G, щоб забезпечити більшу швидкість і поліпшити якість передачі голосу завдяки узагальненню VoLTE (передача голосу по 4G).

Одночасно з графіком закриття мереж 2G і 3G SFR оголосила про розгортання у 2023 році своєї автономної мережі 5G. Сьогодні мережа 5G працює з ядром мережі 4G, що не дає змоги використати весь потенціал 5G, зокрема той, який SFR уже випробував у реальних умовах.

30.01, 10.05 (Див.: https://www.usine-digitale.fr)

 

Новини інфотелекому

56. Російська влада не дає згоди власнику «Київстар» на продаж «Вымпелком» та вихід з ринку

Російський уряд не погоджується із планами холдингу Veon, котрий окрім бізнесу в Росії також володіє мобільним оператором «Київстар». Veon має намір приєднатися до когорти компаній, що продають свої російські активи й виходять з російського ринку.

Видання «КоммерсантЪ» повідомляє, що російські міністерства фінансів, економіки та центральний банк виступили проти того, щоб група операторів зі штаб-квартирою в Амстердамі продала свій підрозділ «Вымпелком» (бренд «Билайн»), що фактично означає вихід з російського ринку.

Російська інформаційна агенція ТАСС повідомила, що уряд РФ вимагає переглянути угоду, але не надає додаткових подробиць.

30.01, 9.05 (Див.: https://mediasat.info/)

 

Новини інфотелекому

55. Українське радіо під час війни #8: припинення мовлення, мобільні застосунки та нові проєкти

У грудні минулого року Mediasat запустив нову рубрику «Українське радіо під час війни». В ній наш постійний автор Борис Скуратівський розповідає про події, що останнім часом відбулися в українському радіопросторі.

  • На хвилі київської радіостанції «Best FM» з’явилися інформаційні випуски. Вони лунають в ефірі приблизно на 50-ій хвилині музичної години. За своїм змістом ці випуски фактично відповідають інформаційним випускам, що лунають на хвилях інших радіостанцій «Об’єднаної радіогрупи

  • Київська радіостанція «Радіо П’ятниця» підготувала оновлення свого застосунку для користувачів iOS. Розробники, зокрема, відредагували дизайн застосунку, оптимізували його під iOS 16. Також переробили дизайн iPad версії.

  • В ефірі сарненського Радіо «Полісся» стартував новий проєкт – «Школа панянок». «Школа панянок» – це програма про красу внутрішнього і зовнішнього світу людини, правила етикету, способи догляду за тілом, емоційний інтелект та багато іншого.

  • В ефірі львівської радіостанції «Львівська хвиля» стартував 2-ий сезон спецпроєкту Влодка Лучишина «Є Мозок». Чому бувають періоди, коли ми блокуємо емоції, або навпаки дуже часто «безпричинно» плачемо? Як почати знову радіти життю попри війну та біль, відчай і тривогу за близьких?

30.01, 8.05 (Див.: https://mediasat.info/)

 

Новини інфотелекому

54. Дослідження: скільки заробляють українські розробники в умовах війни, та які мови програмування приносять найбільші зарплати [зима 2023]

Український профільний ресурс DOU.UA провів у грудні минулого року чергове зарплатне опитування IT-розробників, в якому взяло участь 6773 фахівці.

Попри війну, медіанні зарплати розробників не зменшилися. Середня зарплата становить $3400. Більш того, у фахівців рівня Senior і вище компенсації навіть зросли: Senior +$300, Team Lead +$100, Tech Lead +$365. Нагадаємо, такі ж висновки зробили й спеціалісти ресурсу Djinni.

Найбільш високооплачувані розробники отримують зарплати від $9200, але таких налічується лише 1%. Зарплати менш досвідчених розробників практично не змінилися. Середня зарплата джуніора зросла з $950 до $1000, а в інтернів та мідлів залишилася на попередньому рівні.

Як і раніше, найвищі середні зарплати отримують розробники, які працюють з мовами програмування Scala, Go і Rust. Середня зарплата розробників, які переважно працюють зі Scala, — $5500, Go — $5200, Rust — $5000.

JavaScript залишається мовою програмування, яку українські розробники використовують найчастіше, — 21% назвали її основною. Продовжує зростати частка тих, хто найчастіше обирає TypeScript — 16% (пів року тому — 14%, рік тому — 8%).

17.01, 6.05 (Див.: https://itc.ua/)

 

Новини інфотелекому

53. Вісім технологій, які можуть перевернути бізнес

Кожного року з’являються десятки інновацій, які можуть мати великий вплив на бізнес. Кожна інноваційна ідея або рішення – проривна чи незначна, апаратне обладнання чи складний код – несе в собі потенціал змінити спосіб ведення справ у світі.

Які інноваційні рішення, що з’явилися або були вдосконалені 2022 року, здатні перевернути діловий світ? На це запитання відповідають члени Ради молодих підприємців (YEC), члени YEC представляють майже всі галузі, щороку отримують мільярди доларів доходу та створили десятки тисяч робочих місць.

У матеріалі Forbes вісім успішних бізнесменів – членів ради розповідають, яка технологія на їхню думку, матиме найбільший вплив на бізнес у 2023 році:

Віртуальна реальність

Технологія надточного позиціонування

«Розумні» візитні картки

Хмарні технології

Повний інструментарій digital-фінансів

Смарт-контракти

Штучний інтелект для створення контенту

3D- та 4D-друк

23.01, 5.05 (Див.: https://mind.ua/)

 

Новини інфотелекому

52. Перспективи ринку пристроїв Інтернету речей 5G, тенденції розвитку чіпсетів

Стандарт 5G розроблений для вирішення широких завдань, що виходять за рамки смартфонів. У перші 3 роки 5G переважно застосовувався в смартфонах. Однак, з комерціалізацією модему 3GPP Rel.16 5G, впровадження 5G в широких додатках Інтернету речей почне прискорюватися в 2022 році.

Стандарт 5G RedCap в 3GPP Rel.17 відкриє нові промислові варіанти використання 5G, що сприятиме подальшому зростанню ринку після 2024-2025 років.

Дорожня карта стандарту 5G

Прогноз ринку пристроїв 5G

Конкуренція чіпсетів 5G

Дорожня карта для модемів 5g без трубки

5G RedCap Chipset

23.01, 4.05 (Див.: https://iotbusinessnews.com/)

 

Новини інфотелекому

51. Ericsson відчуває тиск, оскільки великі клієнти скорочують витрати на 5G

Міні-бум витрат на 5G, схоже, закінчився - принаймні, тимчасово. Минулого року ринок продуктів RAN, на якому Ericsson зараз отримує близько 70% своїх доходів, зріс приблизно на 5%, згідно з даними Dell'Oro, компанії, що займається дослідженням ринку, яку використовує Ericsson. Цього року очікується, що продажі на ринку RAN впадуть на 1%. А в Північній Америці, на яку припадає майже 30% загального доходу Ericsson, Dell'Oro прогнозує падіння на тривожні 7%.

Після значних інвестицій в розгортання мереж протягом останніх кількох років, багато операторів скорочують свої витрати на тлі ознак економічного спаду і зменшують запаси обладнання, які вони накопичили, коли поставки були обмеженими.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року річні продажі зросли лише на 1% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Реструктуризація залишається на порядку денному, оскільки Ericsson зараз намагається скоротити витрати це піднімає привид скорочення робочих місць у шведській організації. Оскільки компанія намагається досягти успіху Vonage і впоратися з інфляційним тиском, зниження собівартості продажів буде пріоритетом цього разу.

24.01, 3.05 (Див.: https://www.lightreading.com/)

 

Новини інфотелекому

50. Samsung домовився з Nokia про ліцензування патентів на 5G

Компанія Nokia заявила про підписання нової патентної угоди про ліцензування своїх патентів на 5G для Samsung. 

Відповідно до угоди, Samsung виплачуватиме ліцензійні платежі Nokia протягом кількох років, починаючи з 1 січня 2023 року. Samsung виплачуватиме Nokia роялті протягом декількох років. 

Компанія Nokia інвестувала у свій портфель патентів понад 130 млрд євро, які були витрачені на дослідження та розробки з 2000 року. Йдеться про кількість, що дорівнює близько 20 000 патентів, у тому числі понад 4500 сімейств патентів, пов'язаних із 5G.

24.01, 2.05 (Див.: https://mind.ua/)

 

Новини інфотелекому

49. У Vodafone пояснили, як підключити в iPhone другу SIM-карту

У смартфонах iPhone є лише один слот для SIM-карти. Тим часом вони підтримують технологію eSIM, що дає змогу під'єднати ще одну SIM-карту. Підтримка eSIM вперше з'явилася в апаратах сімейства iPhone 11. У Vodafone розповіли, як підключити другу SIM-карту віддалено.

Після проходження авторизації її можна додати в iPhone. Для цього достатньо виконати такі дії:

Відкрити "Параметри".

Вибрати "Супутникові дані".

Вибрати "Додати супутниковий план".

Відсканувати QR-код.

Корпоративні клієнти Vodafone можуть підключити eSIM у салоні зв'язку (необхідно мати при собі паспорт і довіреність) або через обслуговуючого менеджера.

24.01, 1.05 (Див.: https://prostomob.com/)

 

Новини інфотелекому

48. Кількість підключень 5G-IoT зросте на 1100% до 116 млн до 2026 року - в основному у охороні здоров'я та в містах

Цей прогноз є значним стрибком у порівнянні з поточними показниками, адже на сьогодні (початок 2023 року) в мережах 5G працює лише 17 мільйонів датчиків IoT. Різке зростання, на 1100% за цей період, відбудеться завдяки впровадженню рішень IoT на базі 5G в секторі охорони здоров'я та міських служб.

За прогнозами компанії, до 2026 року на ринок охорони здоров'я та "розумних" міст припадатиме понад 60 відсотків пристроїв 5G IoT. Наднизька затримка і висока пропускна здатність технології 5G IoT стануть ключовими факторами, що сприятимуть поширенню нових підключень.

5G дозволить надавати більш ефективні та динамічні медичні послуги, які були неможливі за допомогою 4G або Wi-Fi. Однак медичні установи повинні спочатку впроваджувати 5G в тих сферах, які забезпечують високу рентабельність інвестицій, насамперед, у службах екстреної медичної допомоги.

25.01, 29.04 (Див.: https://www.rcrwireless.com/)

 

Новини інфотелекому

47. Велика Британія розпочинає вимкнення 3G-мереж: ось що про це необхідно знати

Послуги мобільного зв’язку за технологією 3G надаються операторами з «Великої Четвірки» – EE, Three, Vodafone та O2. Але, за даними британського медіарегулятора Ofcom, протягом кількох найближчих років такі мережі мають поступово зникнути. І цей процес стартує вже на початку поточного року.

Мережі мобільного зв’язку у стандарті 3G (а, зрештою, і 2G) побудовані за старою та не надто ефективною технологією. Вони експлуатуються у Великій Британії з 2003 року та забезпечують передачу голосових дзвінків, текстових повідомлень та даних на низькій швидкості. Зрештою, британські оператори розпочинають вимкнення таких мереж, аби звільнити місце для розгортання швидших та надійніших мереж у стандарті 5G.

Велика Британія вже не перша країна, яка почала відмовлятися від послуг зв’язку у стандартах 3G і 2G. Сполучені Штати вже вимкнули всі свої мережі 3G, інші країни по всьому світу наслідуватимуть цей приклад кожна за своїм графіком.
25.01, 28.04 (Див.: https://mediasat.info/)

 

Новини інфотелекому

46. Україна підписала технічну угоду про співпрацю з НАТО у сфері кібероборони

Секретар «Ради національної безпеки та оборони України» Олексій Данілов підписав технічну угоду про приєднання України до «Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО» (CCDCOE). Тепер її буде передано на підпис всім країнам-членам цієї структури.

Це ще один важливий крок в напрямку посилення міжнародної взаємодії для ефективного протистояння загрозам у кіберпросторі зокрема і з боку росії. Адже кіберагресія рф спрямована не тільки на нашу країну, але і на інші демократичні країни світу.

Нагадаємо, заявку на членство України в CCDCOE було подано ще у серпні 2021 року за участю «Держспецзв’язку». А в березні минулого року її одностайно підтримали всі члени керівного комітету CCDCOE. Підписання технічної угоди всіма учасниками формалізує нашу участь в цій структурі.

25.01, 27.04 (Див.: https://ko.com.ua/)

 

Новини інфотелекому

45. Фінляндія допоможе підсилити цифрову трансформацію та модернізацію телеком-інфраструктури в Україні

«Міністерство цифрової трансформації України» та «Міністерство транспорту та зв’язку Фінляндії» підписали меморандум у сфері цифрової трансформації. Під час зустрічі очільники установ обговорили подальший обмін досвідом та співпрацю країн у відбудові цифрової інфраструктури та посиленні кіберзахисту.

Підписаний меморандум дасть змогу двом країнам обмінюватися досвідом у сферах цифровізації, інформаційних технологій та кібербезпеки. Сторони співпрацюватимуть у галузі цифрової стійкості, а також у сфері відбудови та модернізації цифрової інфраструктури.

25.01, 26.04 (Див.: https://ko.com.ua/)

 

Новини інфотелекому

44. Київстар продовжив саму корисну послугу до кінця 2023 року

Мобільний оператор «Київстар» продовжив термін дії популярної послуги «Роумінг як вдома» до кінця 2023 року.

Клієнти можуть й надалі користуватись безлімітними дзвінки на номери в мережі. Користувачі деяких тарифних планів зможуть здійснювати дзвінки на телефонні номери інших операторів як українських, так і країни перебування. Безкоштовними залишуться й вхідні дзвінки. Для користування інтернетом надаються додаткові пакети мегабайтів у роумінгу, але пропозиція залежить від підключеного вами тарифу.

Водночас “Роумінг як удома” з 1 січня 2023 року перестав діяти в деяких застарілих тарифах компанії, тому абонентам радять підключити актуальний тариф.

25.01, 25.04 (Див.: https://tehnofan.com.ua/)

 

Новини інфотелекому

43. Попри війну: Україна піднялася на одну сходинку в рейтингу швидкостей фіксованого інтернету

Україна посіла 66-те місце у глобальному рейтингу мереж фіксованого широкосмугового доступу Speedtest Global Index компанії Ookla із середньою швидкістю завантаження даних 60,03 Мбіт/с.

Мобільний інтернет. Глобальний рейтинг Speedtest Global Index за грудень минулого року продемонстрував, що середня швидкість завантаження (download) у мережах мобільних операторів України складає 11,97 Мбіт/с, а швидкість передачі (upload) – 7,84 Мбіт/с.

Фіксований інтернет. Навпаки, середня швидкість завантаження даних (download) у користувачів фіксованого широкосмугового інтернету в Україні у грудні 2022 року становила 60,03 Мбіт/с. Швидкість передачі даних (upload) у мережах операторів фіксованого інтернету досягла 63,37 Мбіт/с.

Затримка. Що стосується затримки (latency), то користувачі мобільного інтернету почали відчувати деякі проблеми. За даними глобального індексу, затримка для абонентів мобільних мереж у грудні 2022 року становила 36 мс порівняно з 4 мс для користувачів фіксованого зв’язку.

25.01, 24.04 (Див.: https://mediasat.info/)

 

Новини інфотелекому

42. Вчені хочуть використовувати людей як джерело живлення антен 6G

Група вчених з Університету Массачусетса стверджує, що проведене ними дослідження довело здатність людського тіла бути корисним інструментом для збирання відпрацьованої енергії та використання її для живлення пристроїв у майбутньому. Особливо зазначається, що людське тіло максимально сумісне з тими пристроями, які використовуватимуться для технології 6G – бездротового зв’язку нового покоління. Людське тіло може виступати як підсилювач сигналу, причому кожне окреме тіло виконуватиме функції антени.

Переходьте за посилання і дізнавайтеся про:

Що таке зв’язок через видиме світло?

Як працює зв’язок через видиме світло?

Збір і використання радіочастотного витоку

17.01, 22.04 (Див.: https://mediasat.info/)

 

Новини інфотелекому

41. Vodafone залишив безкоштовний роумінг у Європі не для всіх

Vodafone повідомив частину своїх абонентів про те, що з 12 січня 2023 року “Доступний роумінг” у країнах ЄС коштуватиме 50 грн/міс. через зміну умов обслуговування зарубіжними операторами.

За інформацією компанії «Водафон Україна», пільгові умови, які надавали роумінг-партнери, діяли до кінця 2022 року. На жаль, на 2023 рік іноземні оператори переглянули ставки для українських абонентів у бік збільшення.

17.01, 21.04 (Див.: https://expert.com.ua/)

 

Новини інфотелекому

40. Абоненти Vodafone зможуть стежити за членами своїх сімей через додаток

Абонентам Vodafone стала доступна послуга геопошуку, призначена для відстеження місцезнаходження п'яти контактів. Абоненти, які відстежуються, повинні дати згоду на відображення їхніх координат у мобільному аплеті My Vodafone.

Варто зазначити, що місце розташування абонентів визначається мобільним оператором не через інтернет. Для цього Vodafone використовує дані вишок зв'язку. За словами експертів, такий спосіб геопозиціонування не найточніший. Водночас він дає змогу визначати місце розташування об'єкта навіть в умовах блекауту.

Для її підключення необхідно скористатися мобільним апплетом My Vodafone. Обрані для моніторингу місця розташування контакти отримають від оператора SMS-повідомлення. Після підтвердження вони почнуть відображатися на карті в мобільному аплеті.

17.01, 20.04 (Див.: https://prostomob.com/)

 

Новини інфотелекому

39. Мінцифра та Укрзалізниця протестували, як Wi-Fi на Starlink працює в поїздах

Під час подорожі за маршрутом Київ — Харків середня швидкість інтернету на порт становила 65,7 мбіт/с, а безперебійний доступ в інтернет вдалось забезпечити на 96,7% маршруту.

За словами Олександра Камишіна, до кінця року всі швидкісні поїзди Інтерсіті+ підключать до інтернету через Starlink. Це дасть змогу українцям переглядати фільми, надсилати повідомлення чи працювати під час поїздок.

17.01, 19.04 (Див.: https://tech.liga.net/)

 

Новини інфотелекому

38. Загальна потужність генераторів на мережі «Київстар» наближається до 40 МВт

Наразі сумарна потужність великих стаціонарних генераторів для резервування ключових технологічних майданчиків «Київстар» сягає 20 МВт, повідомив президент компанії Олександр Комаров. Ці об’єкти мережі телекомоператора повністю зарезервовані та мають достатній запас пального, щоб впоратися з наслідками блекауту.

Крім того, станом на початок року оператор зв’язку використовує 700 стаціонарних та мобільних дизель-генераторів сумарною потужністю близько 10 МВт. Але оскільки й цього недостатньо, триває кампанія «Бізнес єднається заради перемоги».

13.01, 18.04 (Див.: https://ko.com.ua/)

 

Новини інфотелекому

37. Який оператор пропонує кращі економ тарифи: Київстар чи Vodafone

Останнім часом абоненти намагаються обрати найоптимальніший тарифний план. Тому, ми вирішили дослідити, які послуги пропонують мобільні оператори для пенсіонерів. Мобільний оператор Київстар рекомендує такий тарифний план, як «Кохання до батьків». Вартість пакету становить 125 гривень, натомість абоненти отримають:

Перевага в тому, що при використанні популярних соціальних мереж та месенджерів, додатками держпослуг та навчальними програмами тарифікації відбуватись не буде. Абоненти також можуть обрати одну з Суперсил безкоштовно.

Vodafone пропонує тариф SuperNet Start за ціною у 145 гривень. Тільки він доступний для переходу для абонентів, що вже діють.

13.01, 17.04 (Див.: https://tehnofan.com.ua/)

 

Новини інфотелекому

36. Війна, Арестович, Україна, Бандера та ЗСУ: названо найпопулярніші статті української Вікіпедії у 2022 році

Організація «Вікімедіа Україна» проаналізувала статистику відвідувань українського розділу Вікіпедії та виділила 50 найпопулярніших статей 2022 року. Зазначається, що головною подією минулого року для українців стало повномасштабне російське вторгнення, яке розпочалося 24 лютого.

Найпопулярнішою у 2022 році стала стаття «Російське вторгнення в Україну (2022)» (1-е місце), Олексій Арестович (2-ге місце) та Степан Бандера (4-е місце). В п’ятірку лідерів також увійшли статті про Україну (3-е місце) та ЗСУ (5-е місце).

Загалом, минулого року у Вікіпедії часто цікавилися статтями на теми, пов’язані з захистом України від російської агресії: Збройні сили України, Головнокомандувач ЗСУ Валерй Залужний, Президент України та Верховний Головнокомандувач Володимир Зеленський, «Привид Києва» (збірний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації), окремий загін спеціального призначення НГУ «Азов».

Крім того, користувались великою популярністю статті про різноманітві види озброєння, які використовуються під час російсько-української війни: M142 HIMARS, Bayraktar TB2, БМ-21 «Град», «С-300».

12.01, 15.04 (Див.: https://itc.ua/)

 

Новини інфотелекому

35. Латвійська авіакомпанія першою у Європі забезпечить літаки інтернетом Starlink

Латвійська компанія airBaltic стане першим авіаперевізником в Європі, який запустить супутниковий інтернет Starlink на борту своїх літаків.

Зазначається, що airBaltic співпрацюватиме зі SpaceX, щоб отримати необхідне схвалення STC (додатковий тип сертифікації), і очікується, що вже цього року розпочне встановлення продукту на всьому авіапарку Airbus A220-300 airBaltic.

Як повідомлялося, компанія SpaceX 28 грудня 2022 року запустила у космос першу партію з 54 супутників Starlink нового покоління.

11.01, 14.04 (Див.: https://www.ukrinform.ua/)

 

Новини інфотелекому

34. Польські вчені розробили батарею для смартфонів, яка заряджається протягом восьми хвилин

Фірма The Batteries з польського міста Жешув сподівається повністю змінити світовий ринок, запропонувавши нову тонкоплівкову батарею, здатну потенційно тримати заряд протягом 68 років.

Уже скоро її можна буде використовувати в мобільних телефонах. Для того щоб зарядити її на цілий день, необхідно витратити не більше 8 хвилин. При цьому вона здатна прожити цілих 68 років - за умови, що ви будете заряджати її раз на день. За словами експерта з технологій, доктора Мацея Кавецкі, тонкоплівкова літій-іонна батарея є революційною розробкою.

Новий акумулятор дуже тонкий і дуже легкий. Завдяки використанню новітніх технологій виробництва його собівартість буде приблизно в 150 разів нижчою за найдешевші альтернативні технологічні розробки, відомі станом на поточний момент. Перші комерційні продукти з'являться в продажу наприкінці цього року.

11.01, 13.04 (Див.: https://mediasat.info/)

 

Новини інфотелекому

33. 12 українських стартапів показали свої розробки на CES 2023

12 українських стартапів представили нові продукти і технології на всесвітній виставці Consumer Electronics Show (CES). Це можливість показати всьому світові, що українські стартапери здатні створювати продукти, не гірші за закордонних фахівців, та підняти імідж країни перед світовою аудиторією.

Цьогоріч українська делегація презентувала:

павільйон українських hardware стартапів;

конкурс пітчів перед американськими інвесторами;

потенціал інвестицій, співпраці та партнерства з українськими технологічними компаніями;

перемоги українських інноваторів на технологічному фронті.

Власний український павільйон на виставці CES 2023 — великий крок у визнанні технологічних потужностей України міжнародною спільнотою. Український фонд стартапів вже другий рік поспіль виступив співорганізатором національного стенду на CES.

До конфлікту Україна була перспективним технологічним центром, але війна змусила підприємців переїхати та переглянути свої бізнес-плани. На даний час фонд стартапів робить акцент на військових технологіях, проводячи такі заходи, як хакатони дронів, де інженери обдумують ідеї, які можна швидко використати у зоні бойових дій.

Але ідеї не лише про війну — український контингент включав Nanit, невелику компанію з роботів і пристроїв, яка навчає навичкам електроніки та комп’ютерного кодування, вкрай необхідним для роботи в техніці.

11.01, 12.04 (Див.: https://expert.com.ua/)

 

Новини інфотелекому

32. Німеччина виділить 20 млн євро на фінансування Starlink в Україні

Зазначеної суми має вистачити забезпечення роботи 10 тис. наземних станцій.

У міністерстві повідомили, що третина наземних станцій працюватиме на потребу Збройні сили України.

"Доступ до інтернету є рятувальним колом для місцевих жителів і дозволяє решті світу знати, що відбувається в Україні. Starlink закриває дірку, де більше немає доступу до світової мережі через зруйновану громадянську інфраструктуру", - сказали в МЗС і уточнили, що Україна звернулася. до Німеччини з проханням допомогти фінансувати супутниковий зв'язок Starlink.

За словами Федорова, Україна не отримує цих установок безкоштовно, за них потрібно платити, втім, за спеціальною ціною.

11.01, 11.04 (Див.: https://world.novyny.live/)

 

Новини інфотелекому

31. Київстар назвав найдешевший тариф з інтернетом

Мобільний оператор «Київстар» презентував вигідний тариф за стмволічною ціною. Мова йде про нову пропозицію, вартість якої становить всього 125 гривень на місяць. Проте, користуватись ним можуть громадяни від 60 років. Даний тариф має спеціальну знижену ціну, а скористатись ним можуть лише громадяни від 60 років або особи з інвалідністю. Тариф отримав назву «Кохання до батьків».

Цей тарифний план став одним із тарифів лінійки LOVE UA 2022 року. за 125 грн./міс. Київстар надає такі послуги:

Безлімітні дзвінки у мережі

50 хвилин на дзвінки на номери інших операторів та на міські номери

50 SMS

5 Гб мобільного інтернету

Додаткову Суперсилу

Так, у тарифі “Кохання до батьків” надаютсья Суперсили зі 100 хвилин на інші номери або 5 Гб мобільного інтернету.

11.01, 10.04 (Див.: https://tehnofan.com.ua/)

 

Новини інфотелекому

30. Що нового з’явиться у Дії в 2023 році

Керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації Мстислав Банік анонсував, на які послуги слід очікувати у додатку Дія в цьому році.
В 2023 році будуть оновлені соціальні послуги. Також можна очікувати, що перереєстрація та розмитнення автомобіля стануть ще доступнішою. Ця послуга стартувала 2022 року, але проєкт не з легких, тому, плани реалізації було перенесено на наступний рік. Електронний нотаріат теж буде реалізовано вже наступного року. Також громадяни зможуть реєструвати місце проживання.
Минулого року всі послуги були присвячені темі війни. Наприклад, першим таким сервісом був єДокумент, адже на початку повномасштабної агресії реєстри були відключені з міркувань додаткової безпеки, але люди повинні були мати доступ до своїх документів.
6.01, 8.04 (Див.: https://tehnofan.com.ua/)

Новини інфотелекому

29. Український агроорієнтований супутник підтвердив початок роботи на орбіті

Український супутник EOS SAT-1 агроорієнтовної групи EOS Data Analytics, запущений 3 січня з космодрому у США, вийшов на зв’язок, підтвердивши про початок його роботи на орбіті.
"Запуск супутника відбувся в рамках місії SpaceX Transporter-6, а його доставка на низьку навколоземну орбіту була здійснена ракетою Falcon 9 із бази Космічних сил США на мисі Канаверал, у Флориді. Супутник допоможе боротися зі змінами клімату та розв’язувати продовольчі проблеми", - нагадують у ФБ «Ноосфера».
Апарат був побудований та оснащений двома високоточними камерами DragonEye українсько-південноафриканської компанії-виробника космічної оптики Dragonfly Aerospace, двигун супутника розробила українська компанія Space Electric Thruster Systems, а компанія Flight Control Propulsion забезпечила 3D-друк деталей і виготовлення елементів корпусу.
Запуск усіх супутників EOS SAT планується завершити до 2025 року.
6.01, 7.04 (Див.: https://www.ukrinform.ua/)

Новини інфотелекому

28. Що нам дадуть дуже високі швидкості інтернету

Інтернет розвивається семимильними кроками – вже нікого не дивує те, що у звичайній квартирі може бути оптоволоконний кабель. Не за горами і 5G – передача даних у мобільних мережах прискориться у 100 разів. Що на нас чекає з розвитком інтернету?
Хмарні послуги розвиватимуться
Не треба буде завантажувати фільм, щоб його переглянути
Не потрібно мати об’ємний накопичувач
Комп’ютерні віруси відійдуть у минуле
Інтернет щільніше увійде в життя та інфраструктуру
Високі швидкості дозволять створити і розумне місто зі смарт-світлофорами та безпілотними автомобілями, покращити сільське господарство та охорону здоров’я. Також користувачам будуть доступні системи віртуальної реальності з дуже високою якістю зображення та іншими особливостями — мабуть, і їхати нікуди не потрібно буде, щоб отримати ефект присутності у тій чи іншій галузі.
4.01, 6.04 (Див.: https://itechua.com/)

Новини інфотелекому

27. Apple вже має план з розширення функції супутникового зв’язку

Функція екстреного виклику, що з’явилася в iPhone 14-ї серії, за допомогою супутникового зв’язку вже неодноразово допомогла в порятунку людей, але, схоже, Apple на цьому зупинятися не має наміру. Новий патент американської компанії вказує на плани щодо розширення можливостей супутникового зв’язку в «яблучних» гаджетах.
У патенті, отриманому Apple йдеться, що через супутник можна буде встановити зв’язок не лише за допомогою текстових повідомлень, але також використовуючи дзвінки та відеозв’язок. Більше того, у документі описується можливість налагодити інтернет-з’єднання за допомогою супутникового зв’язку.
У тексті патентної заявки також говориться, що дані супутникового зв’язку, надіслані приймачами та антеними випромінювачами, можуть включати різну мультимедійну інформацію, як, наприклад, потокове відео, телевізійний та радіоконтент.
4.01, 5.04 (Див.: https://itechua.com/)

Новини інфотелекому

26. Пенсіонерам України роздадуть безкоштовні смартфони – як отримати і коли

В Україні намагаються відходити від паперової бюрократії, тому все більше українців користуються додатком «Дія», де можна отримати величезну кількість послуг, не виходячи з дому. Що стосується пенсіонерів, то в «Дії» зовсім недавно з’явилася можливість завантажити пенсійне посвідчення, також можна подати заяву на призначення субсидії, пенсії.
Але ж далеко не у всіх пенсіонерів є смартфон, інтернет, не всі люди похилого віку, можуть опанувати ці сучасні науки. Як бути із цим?
На кожну послугу у «Дії» фахівці Міністерства знімають інструкцію для того, щоб показати, куди натиснути, пояснюють, що написати і в якому полі.
Щодо безкоштовних смартфонів, то, за словами Мстислава Баніка, бойові дії відстрочили це питання.  Під час війни перед державою стоять інші пріоритети. це питання відкладається, але впевнене, що ми до нього повернемося, – підсумував Банік.
6.01, 4.04 (Див.: https://itechua.com/)

 

Новини інфотелекому

25. Термоядерний синтез та оживлення мертвих: 10 найяскравіших наукових проривів 2022 року

У 2022 році з'явився і взявся до наукових відкриттів мегателескоп імені Джеймса Вебба, відновив роботу та виявив нові частки Великий адронний колайдер, виробила термоядерну енергію найбільша лазерна установка. Також було оголошено про великі прориви в розробці антибіотиків, трансплантації органів, вивченні ДНК та боротьбі з облисінням.
Mind пропонує дізнатися про 10 найяскравіших наукових відкриттів, які вразили людство минулого року:
     Лютий-2022: штучний інтелект знайшов нові антибіотики
     Березень-2022: повністю розшифрований геном людини
     Травень-2022: створено технологію прискореного виробництва мікророботів
     Липень-2022: запрацював телескоп імені Джеймса Вебба
     Липень-2022: знайдено три нові елементарні частинки
     Липень-2022: виявлено молекулу, що стимулює ріст волосся
     Серпень-2022: оживлені органи мертвих свиней
    Листопад-2022: успішно протестовано багаторічний рис
    Грудень-2022: реконструйовано екосистему віком 2 млн років на основі давньої ДНК
    Грудень-2022: запущено реакцію термоядерного синтезу

3.01, 3.04 (Див.: https://mind.ua/)

Новини телекомунікацій

24. Альтернатива генераторам: українці масово переходять на зарядні станції

Ставити генератор у квартиру – не надто слушна ідея. По-перше, треба вирішити проблему з відводом вихлопних газів із приміщення. По-друге, рівень шуму цього працюючого «гаджета» просто зашкалює. Зручнішою альтернативою для застосування у квартирах можуть стати портативні зарядні станції.

Що це взагалі таке? Простою мовою портативна зарядна станція (ПЗС) – це потужний повербанк з ємністю від 50 000 до 1 млн мАг. На відміну від звичайного повербанка у ПЗС є як USB-порти, так і розетки на 220В. Тобто можна заряджати не лише смартфони, а й побутову, комп’ютерну техніку, роутери, ліхтарі тощо.

Час заряджання ПЗС – 1,5 – 6 годин від розетки 220В (залежить від моделі ПЗС). Сонячні панелі зимою в похмуру погоду можуть відновлюватися більше доби.

Наразі в Україні продаються понад 10 брендів:  Bandera Power (Україна), «Джерело» (Україна), Bluetti (Німеччина), Jackery (США), EcoFlow (Китай), Xtorm (Нідерланди), DEDRA (Польща), Goal Zero (США), Аnker (Китай), Flashfish (Китай), WellCharger (Китай).

25.11, 11.02 (Див.: https://mind.ua/)

 

Новини телекомунікацій

23. 6 проєктів, які зроблять Пафос розумним та цифровим містом

Муніципалітет Пафосу просуває шість проєктів у контексті «Розумного та цифрового міста».

Проєкти стосуються впровадження та обслуговування мережі LoRaWAN, інтелектуальної системи управління паркуванням (Smart Parking), а також розробки та обслуговування географічної інформаційної системи.

Вони також стосуються встановлення та управління розумним вуличним освітленням, встановлення та управління розумними стовпами та створення центру обробки даних.

29.11, 10.02 (Див.: https://www.philenews.com)

 

Новини телекомунікацій

22. Sony готує «перший» чіпсет LTE-M/NB-IoT – як «найпередовіше» стільникове IoT-рішення

Sony Semiconductor представила нове дводіапазонне малопотужне рішення на чіпсеті стільникового зв’язку IoT, яке, як стверджується, є «першим», що об’єднує LTE-M і NB-IoT в одному інтегрованому модемі. Новий чіпсет ALT1350 також підтримує супутникове (неназемне; NTN) підключення, а також стільниковий зв’язок, супутникове GNSS і Wi-Fi позиціонування, а також містить додатковий трансивер для протоколів на основі IEEE 802.15.4 у суб-ГГц і 2,4 ГГц ISM смуги.

Це малопотужне обладнання IEEE 802.15.4 охоплює Wi-Sun, U-Bus Air і бездротовий M-Bus для локальної мережі датчиків типу «точка-точка» або мережі. Блок мікроконтролера (MCU), прискорення штучного інтелекту та сенсорний концентратор ALT1350 призначені для операцій IoT з низьким енергоспоживанням, для збору й обробки даних із низьким енергоспоживанням на периферії, у сенсорних пристроях і периферійних шлюзах. Sony Semiconductor назвала це «найпередовішим стільниковим IoT-рішенням на ринку».

29.11, 9.02 (Див.: https://enterpriseiotinsights.com/)

 

Новини телекомунікацій

21. У Vodafone вважають, що компанія дає людям зв’язок за нормальні гроші. Що і як подорожчало

Чому Водафон змушений піднімати ціни? Як зазначили у прес-службі, вони розуміють, що SMS з інформацією про підвищення ціни на послуги не приносять радості, але змушені збільшувати ціни. «ДЛЯ ТОГО, ЩОБ У ЛЮДЕЙ БУВ ЗВ’ЯЗОК, УСІ НАШІ СЛУЖБИ ПРАЦЮЮТЬ 24/7.

  • Величезні незаплановані у бюджеті витрати, що йдуть на ремонт зруйнованих базових станцій та пальне для їхньої роботи в умовах постійних відключень електропостачання, кількість та нинішня вартість цього пального.
  • Робота наших інженерів та технічного персоналу, які роблять часом неможливе, щоб забезпечувати зв’язок у таких умовах.
  • Безкоштовні послуги, які компанія надає різним категоріям людей.
  • Кількість клієнтів загалом зменшилася на 3 млн через масові міграції.

Тарифні зміни – це необхідні кроки, щоб усе це продовжувало працювати», – заявили у прес-службі «Водафону».

29.11, 8.02 (Див.: https://itechua.com/)

 

Новини телекомунікацій

20. Україна співпрацюватиме з Австрією у сфері цифровізації

«Міністерство цифрової трансформації України» та «Міністерство фінансів Австрії» підписали меморандум у сфері цифровізації. Під час зустрічі обговорили співпрацю країн у сфері цифрової трансформації та обмін досвідом у сферах доступу до швидкісного інтернету, електронного урядування, цифрових стартапів.

Також під час зустрічі обговорили потреби телеком-сфери. Адже стабілізація та відновлення зв'язку на звільнених територіях і в прифронтовій зоні – один із важливих напрямів роботи «Мінцифри». Австрія виразила готовність найближчим часом виділити допомогу для підтримки серверів та цифрової інфраструктури України, зокрема йдеться про партію генераторів. Також сторони будуть працювати далі над забезпеченням України терміналами супутникового звʼязку Starlink.

29.11, 7.02 (Див.: https://ko.com.ua/)

 

Новини телекомунікацій

19. Додаток My Vodafone отримав кардинальне оновлення: що змінилося

Vodafone оновив програму My Vodafone на пристроях користувачів. Головні принципи оновленого My Vodafone – швидкість та простота.

Як повідомляють у прес-службі оператора, нова версія втричі швидше і на 41% легша за попередню. А зручний та зрозумілий інтерфейс значно спростив використання програми.

У новій версії програми з'явилися нові функції. Серед них таке:

• порівняння тарифів, щоб вибрати для себе найзручніший;

• можливість користуватись допомогою інтерактивного асистента ТОБі;

• при кожному вході в My Vodafone здійснюється автоматична перевірка номера. Це дозволяє виявити можливі проблеми з тарифом, послугами, бонусами тощо.

29.11, 6.02 (https://mediasat.info/)

 

Новини телекомунікацій

18. Vodafone з 25 листопада підвищує вартість своїх послуг на 30%

Vodafone заявив про нове підвищення тарифів на послуги мобільного зв’язку для своїх абонентів. Так, з 25 листопада збільшиться вартість місячного пакету послуг у рамках тарифу Vodafone 4G Smart XS . Про це абонентів попереджають через SMS-повідомлення.

Також зросте місячна вартість тарифів для абонентів лінійки Vodafone SuperNet:

Vodafone SuperNet Turbo;

Vodafone SuperNet Start;

Vodafone SuperNet Pro;

Vodafone SuperNet Unlimited.

25.11, 4.02 (Див.: https://itechua.com/)

 

Новини телекомунікацій

17. Розумне авто: які технології забезпечують безпеку на дорозі

Безпілотні літальні апарати чи такі, що самостійно пересуваються по воді чи під водою або їдуть автошляхами, вже відомий тренд. Наразі наші воїни використовують безліч дронів для з'ясування оперативної обстановки та атакування сил противника. Разом із тим як за кордоном, так і на українських дорогах можна зустріти автівки, що здатні керувати самостійно. Тож безпілотні технології стають в пригоді як на війні, так і у мирному житті, якого прагне Україна. І українці також роблять свій вклад у розвиток цієї технології. Що вже зараз пропонують українські розробники для світового автопрому і які тенденції розвитку цієї технології, розповів Mind віцепрезидент з інжинірингу GlobalLogic Віталій Пелех. 

Наша команда працює в індустрії automotive сумісно з tier-1-провайдером Zenseact понад п'ять років. Разом розвиваємо чотири напрями з тих, що були перераховані вище: highway pilot, collision avoidance, connected roadview та driver support.

Використовуємо для цього декілька технологій:

  • Computer Vision;
  • Sensor fusion;
  • Localization;
  • Vehicle motion control.

Широке розповсюдження самокерованих автомобілів здатне скоротити на 85% кількість ДТП, спричинених людським фактором, і зберегти близько 50 000 людських життів на рік. Тож розвиток напряму “розумних” автомобілів в automotive – однозначно корисна тенденція.

22.11, 3.02 (Див.: https://mind.ua/)

 

Новини телекомунікацій

16. Маск презентував концепцію Twitter 2.0

Новий власник компанії Twitter Ілон Маск презентував концепцію "Twitter 2.0".

Згідно з новою концепцією, акцент буде зроблено на шифруванні особистих повідомлень. Окрім цього компанія працюватиме над додаванням функції зашифрованих відео- та голосових дзвінків між обліковими записами.

Протягом багатьох років Twitter кілька разів запускав, а потім призупиняв послугу зашифрованих повідомлень. Але тепер Маск налаштований на розгортання цієї функції, що стане пріоритетом компанії.

22.11, 2.02 (Див.: https://www.ukrinform.ua/)

 

Новини телекомунікацій

15. Правління компанії Eutelsat схвалило злиття з OneWeb

Правління французького супутникового оператора Eutelsat схвалило угоду, яка передбачає об'єднання активів компанії з британським підприємством OneWeb, яке надає послуги широкосмугового зв'язку.

Угода про злиття ще належить затвердити публічним акціонерам компанії Eutelsat – це може статися у другому чи третьому кварталі 2023 року, коли оператор планує провести загальні збори акціонерів.

Компанія Eutelsat бачить у створенні на орбіті гібридної мережі ключ до вирішення всіх майбутніх потреб супутникового зв'язку. А в компанії OneWeb сподіваються використати ресурси французького супутникового оператора для прискорення процесу комерціалізації власного орбітального угруповання.

22.11, 1.02 (Див.: https://mediasat.info/)

 

Новини телекомунікацій

14. Інтернет зникає, коли в районі є світло: оператори пояснили причину перебоїв зв’язку

Відсутність у певну годину віялових відключень у одному з районів Києва зовсім не означає, що у квартирі чи офісі буде безперебійний інтернет. Про це повідомляють оператори мобільного зв’язку та постачальники інтернету.

Проблема – у відсутності персонального представника постачальника послуг в кожному будинку.

Інтернету чи зв’язку у вас може не бути з двох причин – або ваш будинок знеструмлений і не працює передавальна техніка, або офіс знеструмлений і не працюють сервери.

22.11, 31.01 (Див.: https://u-news.com.ua/)

 

Новини телекомунікацій

13. Київстар налякали українців зникненням звичного мобільного зв’язку

Олександр Комаров, Президент компанії Київстар, оприлюднив важливу новину для абонентів. Річ у тім, що у зв’язку з ракетними обстрілами та відключенням світла стаються перебої із мобільним зв’язком та інтернетом. Через надмірні навантаження зв’язок із локального може перетворитися на місцевий. Якщо така ситуація буде продовжуватись, то покриття перестане працювати у штатному режимі. Можливо, що одночасно в деяких районах може бути зв’язок, а в інших – ні.

Така ситуація спостерігається у столиці після відключення електричної енергії. Зв’язок є, але покриття працює не стабільно.

22.11, 30.01 (Див.: https://tehnofan.com.ua/)

 

Новини інфотелекому

12. "Доводиться відновлювати базові станції з нуля". Мобільний оператор – про проблеми зі зв'язком та інтернетом під час відключення світла

Перебої з мобільним зв'язком та інтернетом безпосередньо пов'язані з відключеннями електроенергії. При цьому основна проблема – частота відключення світла

Під час віялових або екстрених відключень навантаження на мережу оператора значно зростає через те, що користувачі переходять з фіксованого інтернету на мобільний. Якщо відбувається прогнозоване відключення або короткострокова відсутність живлення, мобільна мережа автоматично переходить на резервні джерела та продовжує працювати. Однак стабільність роботи мережі залежить від тривалості та масштабів відключення електроенергії.

Якщо живлення відсутнє тривалий час на значній території, то оператору досить складно забезпечити роботу всього обладнання на автономному живленні.

Базові станції оснащено резервними акумуляторними батареями, які автоматично вмикаються, коли централізовано припиняється електроживлення. В середньому вони здатні забезпечувати автономну роботу базової станції від двох до п'яти годин після відключення електроенергії за умови повної зарядки.

Повна зарядка – це 12 годин. Тому через періодичність відключень ситуація з наданням послуг мобільного зв'язку ускладнюється.

21.11, 28.01 (Див.: https://ubr.ua/)

 

Новини інфотелекому

11. 21 листопада – Всесвітній день телебачення

21 листопада 1996 року відбувся перший Всесвітній телевізійний форум, і 17 грудня 1996 року в Організації Об'єднаних Націй вирішили оголосити цей день Всесвітнім Днем Телебачення. Цього дня на місцевому та глобальному рівнях проводяться різноманітні заходи, спрямовані на підвищення обізнаності людей щодо ролі телебачення у сфері комунікації та глобалізації.

Всесвітній день телебачення – це не лише святковий день, присвячений засобу масової інформації, який поглинає весь наш час та всі наші сили. Це також найкращий час для того, щоб продовжувати разом розвивати наше найкраще досягнення: демократію.

21.11, 27.01 (Див.: https://mediasat.info/)

 

Новини інфотелекому

10. Meshed IoT захищає базову станцію LoRaWAN, контракт датчика IoT з міськими радами Вікторії

Спеціаліст LoRaWAN Internet of Things, Meshed IoT, отримав контракт на постачання базових станцій, послуг і сенсорних пристроїв для консорціуму рад у центральній Вікторії.

Meshed поставить 30 базових станцій LoRaWAN, послуги з технічного обслуговування та професійні послуги, а також сенсорні пристрої IoT для консорціуму Smart Shires. Це створить одну з найбільших безперервних мереж IoT в Австралії.

Завдяки створенню цієї мережі та встановленню датчиків IoT у графстві Шир, муніципалітет та інші місцеві підприємства, фермерські підприємства та туристичні оператори зможуть отримувати дані датчиків і статистичну інформацію, підтримуючи прийняття рішень.

21.11, 26.01 (Див.: https://www.iothub.com.au/)

 

Новини інфотелекому

9. За відсутність мобільного зв’язку мешканцям України можуть сплатити компенсацію

Ненадання послуг у зв’язку з воєнними діями чи аварійними відключеннями електрики — це форс-мажорні обставини. Але абоненти, які мають через це проблеми зі зв’язком, незважаючи на внесення абонентської плати, можуть вимагати відшкодування збитків.

На підставі листа Торгово-промислової палати України від 28.02.2022 №2024/02.0-7.1 мобільні оператори звільняються від відповідальності за ненадання послуг, якщо це повязано з форс-мажорними обставинамиАтаки на енергетичну інфраструктуру — це якраз форс-мажор. Цього неможливо передбачити чи якось запобігти.

Однак, якщо це з практичної точки зору, то оператор зобов’язаний зняти з абонента не повну вартість послуги. Наприклад, якщо доступ до інтернету був лише 8 годин із 24, то й оплата буде за час доступу до мережі.

21.11, 25.01 (Див.: https://itechua.com/)

 

Новини інфотелекому

8. Lifecell допомагає на звільненій території хвилинами та гігабайтами

Мобільний оператор lifecell відновлює роботу базових станцій у звільнених містах та селах Херсонщини. Щоб підтримати херсонців та мешканців області, які перебували в окупації, lifecell нараховує їм пакети послуг без додаткової плати.

Найбільшими складнощами при відновленні зв’язку на звільнених територіях є значні пошкодження й крадіжки обладнання окупантами, а також відсутність енергопостачання. Команда lifecell  робить все можливе, щоб якомога швидше запустити зв’язок для мешканців звільнених сіл та містечок. Запущені базові станції поки що працюють на генераторах.

21.11, 24.01 (Див.: https://expert.com.ua/)

 

Новини інфотелекому

7. Врятувати життя: як український стартап MISU виходить на міжнародні ринки під час війни

MISU – система моніторингу здоров’я, що складається із застосунка та смартгодинника, які стежать за здоров'ям користувача в режимі Live 24/7. Вона може завчасно попереджати про критичний стан людини. «Ми взяли дуже багато даних з українських клінік та навчили комп’ютер визначати, коли у конкретної людини можливий напад. Це як медичний Shazam: грає якась пісня – вмикаєш застосунок – система її розпізнає. Так само й ми дізнаємося, чи буде напад в найближчий тиждень-два», – пояснює Володимир Шевчук. Ідея стартапу зародилася, коли почався COVID-19.

Годинник налаштовується під клієнта: чим довше його носити – тим точніше він спрогнозує, коли людині може стати зле. Якщо включити певну функцію в застосунку, то тільки-но система розпізнає критичний стан здоров’я – клієнта набере лікар.

В Україні стартап працює зі страховою компанією «Альфа». Тобто клієнти можуть цілодобовою користуватися підтримкою call-центру з лікарями. Але якщо користувач хоче під'єднати свого сімейного лікаря – в застосунку є така можливість.

18.11, 23.01 (Див.: https://mind.ua/

 

Новини інфотелекому

6. Vodafone Україна" планує в 2023 р. перевести дочірню ІТ-компанію в "Дія City"

Мобільний оператор "Vodafone Україна" у першому кварталі 2023 року планує завести дочірню ІТ-компанію SmartFlex у спеціальний правовий та податковий режим "Дія City".
"У нас є ІТ-компанія - SmartFlex (...), і ми переводитимемо її в "Дія City". Це рішення вже прийняте, але вимагає доопрацювання SAP (управлінська система – ІФ-У), тому що ми велика компанія, і нам необхідно їх якось консолідувати", - повідомила СЕО "Vodafone Україна" Ольга Устинова.

18.11, 21.01 (Див.: https://interfax.com.ua/)

 

Новини інфотелекому
5. Трафік мобільних операторів збільшується на 50% під час обстрілу території України - "Vodafone Україна"

"Ми фіксуємо, що у дуже великій кількості міст трафік (під час ракетного обстрілу території України – ІФ-У) зростає на 50%. Для нас зараз великий виклик - як правильно сконфігурувати нашу мережу, щоб було достатньо ємності", - сказала СЕО "Vodafone Україна" Ольга Устинова.
Вона також наголосила, що додаткової уваги з боку операторів потребує відстеження міграції абонентів та переконфігурування мережі з урахуванням міграції трафіку.
Також Устинова зазначила, що основною проблемою для стабільності надання послуг зв'язку для українських мобільних операторів залишається нестабільність електроживлення та закликала бізнес дозволяти операторам живити їхні базові станції від генераторів.

18.11, 20.01 (Див.: https://interfax.com.ua/)

 

Новини інфотелекому
4. Плани цифрової мережі підкріплені новим фінансуванням

Фінансування у розмірі 60 000 фунтів стерлінгів буде використано для розширення мережі LoRaWAN в окрузі Конуї, а також для забезпечення безкоштовного Wi-Fi.
Використовуючи різні можливості фінансування в останні роки, рада створила цифрову та безпроводову комунікаційну інфраструктуру, яку можна безкоштовно використовувати для шкіл, бізнесу, державного сектору та населення.
Клерк Аарон Вінн, член кабінету міністрів, відповідальний за інформаційні технології та цифрову трансформацію, сказав: «На сьогоднішній день ми використовували цю мережу для збору даних про повені та рівні води, а також для вимірювання свіжого повітря та температури в школах. «Ми раді, що зможемо розширити цю мережу, щоб ми могли розширити збір даних, щоб допомогти нам зрозуміти зміну поведінки при активних подорожах, зміну клімату, економіку, освіту та транспорт».

15.11, 19.01 (Див.: https://www.insidermedia.com/)

 

Новини інфотелекому
3. Google заплатить $391,5 млн за приховане відстеження історії місцезнаходження користувачів
Американська Google заплатить $391,5 млн для врегулювання претензій 40 штатів США, пов'язаних із практикою запису сервісами компанії даних про пересування користувачів.
Звинувачення стосуються практик Google у період з 2014 до 2020 року, пише Financial Times.
У Google заявили, що компанія кілька років тому відмовилася від практик, про які йдеться. Крім того, останнім часом Google внесла додаткові зміни до своїх сервісів, запропонувавши користувачам більше можливостей для контролю даних про їхнє місцезнаходження, зокрема інструменти видалення цієї інформації.

15.11, 18.01 (Див.: https://interfax.com.ua/)

 

Новини інфотелекому
2. Starlink в Україні: як підключитися, скільки це коштує, підводні камені
Starlink в Україні почав роботу на третій день війни з росією. Зараз на українській території працює понад 23 000 терміналів, що допомагають українцям залишатися на зв’язку попри обстріли та знищення інфраструктури.
Скільки коштує Starlink в Україні
Стандартний пакет супутникового інтернету від Starlink коштує $110 на місяць.  Також потрібно придбати обладнання вартістю $599.
З 24 серпня Україна отримала спеціальну ціну: абонентську плату $60 та $385 – за обладнання. Пільгова ціна діятиме до наступного перегляду тарифної політики. До пакету підключення входить термінал (антена), Wi-Fi-роутер та кабель довжиною 30 метрів. За ці кошти ви отримаєте інтернет зі швидкістю близько від 50 до 150 Мбіт/с з можливою затримкою сигналу від 20 до 40 мілісекунд.
Хто може користуватися Starlink
З початку роботи Starlink в Україні більшість терміналів використовувались військовими.
Наразі Starlink використовується в лікарнях, підприємствах критичної інфраструктури, школах, пожежних частинах, державних установах.
Starlink допомагає військовим. Наприклад, український бойовий підрозділ «Аеророзвідка» використовує Starlink для моніторингу та координації дронів.
Недоліки Starlink в Україні

  • вартість послуг досить висока для багатьох українців;

  • швидкість Starlink в Україні менша, ніж в інших країнах Європи, через відсутність власної наземної станції. Її планують побудувати після закінчення війни;

  • ворожа розвідка може визначити місце розташування терміналів під час їхньої роботи;

  • несприятливі погодні умови можуть перешкоджати роботі.

17.11, 17.01 (Див.: https://mind.ua/)

 

Новини інфотелекому

1. China Unicom розширює мережу 5G новим спектром 900 МГц
Китайський оператор очікує, що найближчим часом в сільській місцевості буде розгорнуто 170 000 базових станцій 5G на новому діапазоні.
Розподіл спектру нижче 1 ГГц, який зазвичай називають «золотими смугами» в Китаї, є одним із найцінніших частин спектру через широкий діапазон поширення, проникнення в приміщення та нижчу вартість будівництва.
Компанія Unicom оголосила, що отримала схвалення від MIIT на зміну своїх частот 904-915 МГц і 949-960 МГц, які зараз використовуються для 2G, 3G і 4G. Оператор заявив, що використовуватиме спектр для розширення покриття 5G у сільській місцевості Китаю, а також для розширення низькочастотної галузі та варіантів використання. Діапазон 900 МГц також важливий у Китаї для підтримки покриття автомобільних доріг і високошвидкісної залізниці та випадків використання Інтернету речей у складних районах розповсюдження.

17.11, 16.01 (Див.: https://www.lightreading.com/)

Новини інфотелекому

235. Не Маском єдиним. Три альтернативні системи супутникового інтернету для заміни Starlink

Уряди світу шукають альтернативний супутниковий зв'язок. Розповідаємо, які альтернативи Starlink вже є або з'являться найближчим часом

У сучасній війні важливо мати звʼязок у будь-який час на полі бою – це вже доведено в Україні завдяки системам Starlink. Але нещодавні погрози Ілона Маска змусили владу різних країн серйозніше замислитися про альтернативи Starlink, які дозволять мати доступ до супутникового інтернету та зменшать залежність від іноземних компаній.

Про альтернативний супутниковий зв’язок для України також заявляв і глава Мінцифри Михайло Федоров під час Lisbon Web Summit. А США днями надали Україні новий пакет оборонної допомоги, куди увійшли чотири антени супутникового зв'язку, що діють поза системою Starlink. Ці антени можуть взаємодіяти з будь-якими системами, не лише Starlink. Вони допомагають покращити можливості зв'язку на полі бою.

Конкурентами для розгортання мережі низькоорбітальних супутників та для надання швидкісного  інтернету вже найближчим часом можуть бути:

Iridium

OneWeb

Kuiper

14.11, 14.01 (Див.: https://tech.liga.net/)

 

Новини інфотелекому

234. Індустрія 5G впроваджує інновації в напрямку безпроводових мереж нового покоління

У технічному документі 5G Americas повідомляється, що ведуться дослідження майбутніх безпроводових стільникових мереж 6G, які можуть відкрити нові можливості для розширення безпроводових систем майже на кожному аспекті взаємодії людини та машини.

У документі «Мобільний зв’язок до 2030 року» від галузевої торгової організації для провідних постачальників телекомунікаційних послуг розглядається діяльність, спрямована на формування безпроводових мереж за межами 5G в усьому світі. Було вивчено ранні специфікації та вимоги до нових програм мобільного зв’язку, зокрема голографічного зв’язку, обробки зображень і зондування, еволюції масового Інтернету речей (mIoT), інтелектуального сільського господарства та служб швидкого реагування тощо.

В аналізі зазначено, що 5G має попереду «довгу дорожню карту» інновацій і закладає основу для успіху наступного покоління безпроводових технологій. Проте він попередив, що, коли галузь рухається до майбутнього підключеного світу, вона повинна спочатку зрозуміти сфери, які 5G не стосується, щоб створити бачення 6G і встановити майбутні стандарти.

14.11, 13.01 (Див.: https://www.computerweekly.com/)

 

Новини інфотелекому

233. Євросоюз запустить свій супутниковий інтернет, щоб не залежати від starlink

Євросоюз планує запустити власний супутниковий інтернет, який стане аналогом Starlink Ілона Маска. Європейські супутники також працюватимуть на низькій навколоземній орбіті.

За планом проекту, з 2025 року до космосу запустять 170 міні-супутників, схожих на Starlink. Система гарантує незалежність країн ЄС від іноземного бізнесу. Також вона стане резервним джерелом зв’язку у разі, якщо порушиться кабель або радіозв’язок.

«Війна в Україні ще раз довела, як важливо мати незалежність, коли йдеться про певні стратегічні інфраструктурні проекти та важливі ресурси. Наявність власної системи супутникового інтернету допоможе ЄС прискорити розгортання мережі не лише в Європі, а й охопити Африку, пропонуючи африканським країнам альтернативу китайським продуктам, які насаджуються», – повідомляється у заяві.

14.11, 12.01 (Див.: https://processer.media/)

 

Новини інфотелекому

232. PayPal для українців: як це працює

PayPal – відома в усьому світі платіжна система, у якої 426 млн користувачів у понад 200 країнах. Завдяки сервісу ви можете переказувати гроші, оплачувати товари та послуги, отримувати оплату за роботу або донатити на благодійність.

Кошти з власного рахунку в PayPal можна:

  • миттєво переказувати Р2Р (грошовий переказ з картки відправника на карту, номер телефону або email одержувача – Mind);
  • виводити на картки Visa та Mastercard;
  • оплачувати товари в інтернет-магазинах.

Щоб відкрити рахунок у PayPal необхідно зайти на офіційних сайт та заповнити форму.

Можливості PayPal, які тимчасово недоступні українцям

Сервіс PayPal зараз працює в режимі family and friends – українці можуть здійснювати операції між друзями та родичами по всьому світу.

Поки що українські користувачі PayPal не можуть:

  • додавати інші електронні гаманці;
  • підключити послугу PayPal.Me – індивідуальне посилання для приймання коштів;
  • поповнювати баланс з банківської картки чи рахунку. Це можна зробити лише за рахунок переказів від інших користувачів PayPal;
  • отримувати комерційні платежі, наприклад, за товари та послуги, які ви надали;
  • користуватися кнопкою «Donate» за посиланням або за QR-кодом.

Як зняти гроші з PayPal в Україні

Ця функція також не працює. Щоб отримати готівку, можна скористатися послугами посередника, наприклад, Western Bid або Seller Online. Це агенції, що співпрацюють зі світовими маркетплейсами на кшталт eBay чи Etsy.

11.11, 11.01 (Див.: https://mind.ua/)

 

Новини інфотелекому

231. Semtech і Exeger демонструють технологію збору сонячної енергії для датчиків Інтернету речей

Технологія Powerfoyle від Exeger у поєднанні з платформою LoRa Edge від Semtech забезпечує більш ефективні та стійкі програми відстеження Інтернету речей.

Технологія Powerfoyle від Exeger у поєднанні з платформою LoRa Edge від Semtech забезпечує більш ефективні та стійкі програми відстеження Інтернету речей.

LoRa Edge від Semtech сканує супутники GNSS, а також SSID Wi-Fi і розподіляє обробку між пристроями IoT і LoRa Cloud™ для визначення місцезнаходження. Хмарний розв’язувач значно зменшує енергоспоживання та збільшує термін служби акумулятора. Powerfoyle від Exeger є унікально гнучким і міцним і може легко інтегруватися в будь-який електронний пристрій. Технологія сонячних батарей перетворює всі види світла на зарядку та живлення пристроїв чистою нескінченною енергією.

«Поєднання переваг Powerfoyle із можливостями наднизького енергоспоживання пристроїв Semtech LoRa® забезпечить IoT-програми подовженим або навіть необмеженим терміном служби батареї», — сказав д-р Оскар Хемберг, головний спеціаліст з інтеграції продуктів Exeger. «Разом ми робимо ще один крок ближче до енергетичної незалежності за допомогою більш екологічно чистих продуктів, що працюють від чистої нескінченної енергії».

11.11, 10.01 (Див.: https://finance.yahoo.com/)

 

Новини інфотелекому

230. Ян Богост: соціальні мережі близькі до занепаду

Facebook у занепаді, Twitter у хаосі. Імперія Марка Цукерберга втратила сотні мільярдів доларів і звільнила 11 000 людей, її рекламний бізнес під загрозою.

Поглинання Twitter Ілоном Маском змусило рекламодавців збільшити витрати, а досвідчені користувачі уникали платформи (або, принаймні, часто писали про це в Твіттері). Ніколи ще епоха соціальних мереж була так близька до занепаду. Можливий крах Facebook і Twitter (та інших) — це можливість не перейти на якусь еквівалентну платформу, а прийняти їхнє знищення, що раніше було немислимим.

Подумайте про зміни так: в епоху соціальних мереж зв’язки були важливими, вони стимулювали як створення, так і споживання контенту. Але ера соціальних медіа шукає найтонших, найбільш розв’язних зв’язків із можливих, достатніх, щоб дозволити максимальне розповсюдження контенту.

11.11, 9.01 (Див.: https://internetua.com/)

 

Новини інфотелекому

229. У Кенії запустили зв'язок п'ятого покоління

Кенійський оператор телекомунікацій Safaricom запустив на комерційній основі послуги швидкісного мобільного доступу до Інтернету за технологією 5G. Таким чином він став першим оператором у країні, який надає такі послуги.

Запуск технології 5G компанією став можливим завдяки успішним тестам, які проводили компанія в першій половині поточного року. При цьому компанія Safaricom була першою, хто проводив подібні тести в Кенії. Для будівництва 5G-мережі компанія Safaricom використовувала обладнання виробництва Nokia та Huawei.

7.11, 6.01 (Див.: https://mediasat.info/)

 

Новини інфотелекому

228. Уразливість Wi-Fi дозволяє "заглядати" крізь стіни: чому це небезпечно?

Група дослідників з канадського Університету Ватерлоо прикріпила до дрону пристрій, здатний використовувати вразливості мереж Wi-Fi, що дозволяють бачити крізь стіни.

Пристрій Wi-Peep працює досить просто - на борту квадрокоптера він підлітає безпосередньо до будівлі і починає продзвонювати мережу Wi-Fi жителя. Це робиться через вразливість, яку багато хто називає лазівкою Polite Wi-Fi. Таким чином Wi-Peep за лічені секунди виявляє всередині приміщення всі пристрої, підключені до Wi-Fi. Він може визначати розташування окремих пристроїв на відстані до 1 метра, надсилаючи кілька пакетів повідомлень на кожен пристрій і вимірюючи час відповіді по кожному з них. Очевидно, що цей метод може працювати з мережами, захищеними паролем. Адже пристрої все одно пінгуватимуть відповіді на будь-які спроби Wi-Peep зв'язатися з ними.

Отже, неважко уявити можливість використання цієї (або подібної) установки зловмисниками для реалізації підступних планів. Вразливості у системі захисту Wi-Fi вже використовувалися у минулому. Однак істотною перевагою Wi-Peep, що відрізняє його від більш громіздких і складніших аналогів, є низька вартість, легкість при обладнанні та портативність.

8.11, 5.01 (Див.: https://mediasat.info/)

 

Новини інфотелекому

227. Кабмін схвалив реалізацію експериментального проєкту щодо формування документів про освіту в "Дії"

"Документ про освіту можна буде сформувати в "Дії". Такі документи використовуватимуться замість і без додаткового пред'явлення звичайних. Це спростить доступ до освіти та працевлаштування громадян, які втратили фізичні носії через війну або з інших причин", - йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Зазначається, що впровадження зазначеної ініціативи дасть змогу особі, яка досягла 14-річного віку, безкоштовно сформувати у "Дії" такі документи: про базову середню освіту; про повну середню освіту; про професійну (професійно-технічну освіту); про професійну вищу освіту; про вищу освіту (науковий ступінь).

Для створення замовлення на формування документа та його використання потрібно буде встановити програму та пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію.

8.11, 4.01 (Див.: https://interfax.com.ua/)

 

Новини інфотелекому

226. Мінцифри поділиться з німецькими колегами досвідом цифровізації держави

Міністерство цифрової трансформації України та інноваційний центр державних технологій GovTech Campus підписали меморандум про співпрацю, зокрема обмін досвідом у сфері цифровізації.

Європейські країни дедалі частіше цікавляться досвідом України у галузі цифровізації. У рамках співпраці ми поділимося нашими найкращими кейсами у сфері кібербезпеки, цифровізації держпослуг та своїм баченням цифрової держави. Об’єднавши зусилля з європейськими компаніями та урядами, ми разом збудуємо потужний спільний і, найголовніше, безпечний цифровий простір, – розповів перший заступник міністра цифрової трансформації Олексій Віскуб.

8.11, 3.01 (Див.: https://processer.media/)

 

Новини інфотелекому

225. Китайські компанії почали уповільнювати роботу процесорів, щоб уникнути санкцій

Сполучені Штати запровадили нові експортні обмеження щодо Китаю, змусивши китайських розробників змінити свої методи виробництва чіпів, а точніше їх модифікувати, щоб уникнути санкцій.

Тепер вони намагаються штучно уповільнити роботу своїх чіпів, щоб уникнути санкцій з боку Вашингтона, замість того, щоб розділити долю Hisilicon, яка розробляє чіпи для Huawei і втратила більшу частину клієнтів через тиск Сполучених Штатів.

TSMC призупинила виробництво 7-нм чіпів для обчислювального прискорювача Biren BR100, побоюючись, що на них поширюватимуться експортні обмеження США. Справа в тому, що TSMC, як і будь-який інший завод з виробництва напівпровідників, має труднощі з точною оцінкою обчислювальної потужності певних чіпів.

У випадку Biren Technology припинення випуску чіпів було пов’язане з накладенням санкцій, через те, що вони розрекламували свою продукцію. На думку китайських експертів, важко визначити, чи той чи інший чіп підпадає під обмеження США.

Це з тим, що параметр потрапляння під санкції визначається такими показниками, як швидкість двосторонньої передачі. Для чіпів, згідно з санкціями США, ця кількість не повинна перевищувати 600 Гбайт/с.

9.11, 2.01 (Див.: https://itechua.com/)

 

Новини інфотелекому

224. Sateliot планує перший активний запуск наносупутника NB-IoT

Супутниковий продавець вузькосмугового NB-IoT Sateliot оголосив про перший функціональний супутник на низькій навколоземній орбіті (LEO), як очікується, приєднається до запуску SpaceX у перший квартал 2023 року.

План Sateliot полягає в тому, щоб забезпечити безперебійну роботу покриття для операторів мобільного зв’язку. Технологія працюватиме з немодифікованими комерційними пристроями IoT, сумісними зі стандартом 3GPP Rel-17.

Компанія рекламує свою пропозицію як «повне підключення… [що] означає, що будь-який стандартний пристрій вартістю 1 долар у будь-якій точці світу може спілкуватися без обмежень».

9.11, 31.12 (Див.: https://enterpriseiotinsights.com/)

 

Новини інфотелекому

223. The Verge: Twitter заявляє про рекордне зростання користувачів після купівлі соцмережі Маском

The Verge: Зростання кількості монетизованих щоденних користувачів Twitter прискорилося до понад 20%, а «найбільший ринок Twitter — США, зростає ще швидше».

Згідно з документом, зростання кількості монетизованих щоденних користувачів Twitter прискорилося до понад 20%, тоді як «найбільший ринок Twitter — США, зростає ще швидше». З кінця другого кварталу платформа додала ще понад 15 мільйонів користувачів.  The Verge зазначає, що згідно з документом масового відтоку користувачів Twitter не спостерігається, але соцмережа продовжує втрачати рекламодавців.

Ілон Маск заявив, що акаунти, які видають себе за іншу особу без вказівки, що це «пародія», будуть назавжди видалені без попередження.

9.11, 30.12 (Див.: https://ms.detector.media/)

 

Новини інфотелекому

222. Українці стали менше дивитись телевізор: названа причина

Зазвичай з настанням холодів люди дивляться телевізор охочіше, однак цього року ситуація змінилася. Зокрема, в українській столиці рівень переглядів телевізора впав майже на 50%.

Під час вимкнень світла люди приділяють більше уваги домашнім справам, відпочинку, інтернет-серфінгу, навчанню та роботі, хобі та іншим справам.

9.11, 29.12 (Див.: https://internetua.com/)

 

Новини інфотелекому

221. Експерт розповів, як бути онлайн при віялових відключеннях електрики

Відомий український експерт з питань зв'язку - Олександр Федієнко, дав у своєму фейсбуці вичерпні поради українцям - як лишитися онлайн при вимиканні електроживлення:

Якщо ви мешкаєте у багатоповерховому будинку, та маєте проводове підключення до мережі Інтернет через обладнання оператора, на якому зникає електроживлення, або якщо в оператора доступ до вашого модема побудовано за принципом гірлянда від центрального або кореневого вузла оператора, де також зникло електроживлення, зрозуміло, що ви не зможете отримати доступ до мережі Інтернет. У сьогоденних умовах, жоден оператор, без модернізації своїх кабельних мереж не зможе забезпечити безперешкодний зв'язок.

Користувачу потрібно заживати обладнання яке знаходиться у вас вдома (модем, роутер) #powerbank. Мобільні оператори та цифровий зв'язок #LTE#3G. На жаль не вихід, бо коли ми маємо відключення електроживлення таких масштабів. Будь-який побутовий мобільний #LTE роутер на підвіконні вашої оселі може трохи покращити вашу ситуацію (за умови, що у вас поверх понад четвертий, а поруч є райони міста де не відключено електроживлення, ви їх бачите з вікна), та працюють мобільні вежі операторів. До речі можна придбати #SIM картки всіх трьох операторів, та перевірити роботу. Можуть бути випадки коли у вас світиться позначка LTE а інтернету не має. Це свідчить про те, що десь "розвалилась" трансмісія (проміжкова точка оператора) вимкнулась через відсутність електроживлення.

Тепер про приємне.

Дякуючи свого часу Мінцифрі Міністерство цифрової трансформації України, Україна має досить непогане покриття оптичними мережами приватного сектору, сел, та невеличких міст.

9.11, 28.12 (Див.: https://internetua.com/)

 

Новини інфотелекому

220. Viber визначив, що 93% скоротили споживання електроенергії

Rakuten Viber провів опитування щодо економії електроенергії українцями цього сезону та підготовки до зими. За декілька днів участь в опитуванні взяло понад 100 000 українців.

Серед опитаних 93% скоротили споживання електроенергії цієї осені. Всього 4% відповіли, що не економлять і 3%, що готуються.

Переважна більшість респондентів (31%) економлять, менше вмикаючи світло вдома. 18% опитаних — менше або взагалі не вмикають опалювальні прилади в домівках. Трохи менше (17%) вимикають з мережі всі пристрої, якими не користуються. Відкладають всі хатні справи (прання, миття посуди та інше) на ніч — 10% респондентів. Зовсім мала частка опитаних менше готують на плиті (3%), перемикають техніку в економний режим (2%), регулюють температуру холодильника (1%).

Окрім цього, згідно з опитуванням 18% респондентів відповіли, що економлять на всьому вище зазначеному, до того ж навіть вечеряють при свічках.

9.11, 27.12 (Див.: https://expert.com.ua/)

 

Новини інфотелекому

219. «Укртелеком» модернізував мережу в Одесі: тепер швидкість інтернету сягає 1 Гбіт/с

Компанія "Укртелеком" завершила модернізацію мережі зв'язку в Одесі. Таким чином, абонентів оператора переведено на сучасну телекомунікаційну інфраструктуру.

Інтернет-провайдер «Укртелеком» наразі підключає абонентів в Одесі до сучасних послуг зв'язку. Усі послуги оператора надаються за допомогою мультисервісної телеком-мережі нового покоління NGN (next generation networks). Вона дозволяє здійснювати доступ до Інтернету на швидкостях від 50 Мбіт/с до 1 Гбіт/с, а також надавати весь спектр сучасних телеком-послуг.

Тепер одеські інтернет-користувачі, у яких швидкість доступу до мережі була максимум 20 Мбіт/с (за технологією ADSL), матимуть оптичний інтернет на швидкості до 1 Гбіт/с. У компанії зазначають, що на сучасну мережу переключено також всі екстрені служби міста з відповідним резервуванням каналів зв'язку.

9.11, 26.12 (Див.: https://mediasat.info/)

 

Новини інфотелекому

218. Війна в Україні «змінила правила гри», вважає європейський поліцейський із кібербезпеки

Війна в Україні «змінила правила гри», вважає європейський поліцейський із кібербезпеки. Згідно з останнім річним звітом ENISA, конфлікт між росією та Україною може надовго залишити слід у сфері кіберзагроз.

«Поточний глобальний контекст неминуче призводить до серйозних змін у ландшафті загроз кібербезпеці», — сказав глава ENISA і додав: «Ми вступаємо у фазу, яка вимагатиме відповідних стратегій пом'якшення для захисту всіх наших критичних секторів, наших промислових партнерів і, отже, усі громадяни ЄС».

Для ENISA війна в Україні знаменує собою початок нової ери кібервійн і проливає світло на нові способи проведення дезінформаційних кампаній. У звіті наголошується, що ці кібератаки часто проводились у поєднанні з військовими діями на місцях, щоб зруйнувати критично важливу інфраструктуру та порушити оборону.

4.11, 24.12 (Див.: https://www.usine-digitale.fr)

 

Новини інфотелекому

217. Україна заявляє, що довіряє системі Starlink Ілона Маска, але шукає інших провайдерів

Україна довіряє розробленій компанією Ілона Маска системі супутникового інтернет-звязку Starlink, завдяки якій може забезпечувати Інтернат у найбільш важкодоступних місцях, але також шукає додаткових провайдерів, сказав міністр Мінцифри Михайло Федоров.

Федоров, який приїхав до Португалії на найбільшу в Європі технічну конференцію Lisbon Web Summit, сказав, що Україна безпосередньо обговорювала Starlink з Маском і отримала від нього запевнення, що глава Tesla та Twitter не закриє сервіс в Україні.

Starlink «працював, працює і обов'язково працюватиме в Україні», – заявив Федоров на прес-конференції у відповідь на запитання Reuters про цю систему.

«Одна з причин, через яку я приїхав на Web Summit, – це також пошук нових партнерів і подальший розвиток і взаємодія з новими партнерами», – сказав він.

4.11, 23.12 (Див.: https://mind.ua/)

 

Новини інфотелекому

216. lifecell збільшив дохід на 9,8% у III кварталі поточного року

Чистий прибуток компанії в період із липня до вересня 2022 року становить 381,6 млн грн, що у 2,2 раза більше ніж в аналогічний період 2020 року. Тоді показник був 173,8 млн грн.

Щодо активної абонентської бази, то в ІІІ кварталі таких користувачів стало на 7,9% менше. Їхню кількість зафіксували на рівні 8,2 млн споживачів. Утім загальна кількість абонентів зросла на 2% за цей період, до 10,1 млн абонентів.

Також у звіті материнської компанії зазначається, що обладнання оператора, яке залишилося в тимчасовій окупації чи зоні бойових дій і не працює понад 92 дні перебуває в несправному стані. Втрати в техніці від російської агресії, станом на 30 вересня сягнули 458 000 грн.

4.11, 22.12 (Див.: https://mind.ua/)

 

Новини інфотелекому

215. Microsoft до кінця 2023 року надасть Україні технологічну допомогу на $100 млн

Про розширення допомоги від корпорації Microsoft заявив віцепрезидент компанії Бред Сміт під час зустрічі з віцепрем’єр-міністром, Міністром цифрової трансформації України Михайлом Федоровим.

За рахунок отриманою технічної допомоги українські держустанови, підприємства критичної інфраструктури та інші сектори зможуть продовжувати безоплатно використовувати цифрову інфраструктуру та працювати в хмарі Microsoft.

Крім того на зустрічі обговорили кураторство над цифровим сектором України і подальшу його реалізацію. Зокрема, в напрямах кіберу, судочинства, митниці, медицини та освіта.

4.11, 21.12 (Див.: https://internetua.com/)

 

Новини інфотелекому

214. Сфера ІТ-послуг в Україні зросла на 13%

За результатами 9 місяців, за даними асоціації «IT Ukraine», сфера IT (обсяг комп’ютерних послуг) продемонструвала зростання на 13%.

Повідомляється, що перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки Юлія Свириденко під час зустрічі із представниками ІТ-сфери обговорила подвійне оподаткування українців, які тимчасово виїхали до країн ЄС. Вирішити цю проблему можна тільки переглянувши чинні договори про уникнення подвійного оподаткування, укладених Україною з іншими країнами, зазначили у Мінекономіки.

"Україна вживає заходів, аби зібрати та надати українцям за кордоном максимум інформації. Зокрема, в яких країнах та за яких умов справді є ризик стати платником податків, і в яких такий ризик відсутній. При цьому, було акцентовано, що, згідно з чинними угодами, кожен конкретний випадок подвійного оподаткування в кожній країні має розглядатися окремо", - наголосили у міністерстві.

4.11, 20.12 (Див.: https://www.ukrinform.ua/)

 

Новини інфотелекому

213. Те, що треба для України: сонячне світло може замінити технологію Wi-Fi

В основі технологій безпроводового зв'язку зазвичай лежать технології зв'язку з використанням радіочастот, які часто страждають від перешкод і перевантаження діапазону, або технології оптичного зв'язку, що вимагають наявності енерговитратних активних джерел світла.

Команда вчених із Саудівської Аравії розробила менш енерговитратне альтернативне рішення, яке може використати сонячне світло замість традиційного Wi-Fi. Система зв'язку з урахуванням сонячного світла складається з двох частин. Модулятор світла, який можна вбудувати у скляну поверхню, та приймач, розміщений у кімнаті.

Матриця, створена з рідкокристалічних жалюзі, може функціонувати як фільтр для кодування сигналів у світ при проходженні через неї. У той час як традиційні роутери Wi-Fi споживають від 5 до 20 Вт електроенергії, DLS-матриці для роботи потребують лише 1 Вт електроенергії, які може забезпечити навіть невелика сонячна панель.

Зрозуміло, що така система зможе працювати лише тоді, коли світить сонце.

4.11, 19.12 (Див.: https://mediasat.info/)

 

Новини інфотелекому

212. Спочатку човни, потім літаки, тепер Starlink приходить до фургонів

Flat High Performance Starlink забезпечує супутникове широкосмугове з’єднання з кемпером. SpaceX анонсувала Starlink для RVs (Recreational Vehicles).

Flat High Performance Starlink призначений для стаціонарної установки на верхній частині транспортного засобу та може працювати під час руху автомобіля. SpaceX бачить Starlink для фургонів ідеальним для своїх клієнтів, які, можливо, подорожують у віддалені місця, де зв’язок ненадійний або взагалі недоступний. Нова плоска високоефективна антена Starlink містить іншу антену, призначену для стаціонарного встановлення на транспортному засобі. За словами компанії, плоска антена має ширше поле огляду та кращі можливості GPS, ніж її стандартна наземна система Starlink, і стійка до суворих умов експлуатації.

Зусилля у сфері автофургонів, морських і авіаційних перевезень демонструють зусилля Starlink щодо розширення свого бізнесу за межі стаціонарних широкосмугових послуг.

2.11 17.12 (Див.: https://www.rcrwireless.com/)

 

Новини інфотелекому

211.  Deutsche Telekom очолить ініціативу 6G у Німеччині

Дослідницький проект, який отримав назву «6G NeXt», є частиною програми «6G промислові проєкти з дослідження інтегрованих систем і підтехнологій для мобільного зв’язку 6-го покоління».

У Deutsche Telekom відзначили, що проект «6G NeXt», у якому беруть участь дев’ять партнерів з промисловості та науки, стартував у Берліні. Проект 6G NeXt буде спрямований на розробку масштабованої, модульної та гнучкої наскрізної інфраструктури, яка буде впроваджена в різних місцях як тестова платформа для дослідження складних додатків XR.

У Deutsche Telekom заявили, що ініціатива спочатку буде зосереджена на двох складних випадках використання:

- Нова система запобігання зіткненням для авіації на прикладі дронів в аеропортах зі змішаним повітряним рухом. У телекомунікаційній компанії пояснили, що ця програма потребує низької затримки, синхронізації потоків даних і можливості обчислювати дані розподіленим способом (розділені обчислення).

- Інтерактивна наскрізна передача 3D-голографічного відео в реальному часі з фотореалістичним вмістом і реалістичною 3D-глибиною для відеоконференцій і моніторингу. Для цієї програми потрібні високі бітрейти вхідного та низхідного каналів, а також розподілена та інтелектуальна обробка відео.

2.11, 16.12 (Див.: https://www.rcrwireless.com/)

 

Новини інфотелекому

210. Вчені встановили рекорд швидкості передачі даних по оптоволокну – 1.84 петабіт на секунду

Група дослідників з Данії, Швеції та Японії провела випробування зразків нових фотонних чіпів, здатних передавати і приймати дані через стандартне оптоволокно зі швидкістю до 2 петабіт на секунду в теорії.

У ході випробувань вчені передали дані зі швидкістю в 1.84 петабіти за секунду оптоволоконним кабелем завдовжки 7.9 км, що стало новим рекордом у цій галузі.

У чіпі переважно використовуються принципи фотоніки, а не традиційної електроніки. Вхідний промінь лазера ділиться на 37 незалежних потоків, кожен із яких передається окремою ниткою оптоволокна.

Випробування нової системи проводили за допомогою спеціалізованого пристрою, здатного генерувати необхідний потік даних.

27.10, 15.12 (Див.: https://processer.media/)

 

Новини інфотелекому

209. GlobalLogic розробила План безперервності бізнесу та забезпечила офіси резервними мережевими каналами та підвозом пального

Українська ІТ-компанія GlobalLogic активно готується до потенційних перебоїв у роботі на тлі обстрілів Росією об'єктів критичної інфраструктури України, що продовжуються, повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" пресслужба компанії.

Згідно з пресрелізом, GlobalLogic має заздалегідь і детально розроблений План безперервності бізнесу (Business Continuity Plan, BCP), що передбачає різні позаштатні ситуації, зокрема можливість знеструмлення.

Крім цього, GlobalLogic підписала договори з вендорами, які поставлятимуть пальне для дизельних генераторів в узгоджені терміни. Паралельно у компанії проводять технічне обслуговування генераторів.

"Аналогічний план був у нашої компанії для евакуації фахівців: ми заздалегідь підписали договір із перевізниками і вранці 24 лютого автобусами вивозили наших людей, їхні родини та домашніх улюбленців із небезпечних регіонів", - наголошується в повідомленні.

27.10, 14.12 (Див.: https://interfax.com.ua/)

 

Новини інфотелекому

208. Як налаштувати домашню мережу Wi-Fi, щоб вона була безпечною

Щоб домашня мережа Wi-Fi була захищена, дотримуйтеся таких порад:

  1. Обирайте роутер із найновішим протоколом безпеки WPA3. Надійні також маршрутизатори з WPA2. Перед покупкою перевіряйте, чи не було інформації про виявлені вразливості у програмному забезпеченні роутера.
  2. Обов’язково встановіть надійний логін та пароль для доступу в мережу. Держспецзв’язку вже розповідала про основні правила щодо паролів.
  3. Обов’язково встановіть надійний логін та пароль для доступу у панель керування роутером замість тих, що надає виробник. Зробіть це до того, як підключати роутер до інтернету.
  4. Вимкніть функцію WPS (Wi-Fi protected setup).
  5. Приховайте трансляцію імені мережі (Hidden SSID).
  6. Налаштуйте окрему гостьову мережу Wi-Fi для тимчасових користувачів, якщо ваш маршрутизатор підтримує таку функцію. Так ваші гості зможуть підключатися до мережі, проте не знатимуть вашого основного паролю і не зможуть отримати доступ до ваших даних.
  7. Якщо ваш маршрутизатор має вбудований брандмауер, тримайте його увімкненим.
  8. Вчасно оновлюйте програмне забезпечення для роутера (якщо є можливість, налаштуйте автоматичні оновлення). Слідкуйте за новинами щодо оновлень на офіційному сайті виробника. Якщо не впевнені, що можете встановити оновлення самостійно, звертайтесь до сервісних центрів.
  9. Слідкуйте, чи не застаріла модель вашого роутеру. Зазвичай виробники на своїх сайтах публікують переліки застарілих моделей, які не підтримують оновлення безпеки. За необхідності змініть маршрутизатор.

Обмежте потужність сигналу роутера, щоб він був доступний лише у вашому помешканні.

27.10, 13.12 (Див.: https://internetua.com/)

 

Новини інфотелекому

 

207. Відкриті дані

Відкриті дані — основа прозорості та підзвітності державних органів й ефективний інструмент контролю влади та впливу на життя держави. Open data в Україні функціонує вже 7 років, а зараз Мінцифра продовжує активну роботу над розвитком галузі навіть в умовах повномасштабної війни

За цей час ми досягли значних результатів:

  • Шосте місце серед країн ЄС за рівнем розвитку сфери у 2021 році
  • Понад 70 сервісів на основі відкритих даних, якими щомісяця користувалося близько 7 мільйонів українців
  • Більше двох мільйонів унікальних користувачів порталу data.gov.ua
  • Понад 1.5 % ВВП України в 2020 році принесли саме відкриті дані

Війна, розв’язана росією, не залишила осторонь і сферу відкритих даних. У лютому було частково призупинено публікацію та доступ до відкритих даних з міркувань національної безпеки. Вже зараз ми поступово відновлюємо доступ до інформації та запускаємо нові активності, спрямовані на підтримку сфери у воєнний час.

Подолання корупції та відкриття даних залишається пріоритетом держави, а відкриті дані стануть основою прозорої, швидкої й ефективної відбудови України.

27.10, 12.12 (Див.: https://expert.com.ua/)

 

Новини інфотелекому

206. Huawei запускає новий набір рішень для 5G

Китайський постачальник Huawei запустив новий набір рішень з метою сприяння переходу всіх діапазонів частот до 5G.

За словами, президента Huawei з продуктів і рішень ІКТ і керівника підрозділу безпроводових рішень, для забезпечення оптимальної продуктивності та досвіду з мінімальним енергоспоживанням знадобиться еволюція всіх діапазонів спектру до 5G.

Huawei зазначила, що на початковому етапі будівництва мережі 5G оператори зосередилися на TDD і mmWave. Однак останнім часом конвергенція TDD+FDD була режимом вибору для більшості операторів.

Huawei заявила, що її рішення MetaAAU підвищує продуктивність і енергоефективність за рахунок використання технології надзвичайно великої антени (ELAA), а також нового програмного та апаратного забезпечення, наприклад алгоритмів і архітектур. Постачальник сказав, що MetaAAU було розгорнуто в масштабах по всьому світу, на даний момент поставлено понад 100 000 одиниць.

28.10, 10.12 (Див.: https://www.rcrwireless.com/)

 

Новини інфотелекому

205. Мінцифри тестує послугу єОселя в застосунку «Дія»

Міністерство цифрової трансформації пропонує взяти участь у бета-тестуванні нової послуги єОселя в застосунку «Дія». Програма надає змогу придбати житло за програмою пільгового державного кредитування під 3% річних.

На першому етапі програма доступна для декількох категорій громадян України. Зокрема:

1) військовослужбовцям;

2) медичним працівникам;

3) педагогічним працівникам закладів освіти державної або комунальної форми власності;

4) науковим (науково-педагогічним) працівникам закладів освіти та наукових установ державної або комунальної форми власності;

5) ветеранам війни та членам їх сімей; учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, а також сім’ям загиблих (померлих) захисників і захисниць України.

Щоб взяти участь в бета-тестуванні послуги, треба зареєструватися у програмі єОселя й очікувати погодження кредитування. «Під час бета-тесту  заявка проходитиме весь реальний процес, і рішення банків будуть справжніми», - зазначили в Мінцифри.

28.10, 9.12 (Див.: https://ms.detector.media/)

 

Новини інфотелекому

204. Компанія SpaceX анонсувала на 2023 рік запуск сервісу Starlink Aviation для літаків.

Як зазначається, сервіс забезпечуватиме швидкість Інтернету до 350 Мбіт/с для кожного літака, обладнаного Aero Terminal. В компанії заявили, що цього вистачить для відеодзвінків, онлайн-ігор «та інших видів діяльності з високою швидкістю передачі даних».

Видання пише, що дана швидкість набагато більша за те, що зараз пропонується у літаках. Зараз найчастіше максимальна швидкість інтернету у повітрі досягає близько 10 Мбіт/c, при цьому зʼєднання є лише над континентами, а не над морем чи океаном. Супутникові системи ж пропонують Інтернет зі швидкістю від 30 до 100 Мбіт/с.

У компанії SpaceX наголошують, що покриття буде глобальним і буде доступне під час усього польоту як над землею, так і над водою, із затримкою всього 20 мс. Очікується, що поставки почнуться в середині 2023 року.

20.10, 8.12 (Див.: https://www.ukrinform.ua/)

 

Новини інфотелекому

203. Стандарт USB4 2.0 затверджено — пропускна здатність 80 Гбіт/с, асинхронне підключення до 120 Гбіт/с, сумісність з DisplayPort 2.1 та новий брендинг

 

Коли на початку місяця ITC.ua повідомляв про нове спрощене маркування USB, очікувалося, що повна специфікація стандарту USB4 2.0 з’явиться до листопада – тепер вона вийшла. Як і передбачалося, пропускну здатність було збільшено з 40 Гбіт/с до 80 Гбіт/с.

Згідно зі специфікацією, високопродуктивні дисплеї з підключенням USB4 та пристрої зможуть встановлювати асиметричні з’єднання зі швидкістю до 120 Гбіт/с в одному напрямку та 40 Гбіт/с в іншому. Іншою цікавою особливістю USB4 2.0 є можливість тунелювання з’єднань USB 3.2 за межами їхньої пропускної здатності 20 Гбіт/с. Стандарт також сумісний з PCIe 4 та DisplayPort 2.1. Стандарт USB4 2.0 зворотно сумісний із USB4 1.0, USB 2.0 та Thunderbolt 3.

Оскільки специфікація є абсолютно новою, споживачі не повинні очікувати на появу продуктів USB4 2.0 до 2023 року.

20.10, 7.12 (Див.: https://itc.ua/)

 

Новини інфотелекому

202. Найшвидшу у світі наукову мережу інтернету прискорили до 46 тбіт/сек

Мережа Energy Sciences Network (Esnet) пройшла модернізацію, перетворившись на ESnet6 і зараз може порадувати користувачів неймовірною пропускною здатністю 46 терабіт на секунду (тбіт/сек). Однак доступ до мережі мають виключно науковці.

Мережа ESnet6 складається з 24000 км виділених оптико-волоконних кабелів. Вони охоплюють всю територію США, формуючи магістральні канали мережі, кожен із яких здатний передавати дані швидкості від 400 гбіт/сек до 1 тбіт/сек. Навіть до останньої модернізації це вже була найшвидша інтернет-мережа у світі, а тепер із здатністю передавати дані на швидкості до 46 тбіт/сек, вона ще більше зміцнила своє лідерство.

20.10, 6.12 (Див.: https://mediasat.info/)

 

 

Новини інфотелекому

201. Київстар продовжив до кінця року послугу роумінгу для українців за кордоном

За даними компанії Київстар, понад 2 млн її абонентів, які вимушено виїхали з України, все ще перебувають за кордоном. При цьому більше 1 млн. з них користується в іншій країні саме українськими тарифами оператора завдяки безоплатній послузі Роумінг як удома. Щоб підтримувати своїх абонентів у роумінгу і надалі, Київстар продовжив дію цього сервісу до кінця 2022 року. Також Київстар запустив суперсилу Роумінг – додаткову послугу, яку можна підключити без доплат.

Підтримка клієнтів у роумінгу є вагомою частиною цілого комплексу заходів, які Київстар реалізує завдяки безоплатним послугам чи бонусам.

20.10, 5.12 (Див.: https://mediasat.info/)

 

Новини інфотелекому

200. Європейський оператор запустив новий супутник на свою флагманську орбітальну позицію

Новий супутник компанії Eutelsat (Франція) – Hotbird 13F – успішно запущено на геостаціонарну перехідну орбіту.

Супутник, побудований компанією Airbus, був запущений у космос за допомогою ракети Falcon 9 від компанії SpaceX, яка відірвалася від стартового майданчика космодрому на мисі Канаверал, штат Флорида, 15 жовтня.

Після 35 хвилин польоту відбулося відділення повністю електричного супутника від вантажного модуля ракети, а протягом наступних трьох годин було успішно завершено ініціалізацію систем космічного апарату.

18.10, 3.12 (Див.: https://mediasat.info/)

 

Новини інфотелекому

199. Google тестує систему 3D-видеозвʼязку, запустивши програму раннього доступу

Google продовжує вивчати способи об'єднання команд та полегшення зв'язку співробітників здалеку за допомогою технологій. Саме тому минулого року компанія оголосила старт проєкту Starline, який дозволяє співробітникам відчувати, що вони разом, навіть якщо знаходяться в різних містах.

Технологія працює як «чарівне вікно», де користувачі можуть розмовляти, жестикулювати і дивитися в очі іншій людині, в натуральну величину і в трьох вимірах. Як наголошується, це стало можливим завдяки значним науковим досягненням в галузі машинного навчання, комп'ютерного зору, просторового звуку і систем відображення світлового поля.

Сьогодні прототипи Project Starline вже можна знайти в офісах Google по всій території США. На стороні екрана в боксі відеозв'язку Starline встановлено 14 камер і 16 інфрачервоних проекторів - вони спільно здійснюють захоплення і відстеження тривимірного зображення користувача в реальному часі. За звучання відповідають чотири мікрофони і два динаміки: вони не просто відтворюють мовлення, а використовують алгоритми просторового звуку, створюючи відчуття, що мова виходить прямо з рота людини на екрані.

За обробку даних Starline відповідає потужна робоча станція з двома процесорами Intel Xeon і чотирма графічними адаптерами NVIDIA: парою Quadro RTX 6000 і парою Titan RTX. Зображення виводиться на 65-дюймовий автостереоскопічний екран із роздільною здатністю 8K і частотою 60 Гц - це дає змогу створювати тривимірне зображення співрозмовника в натуральну величину і бачити його без спеціальних окулярів.

17.10, 2.12 (Див.: https://ko.com.ua/)

 

Новини інфотелекому

198. Космічний IoT може злетіти, якщо виконає три умови

Звільнившись від обмежень пропрієтарних рішень, супутниковий IoT може злетіти, якщо оператори приділять особливу увагу ціні, мініатюризації та безпеці.

Ціна. Перший важливий елемент стратегії супутникового IoT: пропозиція недорогого рішення. Розробляється нова технологія, яка поєднує низькоорбітальний супутниковий зв'язок (LEO) із мережею NB-IoT. Спосіб надання супутникового IoT за допомогою 5G за кілька доларів без необхідності заміни обладнання.

Мініатюризація. Другий ключовий момент стосується мініатюризації пропозиції. Розмір пристроїв, їх енергоспоживання та їх надійність є ключовими факторами при оцінці доступних технологій.

Кібербезпека - третій ключовий критерій просторового IoT. Космічний IoT - це все, від запущеного обладнання до сигналу, отриманого клієнтом. Багато хто забуває про термінал користувача. Компоненти повинні бути безпечними, як і архітектура та криптографія.

17.10, 1.12 (Див.: https://www.journaldunet.com)

 

Новини інфотелекому

197. У Пентагоні шукають варіанти для подальшого функціонування системи зв'язку Starlink в Україні

У Пентагоні повідомили про пошук варіантів подальшого функціонування системи зв'язку Starlink, запущеної американською компанією космічних технологій SpaceX.

"Ми, безумовно, усвідомлюємо переваги будь-якої можливості супутникового зв'язку, який українці можуть використовувати не лише на полі бою, а й усередині самої країни. Ми розуміємо крихкість цих комунікацій, і важливо, щоб не лише командування та контроль залишалися недоторканими на полі бою, але і зв'язок у всій країні. Ми оцінюємо наші варіанти та намагаємося зробити все можливе, щоб допомогти зберегти цей супутниковий зв'язок для українських сил", – заявила заступник прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх.

За її словами, українська сторона протягом семи-восьми місяців за допомогою Starlink успішно координувала планування та операції на полі бою. В інформації наголошується, що ця система стала важливою для продовження як цивільного, так і військового зв'язку в країні, яка перебуває у стані бойових дій. У Пентагоні також уточнили, що скарги на Starlink з боку українських військових не надходили.

Представник відомства наголосив, що існують й інші організації, здатні надати необхідний Україні зв'язок.

17.10, 30.11 (Див.: https://interfax.com.ua/)

 

Новини інфотелекому

196. Vodafone, lifecell та Київстар запустили нову безкоштовну послугу

Мобсети Vodafone, lifecell та Київстар запустили унікальну нагоду для своїх абонентів — тепер їхні клієнти можуть отримати психологічну допомогу на спеціальній гарячій лінії.

Як заявили в мобільних компаніях, що у зв’язку з бойовими діями багато мешканців України відчувають стрес, страх та інші негативні емоції. Ця гаряча лінія дозволяє повністю анонімно, безкоштовно та цілодобово отримати психологічну допомогу.

Для цього потрібно набрати короткий номер:

2345* для абонентів Vodafone та lifecell

+38 (067) 752 23 45 для абонентів Київстар.

Розмова може тривати до 1 години. Цього часу має вистачити для того, щоби вислухати проблему та провести ефективно розмову.

17.10, 29.11 (Див.: https://itechua.com/)

 

Новини інфотелекому

195. Коли потрібно замінити SIM-карту Київстар: причини для заміни

SIM карту потрібно міняти хоча б раз на рік. Багато експертів рекомендують проводити дану процедуру чи не кожні 6 місяців, але давайте з вами визначимо основні причини:

1) Немає підтримки мереж нового покоління.

2) Проблеми зі зв’язком та мобільним інтернетом.

3) Не підходять розміри під новий пристрій.

4) Проблема із безпекою.

5) На SIM-карті закінчилася пам’ять.

11.10, 28.11 (Див.: https://tehnofan.com.ua/)

 

Новини інфотелекому

194. Держспецзв’язку опублікувала рекомендації, як продовжити заряд смартфона під час відключення світла

Загальні рекомендації

  • Заряджайте телефон за будь-якої можливості.
  • Тримайте заряджені повербанки.
  • Увімкніть режим енергозбереження. Ярлик з цією функцією розташований на панелі швидких налаштувань, а також у налаштуваннях (Батарея, Живлення тощо).

Рідше вмикайте екран та встановіть енергоефективні налаштування екрана:

  • увімкніть стандартну плавність дисплея замість високої, якщо у смартфоні є відповідне налаштування
  • встановіть енергоефективні шпалери: чорний фон для OLED/AMOLED-дисплея, світлий – для IPS
  • вимкніть автообертання екрану

Вимкніть автозавантаження:

  • Android → налаштування → облікові записи та синхронізація,
  • iOS → налаштування → App Store → Оновлення програм.

Обмежте кількість програм у «несплячому» режимі, залиште тільки ті, від яких залежить ваше життя: месенджер, дзвінки, програма «Повітряна тривога»

  • Android → ліва сенсорна клавіша → змахніть непотрібні програми,
  • iOS → проведіть пальцем вгору від нижнього краю екрана, доки не з’явиться Перемикач програм, або двічі натиснувши кнопку «Початок» → змахніть екран попереднього перегляду програми, щоб закрити його.

Вимкніть вібрацію

Вимкніть зайві комунікації: GPS, Bluetooth.

Відмовтеся від перегляду відео та ігор на смартфоні.

11.10, 26.11 (Див.: https://processer.media/)

 

Новини інфотелекому

193. Українські мобільні оператори розповіли, що зараз відбувається з мобільним зв’язком в Україні

НЕК Укренерго оголосило про тимчасове відключення електропостачання в частині промислових підприємств та побутових споживачів у Києві та області. Таким чином спробують знизити навантаження на енергоінфраструктуру, що постраждала сьогодні від ракетних ударів.

В офіційній заяві ДПЕК Київські електромережі йдеться про:

«Для збереження цілісності енергосистеми НЕК Укренерго ухвалила рішення про тимчасове обмеження електропостачання частини промислових підприємств та побутових споживачів у Києві та області. Критичні об’єкти соціальної сфери – лікарні, метрополітен, рятувальні служби тощо. – постачаються електроенергією в повному обсязі. Для збалансування енергосистеми країни очікується, що тривалість відключень буде близько 2-х годин».

11.10, 25.11 (Див.: https://processer.media/)

 

Новини інфотелекому

192. LTE-M – забезпечення перспективного IoT

Службові пристрої IoT створені для тривалої роботи, однак LTE-M не має такої пропускної здатності, як модем CAT-1. Зі швидкістю завантаження 5 Мбіт/с і завантаження 10 Мбіт/с CAT-1 може передавати дані швидше, ніж LTE-M зі швидкістю завантаження та завантаження 1,2 Мбіт/с (3GPP Release 17). Однак підключеним комунальним службам зазвичай не потрібна вища пропускна здатність, яку забезпечує CAT-1. Вони можуть так само ефективно передавати дані через LTE-M.

Дві технології також мають порівнянну пропускну здатність мережі, хоча на практиці LTE-M розгортає лише 6RB, що може призвести до зменшення пропускної здатності мережі відповідно до поточного попиту. Цього достатньо для використання підключеної комунальної мережі та допомагає зменшити експлуатаційні витрати операторів. LTE-M пропонує кращу затримку в районах із поганим покриттям, що важливо, враховуючи, що багато комунальних лічильників розташовано в сільській місцевості з слабшим покриттям мережі.

Враховуючи, що LTE-M включено в структуру 5G і триватиме щонайменше до 2040 року, має нижчу вартість і відповідає вимогам розумних комунальних підприємств, це очевидний вибір для комунальних підприємств і розробників розумних міст.

10.10, 24.11 (Див.: https://iotbusinessnews.com/)

 

Новини інфотелекому

191. Senet демонструє багатоадресний зв’язок LoRaWAN® Device-to-Device

За підтримки партнера Senet і компанії Oxit, що займається інженерними послугами та розробкою продуктів IoT, буде продемонстровано багатоадресний зв’язок LoRaWAN Device-to-Device, який забезпечить основу для забезпечення централізовано керованого, але локально живучого й автономного зв’язку між пристроями у разі втрати мережі.

Ця техніка наразі демонструється з газовою безпекою як перше застосування. Практичний приклад цієї можливості дозволить детекторам витоку газу метану зв’язуватися з газовим запірним клапаном у разі виявлення витоку в приміщеннях за умов збою в глобальній мережі, наприклад стихійного лиха.

Інноваційний та унікальний робочий процес, який демонструється, включає:

• Програма встановлює груповий зв’язок через технологію мережевого сервера LoRaWAN (LNS) Senet для надійного зв’язування тимчасового набору пристроїв.

• Після встановлення пристрої-учасники та мережа можуть безпосередньо спілкуватися один з одним по багатоадресному каналу (усі пристрої чують усі повідомлення)

• У разі втрати мережі WAN кінцеві пристрої встановлюють автономну групову синхронізацію для підтримки функціональності та зв’язку між пристроями протягом понад 30 днів

10.10, 23.11 (Див.: https://senetco.com/)

 

Новини інфотелекому

190. Facebook попереджає, що більше мільйона акаунтів вкрадено через злодійські мобільні додатки

 Компанія заявляє , що виявила понад 400 шкідливих додатків, замаскованих під ігри, редактори фотографій та інші утиліти, і що вона сповіщає користувачів, які «можливо, несвідомо скомпрометували свої облікові записи, завантажуючи ці додатки та надаючи свої облікові дані».

 У своєму дописі Meta каже, що програми обманом змушували людей завантажувати їх за допомогою підроблених відгуків і обіцянок корисних функцій (обидві тактики для інших шахрайських програм , які намагаються забрати ваші гроші, а не вашу облікову інформацію).

Але після відкриття деяких додатків користувачам було запропоновано увійти за допомогою Facebook, перш ніж вони могли щось зробити — якщо вони це зробили, розробники змогли вкрасти їхні облікові дані.

Meta каже, що повідомила про програми в Google і Apple і змусила їх видалити.

10.10, 22.11 (Див.: https://internetua.com/)

 

Новини інфотелекому

189. SpaceX вивела на орбіту два супутники зв'язку компанії Intelsat

Американська компанія SpaceX вивела на орбіту два телекомунікаційні супутники Galaxy 33 та 34 американського оператора Intelsat.

Апарати були виведені на орбіту через 40 хвилин після старту ракети. Багаторазовий перший ступінь ракети-носія Falcon 9, що використовувався для запусків вже вчотирнадцяте, за дев'ять хвилин після старту здійснив вертикальну керовану посадку на морську платформу-дрон A Shortfall of Gravitas в Атлантиці. Супутники призначені для розширення високочастотного телевізійного покриття на території Північної Америки.

10.10, 21.11 (Див.: https://www.ukrinform.ua/)

 

Новини інфотелекому

188. Smart lorawan® масштабується для більшої стійкості та економічності

Компанія ZENNER IoT Solutions GmbH спільно з Omega Waagen GmbH розробила інтелектуальні ваги на основі LoRaWAN®.

Мета полягає в тому, щоб скоротити харчові відходи в гастрономії та підприємствах громадського харчування та, таким чином, забезпечити стійкість та прибутковість за рахунок оцифрування.

"Це рішення сприяє Європейській зеленій угоді, стратегії Європейського Союзу стати кліматично нейтральним і підтримує делеговану резолюцію ЄС 2019/1597 щодо скорочення харчових відходів у два етапи", - пояснює Рене Клауссен, керуючий директор ZENNER IoT Solutions GmbH. До 2030 року роздрібні та споживчі харчові відходи мають скоротитися вдвічі.

5.10, 19.11 (Див.: https://zenner.de)

 

Новини інфотелекому

187. Федоров: Електронне резидентство - ще один крок до побудови сильного ІТ-бренду України

Ухвалений парламентом закон про електронне резидентство — це черговий крок до побудови сильного ІТ-бренду України у світі та підтримки економіки.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Телеграмі, передає Укрінформ.

За словами Федорова, статус е-резидента дозволить іноземцям у кілька кліків зареєструвати бізнес, віддалено розвивати його і сплачувати податки в Україні за вигідними умовами (5% від доходу, 15% від суми, що перевищує ліміт).

Щоб отримати статус е-резидента, іноземець має подати заяву на порталі е-резидентства та пройти перевірку згідно з чинним законодавством у СБУ та МВС. Обов'язковим для отримання статусу є ідентифікація та верифікація особи в консульській установі.

Після цього іноземець отримує ІПН, статус е-резидента та електронний підпис. За оцінками Мінцифри, запровадження цього інструменту забезпечить понад 1,5 млн дол. надходжень до держбюджету на рік.

7.10, 18.11 (Див.: https://www.ukrinform.ua/)

 

Новини інфотелекому

186. Комісар з питань зв'язку України просить отримати більше обладнання

Коли Light Reading востаннє спілкувався з Лілією Малон, єврокомісаром України з питань зв’язку, війна з Росією вимірювалася днями. Через сім місяців після вторгнення російських військ її основні пріоритети не змінилися. Понад усе Мелон хоче підтримувати зв’язок між українцями.

«Одна з найважливіших речей під час війни — бути на зв’язку. Іноді це питання виживання», — сказала вона.

Малон та її команда в NCEC – регуляторному органі України з питань електронних комунікацій, радіочастотного спектру та поштових послуг – продовжують невпинно працювати над отриманням терміново необхідного обладнання від операторів або постачальників, щоб можна було швидко відремонтувати пошкоджену інфраструктуру.

Їхні зусилля окупаються. Один великий прорив стався в серпні, коли Україна отримала 3500 одиниць телекомунікаційного обладнання від Telefónica Deutschland (O2 Німеччина), включно з базовими і дистанційними радіостанціями. Мобільні оператори країни зараз використовують це обладнання для ремонту мереж на звільненій території України.

Безкоштовний або доступний роумінг для українців за кордоном – ще один спосіб підтримувати зв’язок. «Роумінг — моя особиста мета», — сказав Мелон.

5.10, 17.11 (Див.: https://www.lightreading.com/)

 

Новини інфотелекому

185. Samsung готується виробляти чіпи 1,4 нм

Компанія Samsung оголосила про початок виробництва чіпів за 3-нм техпроцесом, що дозволило їй випередити свого конкурента в особі TSMC, який мав розпочати масове виробництво 3-нм процесорів лише у другій половині цього року. Однак у Samsung пішли ще далі і вже готують свої виробничі лінії до випуску 2-нм та 1,4-нм продукції.

Якщо говорити про технологію, то напрацювання Samsung та TSMC дуже схожі. Корейська компанія використовує для своїх 3-нм чіпів GAAFET – транзистор з горизонтальним розташуванням каналів та круговим затвором, а TSMC також планує перейти на аналогічні транзистори зі своїм 2-нм техпроцесом.

5.10, 16.11 (Див.: https://internetua.com/)

 

Новини інфотелекому

184. Чому 5G Advanced важливіше, ніж люди думають (ракурс аналітика)

5G Advanced є наступною ітерацією стандартів стільникового зв’язку та обіцяє покращити поточні мережі 5G не лише органічними оновленнями, але й запровадити нові основні функції, націлені на корпоративні мережі.

Ці нові функції включають Sidelink, Reduced Capability (RedCap) і розширене позиціонування. 5G Advanced буде визначено у випусках 18, 19 і 20 проєкту партнерства 3GPP, після чого робота 3GPP буде зосереджена на 6G, на фундаменті, закладеному 5G і 5G Advanced.

Позиціонування 5G, RedCap і Sidelink представляють нові способи підключення пристроїв і використання мережі, що може призвести до нових випадків використання та додатків і, ймовірно, створить нові екосистеми.

5G Advanced є важливою віхою для підготовки галузі до 6G, яка буде зосереджена на розподіленому інтелекті, поєднанні фізичного та віртуального світів і повному використанні штучного інтелекту (AI)/машинного навчання (ML) у всій мережі.

5.10, 15.11 (Див.: https://www.rcrwireless.com/)

 

Новини інфотелекому

183.  SWM: перевірка контейнера за допомогою LoRaWAN

У рамках пілотного проекту Stadtwerke München спільно з компанією щодо поводження з відходами проводить тестування датчиків для комплексного відстеження контейнерів.

 Бездротова мережа LoRaWAN особливо підходить для підключення датчиків із батарейним живленням в області IoT. Він використовує безліцензійний субгігагерцовий діапазон та має дальність дії від 2 до 15 кілометрів. SWM також робить свою мережу LoRaWAN, яка зараз має 60 шлюзів, доступною для зовнішніх користувачів.

Дані датчика, які регулярно надходять мережею, візуалізуються на поверхні, спеціально виготовленої SWM. Це забезпечує точну локалізацію розташування та може використовуватися для оптимізації циклів інвентаризації та обслуговування.

5.10, 14.11 (Див.: https://www.stadt-und-werk.de)

 

Новини інфотелекому

182. Частка прослуховування цифрового радіо у Швейцарії досягла позначки 75%

З наближенням наміченого на 2024 рік відключення аналогового радіомовлення у Швейцарії місцеві слухачі продовжують переходити на прослуховування радіопрограм у цифровому стандарті DAB+ та через платформи IP-радіо в інтернеті.

Цифрові радіоприймачі є стандартним обладнанням, яким комплектується більшість нових автомобілів, що продаються у Швейцарії. Тому 51% від слухання радіо в автомобілі навесні 2022 року припадало на прослуховування через DAB+. Ще 11% всього прослуховування радіо в автомобілі становило слухання через інтернет-платформи, де ведеться потокове мовлення IP-радіо.

21.09, 11.11 (Див.: https://mediasat.info/)

 

Новини інфотелекому

181. Київстар" інвестував 200 млн грн на прискорення інтернету до 1 Гбіт

Найбільший український оператор мобільного зв'язку "Київстар" інвестував 200 млн грн у модернізацію мережі інтернет до швидкості 1 Гбіт/с і тепер вона доступна з такими параметрами в семи містах України – Києві, Дніпрі, Львові, Старокостянтинові, Володимирі, Трускавці та Славуті.

"Загалом цього року заплановано покриття гігабітної мережі ще 10 міст", - ідеться у повідомленні компанії.Згідно з ним, за останні шість місяців "Київстар" також розширив послугу "Домашній інтернет" на 355 нових будинків.

У компанії зазначили, що пошкоджену внаслідок бойових дій мережу вже повністю відремонтовано на деокупованих територіях у Чернігові, Ніжині, Ірпені, Охтирці та в містах, що перебувають під обстрілами – Кривий Ріг, Зеленодольськ. Крім того, в робочому стані підтримується 99% мережі у Миколаєві, 94% - у Харкові та 81% - у Нікополі.

Крім того, в рамках соціальних ініціатив був підключений інтернет у 1279 бомбосховищах та укриттях, а також у 442 модульних будиночках для вимушено переміщених осіб.

20.09, 10.11 (Див.: https://interfax.com.ua/)

 

Новини інфотелекому

180. Телекомунікаційний податок на великі технології: Брюссель розпочне консультації на початку 2023 року

Консультації продовжаться від п'яти до шести місяців і стануть частиною ширших дебатів щодо регулювання телекомунікацій. За ним будуть пропозиції від Єврокомісії. Дебати «не повинні обмежуватися» оподаткуванням Google, Amazon, Facebook, Apple та Netflix.

На початку серпня агентство Reuters дізналося, що Франція, Іспанія та Італія офіційно виступили перед Європейською комісією на користь запровадження податку на телекомунікації, «який гарантує, що всі учасники ринку роблять свій внесок у витрати на цифрову інфраструктуру».

13.09, 9.11 (Див.: https://www.usine-digitale.fr)

 

Новини інфотелекому

179. Google запускає секретний проєкт високошвидкісного зв'язку

Alphabet віддає проєкт своєму підрозділу Aalyria - компанія займеться "радикальним" покращенням супутникового та мобільного зв'язку, а також роботи Wi-Fi на літаках та кораблях.

Місія нового проєкту полягає в тому, щоб керувати «надшвидкими, надбезпечними та високоефективними» комунікаційними мережами, які охоплюють «землю, море, повітря, ближній та далекий космос». Компанія заявляє, що володіє технологією лазерного зв'язку «Tightbeam», яка працює «у більшому масштабі та швидкості, ніж все, що існує сьогодні», а також зберігає дані «непошкодженими в будь-якій атмосфері та погоді, забезпечуючи зв'язок навіть там, де немає інфраструктури».

13.09, 8.11 (Див.: https://mediasat.info/)

 

Новини інфотелекому

178. У Шевченковому Харківській області повернули український зв'язок

Мобільний оператор Vodafone повідомив про поновлення зв'язку у Шевченковому Харківській області. Якщо мережа не підключилася автоматично, в установках телефону потрібно вручну вибрати мережу Vodafone UA. Також оператор працює над відновленням зв'язку в решті деокупованих населених пунктів Харківської області.

13.09, 7.11 (Див.: https://mediasat.info/)

 

Новини інфотелекому

177. Ера Пбіт/сек: глобальна пропускна здатність інтернету досягла позначки 997 Тбіт/сек

Експерти TeleGeography виявили, що в 2022 році глобальна пропускна здатність інтернету зросла на 28%, досягнувши позначки 997 Тбіт/сек – тобто лише трохи не дотягнувши до 1 Пбіт/сек.

У глобальному плані, якщо не брати до уваги сплеск за часів пандемії Covid, темпи зростання пропускної здатність інтернету сповільнюються, хоча з 2018 року вона зросла майже втричі.

Перехід провайдерів на магістральні мережі зі швидкістю 100 Гбіт/сек спричинив продовження падіння цін у семи великих глобальних містах-центрах. Ціни на 10 GigE знизились на 16% за рік із другого кварталу 2019 року до другого кварталу 2022 року, тоді як ціни на порти 100 GigE знизились на 25%.

28.09, 5.11 (Див.: https://mediasat.info/)

 

Новини інфотелекому

176. У якій країні світу найшвидший інтернет?

Дані нового дослідження служби порівняння цін на широкосмуговий доступ Cable.co.uk вказують на те, що найвища середня швидкість широкосмугового доступу серед регіонів зафіксована в Західній Європі, а Україна розмістилася на 52 місці в рейтингу.

З 11 держав, розташованих біля колишнього СРСР, більшість перебуває нижче середньої частини таблиці. Середня швидкість широкосмугового інтернету у регіоні становила 18.44 Мбіт/сек. У трійку країн із найшвидшим у регіоні інтернетом потрапили Україна (47.74 Мбіт/сек, 52 місце).

26.09, 4.11 (Див.: https://mediasat.info/)

 

Новини інфотелекому

175. На тлі зростання абонентської бази швидкість інтернету Starlink почала знижуватися

Компанія Ookla, що розвиває сервіс Speedtest, оприлюднила документ, в якому наводяться дані про фактичну швидкість передачі даних у мережі Starlink у різних регіонах нашої планети (Європа, Океанія, Латинська та Північна Америка). У звіті стверджується, що протягом останнього року швидкість інтернету в США, Канаді, Новій Зеландії, Франції, Німеччині та Великій Британії знизилася на 9-54%.

У Європі перевершити місцевих інтернет-провайдерів фіксованого доступу за швидкістю Starlink вдалося в 16 державах. При цьому в 10 країнах ЄС швидкість інтернету виявилася вищою за 100 Мбіт/с.

Згідно з прогнозом Ookla, швидкість передачі даних у мережі Starlink продовжить знижуватися. Провайдер, що належить SpaceX, готується до експансії на мобільний ринок. Як відомо, кількість підключених до мережі абонентів мобільного зв'язку обернено пропорційно швидкості передачі даних.

26.09, 3.11 (Див.: https://prostomob.com/)

 

Новини інфотелекому

174. Федоров розповів, на які цифрові можливості у Дії чекати українцям

У Дії можуть з’явитись нові цифрові можливості. Про це в інтерв’ю «НВ» розповів міністр цифрової трансформації віцепрем'єр Михайло Федоров.

«Ми запускаємо військові облігації - люди зможуть купити їх в Дії і навіть заробити на цьому, поки їх гроші використовуватимуться для потреб ЗСУ. Далі, вже в жовтні, ми плануємо запустити пільгову іпотеку — за кілька кліків в Дії можна буде відправити заяву та отримати документ про те, що ви можете взяти цей кредит. Також працюємо над послугою з розмитнення авто: наразі чекаємо відповідний законопроект від Верховної Ради, але технічна частина майже готова», - сказав Федоров.

Також він розповів, що в розробці знаходиться онлайн дозвіл на виїзд дитини за кордон та продовжується робота над трансформацією соціальної сфери.

26.09, 2.11 (Див.: https://internetua.com/)

 

Новини інфотелекому

173. Кібератаки як головна причина втрати даних

Британська компанія Databarracks, яка спеціалізується на безперебійності бізнес-процесів та резервному копіюванні й аварійному відновленню даних, зробила щорічне дослідження Data Health Check. Згідно з ним, у 2022 році вперше найпоширенішими причинами для втрати даних стали кібератаки (38%), а найчастішою формою кібератак виявилося ransomware (програма-вимагач). У дослідженні також зазначається, що іншими частими причинами втрати даних залишається людський фактор та збій у роботі обладнання.

Для покращення безпеки даних треба діяти у двох напрямках: по-перше, застосовувати заходи та інструменти, які дозволяють попередити та відбити спроби атак. Цей напрямок роботи має на меті посилити кіберзахищеність.

І по-друге, на випадок якщо хакерська атака виявилася успішною та дані було втрачено чи скомпрометовано, треба мати протокол дій у разі атаки. Для цього великі компанії розробляють Business Continuity Plan, тобто план забезпечення безперебійної діяльності, а також Політику щодо зберігання даних.

23.09, 1.11 (Див.: https://mind.ua/)

 

Новини інфотелекому

172. Google і Microsoft «крадуть» логіни та паролі користувача

Фахівці компанії Otto-JS, що спеціалізуються на кібербезпеці, виявили, що користувачі діляться з Google та Microsoft конфіденційною інформацією, навіть не підозрюючи цього. Зокрема, йдеться про логіни та паролі, які вводяться у фірмових браузерах цих компаній.

Проблема полягає у сервісах перевірки орфографії. У Chrome він включений за замовчуванням, а у випадку з Edge це окреме розширення, яке користувач встановлює на власний розсуд. В обох випадках Google і Microsoft “бачать” всю інформацію в будь-якому з текстових полів усередині їхніх браузерів. Це можуть бути і конфіденційні дані (включаючи логіни та паролі від сервісів).

Зазначається, що експерти з кібербезпеки вже повідомили про цю вразливість ряду великих компаній і допомогли їм внести зміни до власних сервісів, щоб логіни та паролі не «витікали» до Google та Microsoft.

22.09, 31.10 (Див.: https://itechua.com/)

 

Новини інфотелекому

171. IoT Analytics: 5 речей, які варто знати про протоколи IoT

IoT Analytics, що вивчають загальний провідник маркетингових інтересів і стратегічного бізнесу intelligence для IoT, AI, Cloud, Edge, і Industry 4.0. Останні дослідження протоколів IoT показують зростання популярності спеціально створених протоколів для IoT. У 2022 році «простота використання» та «надійність» очолювали список найважливіших вимог до протоколу.

Представлено п’ять висновків зі звіту, які показують загальну картину протоколу IoT у 2022 році.

1. Універсального протоколу IoT не існує

2. Протоколи, спеціально розроблені для IoT, отримують більшого застосування

3. Програмне забезпечення стає все більш важливим для управління підключенням до IoT

4. «Простота використання» і «надійність» є найважливішими при виборі нового протоколу

5. Прийняття рішень щодо протоколів IoT стало завданням багатьох зацікавлених сторін

19.09, 29.10 (Див.: https://iotbusinessnews.com/)

 

Новини інфотелекому

170. Наступного року Китай розпочне створення мережі космічного інтернету із 13 000 супутників

Компанія GalaxySpace планує запустити на космічну орбіту свої перші супутники з плоскими панельними антенами та гнучкими сонячними батареями вже на початку 2023 року.

У компанії GalaxySpace стверджують, що десятки супутників можна згрупувати і запустити одночасно на одній ракеті, укомплектувавши їх плоскими антенами і гнучкими гратами, що економлять масу і простір завдяки обтічнику корисного модуля.

Згідно з заявами компанії, перші із згрупованих супутників GalaxySpace мають бути запущені на початку наступного року, і це будуть перші супутники такого типу, розроблені у Китаї.

19.09, 28.10 (Див.: https://mediasat.info/)

 

Новини інфотелекому

169. Компанія LG випробувала звʼязок 6G у міських умовах

Південнокорейська компанія LG Electronics протестувала передавання та прийом даних у терагерцовому діапазоні 6G на відстань 320 метрів на відкритому повітрі. Тестування відбулося 7 вересня в інституті Фраунгофера у Берліні.

Випробування наближають комерційне використання 6G у містах, оскільки покриття вимагає розміщення базових станцій на відстані близько 250 метрів. Минулого року LG Electronic успішно випробувала обмін даних 6G на відстані 100 метрів на відкритому повітрі.

Для компенсації втрат потужності у 6G в інституті Фраунгофера розробили підсилювач, здатний підвищити потужність передавання, а також підсилювач приймача для покращення якості вхідного сигналу. Використаний під час випробувань багатоканальний підсилювач має вихідну потужність понад 20 дБм, що на 5 дБм більше, ніж торічна технологія.

Обговорення стандартів мереж 6G заплановано на 2025 рік, а впровадження технології комерційними операторами – на 2029 рік. У порівнянні з 5G, 6G забезпечить набагато вищу швидкість передавання даних із меншою затримкою та вищою надійністю.

14.09, 27.10 (Див.: https://tech.liga.net/)

 

Новини інфотелекому

168.Технічна компанія Milesight розгортає 47 000 датчиків LoRaWAN® IAQ для покращення якості повітря в канадських школах.

Milesight, глобальний постачальник рішень AIoT, оголосив, що загальнопровінційне рішення LoRaWAN® для забезпечення якості повітря в приміщенні (IAQ) запроваджено за допомогою Assek Technologie у державних школах Квебеку, Канада.

Вимірювання концентрації вуглекислого газу (CO2), відносної вологості та температури в приміщенні є частиною стратегії уряду Квебеку, розробленої для створення найкращого можливого навчального та робочого середовища в будь-який час для учнів і шкільного персоналу. З дієвими даними про повітря в приміщенні можна забезпечити добре провітрювані класні кімнати.

Два успішні пілотні проєкти надають вагомі та переконливі докази технології LoRaWAN® і її швидкого розгортання в тисячах шкіл по всьому Квебеку, Канада. У кожному пілотному проекті датчики якості повітря в приміщенні Milesight AM107 були швидко встановлені приблизно в 30 класних кімнатах, а програмне забезпечення Assek представляло чудові інструменти для ефективного моніторингу якості повітря в класах. Під час пілотних проектів компанія Semtech надала Milesight цінні та корисні поради щодо досягнення кращого відгуку AM107 на LinkADRReq на рівні MAC, що підвищило сумісність датчиків у цьому проекті.

Технологія LoRaWAN® є перспективною та передовою. Пристрої LoRaWAN® відповідають усім вимогам, включаючи візуалізовані дані, багаторазовий моніторинг середовища, тривалий час автономної роботи, швидку передачу та високу надійність повідомлень. Безпроводові рішення ідеально підходять як для сучасних, так і для історичних шкільних будівель.

14.09, 26.10 (Див.: https://www.prnewswire.com/)

Новини інфотелекому

167. Глобальна пропускна здатність Інтернету зросте на 28 відсотків у 2022 році

Глобальна пропускна здатність Інтернету зросла на 28 відсотків у 2022 році до 997 терабайт на секунду. За даними дослідницької служби TeleGeography Global Internet Geography, це підкреслює постійне повернення до «нормального» стану після спричиненого пандемією удару 2020 року та прогнозує, що незабаром настане ера петабіт за секунду (Pbps).

Глобальні середній і піковий показники використання практично не змінилися порівняно з минулим роком і становили 26 відсотків і 45 відсотків відповідно як у 2021, так і в 2022 роках. Що стосується ціноутворення, перехід провайдерів переважно на магістральні мережі Інтернет зі швидкістю 100 Гбіт/с продовжує знижувати середню вартість транспортування.

14.09, 25.10 (Див.: https://www.smartcitiesworld.net

Новини інфотелекому

166. У вересні у Франції було 35 797 авторизованих сайтів 5G

У Франції мобільні оператори наразі надають послуги 5G на частотах 700 МГц, 2,1 ГГц і 3,5 ГГц. ANFR повідомила, що кількість авторизованих сайтів 5G протягом серпня зросла на 1,3% порівняно з попереднім місяцем.

Тим часом 20 593 сайтів авторизовано в діапазоні 3,5 ГГц (Bouygues Telecom, Free Mobile, Orange і SFR), з яких 13 205 оголошено технічно працездатними.

Станом на кінець серпня Free Mobile мала найбільшу кількість робочих сайтів 5G, 15 315, за нею йшли Bouygues Telecom (8 126), SFR (7 016) і Orange (4 530). Деякі з авторизованих сайтів 5G є спільними для мобільних операторів.

8.09, 24.10 (Див.: https://www.rcrwireless.com/)

 

Новини інфотелекому

165. LunaNet створює технологію інтернет-зв'язку для Місяця

В американському космічному агентстві NASA планують створити на Місяці базу, на якій постійно будуть перебувати люди, і вивчати можливість розробки технологій, які дозволять забезпечити на цій базі доступ до мережі інтернет.

Програма Artemis (спонсор NASA), є черговим кроком на шляху дослідження людством Всесвіту. Завдяки співпраці з урядовими та науковими організаціями, а також комерційними компаніями з різних куточків світу та спираючись на міжнародні стандарти, NASA планує забезпечити постійну присутність людини на Місяці.

Цілями даної програми є:
• демонстрація нових технологій, можливостей та бізнес підходів, необхідних для майбутніх досліджень, включаючи дослідження Марса;
• вивчення Місяця, який повинен допомогти дізнатися більше про походження та історію Землі, Місяця та нашої Сонячної системи;
• встановлення американського лідерства та стратегічної присутності на Місяці з розширенням глобального економічного впливу США;
• розширення комерційного та міжнародного партнерства;
• можливість надихати нове покоління та заохочувати його до кар'єри в галузі науки, технологій, інженерії та математики.

5.09, 22.10 (Див.: https://mediasat.info/)

Новини інфотелекому

164. У 2026 році глобальна кількість абонентів супутникового Інтернету речей досягне 21,2 млн

Berg Insight повідомила, що Iridium, Orbcomm, Inmarsat і Globalstar на даний момент є найбільшими супутниковими мережевими операторами IoT
Відповідно до останнього звіту шведської аналітичної компанії Berg Insight, глобальна абонентська база супутникового Інтернету речей досягне 21,2 мільйона одиниць у 2026 році, порівняно з 3,9 мільйона одиниць у 2021 році.

Berg Insight зазначила, що лише приблизно 10% поверхні Землі має доступ до послуг наземного підключення, що, за словами фірми, залишає величезні можливості для супутникового зв’язку IoT.
Berg Insight зазначив, що основні регіональні ринки Китаю, Західної Європи та Північної Америки зросли однаково протягом року, коли світ оговтався від пандемії COVID-19. До 2026 року, за оцінками Berg Insight, у світі буде 4,3 мільярда пристроїв IoT, підключених до стільникових мереж.

Крім того, Vodafone посів перше місце серед західних операторів і четверте місце в загальному заліку з 142 мільйонами підключень, за ним AT&T з 95 мільйонами на п'ятому місці. Deutsche Telekom і Verizon мали по 45–55 мільйонів стільникових IoT-з’єднань кожна, якщо врахувати клієнтів T-Mobile US як частину абонентської бази DT IoT. Telefónica, KDDI та Orange були останніми гравцями в першій десятці з приблизно 31 мільйоном, 23 мільйонами та 20 мільйонами підключень відповідно.

5.09, 21.10 (Див.: https://enterpriseiotinsights.com/)

Новини інфотелекому

163. Майбутнє 5G: що залишилося зробити і що чекає попереду в 6G?

У зв’язку з розгортанням 5G в усьому світі, а технологія починає перехід від своєї першої неавтономної ітерації до наскрізної 5G, роботи зі стандартизації продовжуються, а дослідження галузевого тестування та співпраця навколо ще нестандартизованих систем 6G вже почалося.

Ступінь інтеграції штучного інтелекту в загальну систему буде однією з визначальних відмінностей між 5G і 6G. 6G запровадить штучний інтелект із самого початку. 6G буде більш орієнтоване на програмне забезпечення та програмовану мережу, яка поширюється не лише на промислові/підприємства, але розроблена таким чином, що вона є «надзвичайно гнучкою та може використовуватися набагато ширшим колом людей».

5G є першим справді глобальним стандартом, який не має конкурентів, як у минулих поколінь з GSM і CDMA, або LTE і WiMAX. На даний момент не має ризику розколу 5G, оскільки він продовжує розвиватися, але «ризик роздвоєння 6G реальний», тому що уряди приділяють значно більше уваги ранньому розвитку 6G, ніж попереднім стандартам, і вони все більше вважають технологію мобільного зв’язку частиною національної ідентичності та національної безпеки, на додаток до економічних переваг.

1.09, 20.10 (Див.: https://www.rcrwireless.com/)

Новини інфотелекому

162. Юрій Щиголь: "Кіберзахист має стати фундаментом кожної установи"

Україна бореться з російськими окупантами на чотирьох фронтах: на землі, в повітрі, у воді та в кіберпросторі. Від російських військових хакерів і кібертерористів страждають не тільки центральні органи влади, а й місцеві. Кожна державна установа в Україні – в зоні ризику кожної миті.

Захистом України на кіберфронті опікуються Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації. Голова Держспецзв'язку Юрій Щиголь розповів про роль керівника в державних установах у забезпеченні кіберзахисту.

Яку роль у забезпеченні кіберзахисту установи відіграє керівник?
За що саме в контексті кіберзахисту відповідає керівник?
У керівника будь-якої установи є багато завдань, безпосередньо повʼязаних із діяльністю установи.

Читайте більш детально за посиланням….

27.05, 7.09 (Див.: https://internetua.com/)

Новини інфотелекому

161.  Дослідження: близько чверті користувачів Інтернету у світі використовують інфраструктуру, яка вразлива до атак

Цей висновок широкомасштабного дослідження, проведеного комп’ютерними вченими з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. Дослідники провели опитування у 75 країнах.

Структура Інтернету може суттєво відрізнятися в різних частинах світу. У багатьох розвинених країнах, наприклад в Сполучених Штатах, велика кількість інтернет-провайдерів конкурує за надання послуг для великої кількості користувачів. Ці мережі безпосередньо з’єднані одна з одною та обмінюються вмістом, процес, відомий як прямий піринг. Усі постачальники також можуть підключатися безпосередньо до світової інтернет-інфраструктури.

В інших країнах, де інфраструктура все ще розвиваються, більшість користувачів покладаються на декілька провайдерів для доступу до Інтернету, і один з цих провайдерів обслуговує переважну більшість користувачів. Дослідники виявили, що часто ці постачальники транзитних автономних систем перебувають в державній власності.

Це, звісно, робить країни з таким типом інтернет-інфраструктури особливо вразливими до атак, оскільки все, що потрібно, — це пошкодити невелику кількість транзитних автономних систем. Такі країни, звичайно, також вразливі, якщо основний інтернет-провайдер стикається з перебоями.

27.05, 6.09 (Див.: https://internetua.com/)

Новини інфотелекому

160. Китайці створюють зброю проти супутникового угруповання starlink

Китайські військові вчені працюють над створенням зброї для знищення супутникової системи Ілона Маска Starlink і можуть застосувати її, якщо Китай визнає, що супутники загрожують нацбезпеці країни.

Згідно з відкритою інформацією, Китай розробляє численні альтернативні протисупутникові технології, які можуть перешкоджати комунікації або спалювати електронні компоненти. Китайські вчені також розробили лазери для засліплення або пошкодження супутників – нано-супутники. Їх можна запускати у величезних кількостях, щоб знищувати більші супутники. А ще кіберзброю, щоб зламати мережу супутникового зв’язку. Також Китай продемонстрував свою здатність знищити супутники за допомогою ракет. Однак, цей метод може створити велику кількість космічного сміття

27.05, 5.09 (Див.: https://processer.media/)

Новини інфотелекому

159. Starlink (супутниковий інтернет SpaceX) подолав позначку у 400 тис. абонентів

SpaceX суттєво «прокачала» власний проєкт супутникового інтернету — він став доступним і у літаках, і в автомобілях (1 та 2). Водночас значно розширилася географія доступності сервісу — станом на травень Starlink вже працює в 36-х країнах світу (і в Україні).

Аналітики Apptopia у своєму звіті зазначали, що Starlink в Україні щодня активно користується близько 150 тис. осіб і це вражає. Хоча, можливо, Україна не входить у ці 400 тис., оскільки на карті наша країна поки позначена такою, де очікується запуск, а це пов’язано з сертифікацією.

Наразі вони забезпечують високошвидкісний інтернет у містах по всій Україні (швидкість на приймання близько 150 Мбіт/с), зокрема і в регіонах, які зазнали катастрофічних руйнувань внаслідок авіаударів та обстрілів окупаційними російськими військами.

SpaceX стрімко нарощує кількість супутників Starlink на орбіті — їх вже там близько 2500 штук. За оцінкою ООН, всього на орбіті близько 8200 супутників, тобто супутники Starlink вже становлять приблизно 30% від загальної кількості апаратів, що діють.

30.05, 3.09 (Див.: https://internetua.com/)

 

Новини інфотелекому

158. Ось як уряд США планує захистити 5G

Агентство уряду США з кібербезпеки та безпеки інфраструктури (CISA) опублікувало своє «Дослідження процесу оцінки безпеки 5G». 44-сторінковий документ розроблено як посібник із безпеки для федеральних агентств, які бажають використовувати технології 5G, починаючи від автономних (SA) і закінчуючи периферійними обчисленнями з множинним доступом (MEC) і нарізаючи мережу.

Реліз важливий, враховуючи, що офіційні особи США загалом стверджують, що технології 5G стануть ключовим елементом загальної цифрової позиції країни. Крім того, кібербезпека стала основною проблемою для всіх федеральних відомств і, ширше, для більшості урядів і компаній загалом.

Документ агентства, по суті, спрямований на включення технологій 5G у ширшу систему оцінки кібербезпеки, викладену в Рамці управління ризиками (RMF), розробленій Національним інститутом стандартів і технологій (NIST). Важливо, що CISA написало, що RMF «є технологічно нейтральним і не потребує модифікації для 5G».

30.05. 2.09 (Див.: https://www.lightreading.com/)

 

Новини інфотелекому

157. Ajax Systems почала продавати свої системи в Америці

26 травня компанія Ajax Systems, що розробляє системи безпеки, почала продаж у США.

Раніше в компанії розповіли, що відкривають перший завод за кордоном – у турецькому місті Стамбул.  Там виготовлятимуть всю лінійку пристроїв Ajax. Це додаткова потужність до українського заводу. 

У компанії говорять, що планують випускати 150 тис. пристроїв на місяць. Наразі Ajax Systems повністю відновила наявне виробництво та розробку продуктів в Україні. Уже почали розширювати команду та наймають нових співробітників у центр розробки.

30.05, 1.09 (Див.: https://mc.today/)

 

Новини інфотелекому

156. Українська ІТ-армія встановила рекорд - за тиждень атакувала понад 800 ворожих ресурсів

Українська ІТ-армія за тижень атакувала понад 800 російських ресурсів - банки, біржі та страхові сервіси.

" ІТ-армії вдалося встановити рекорд за кількістю атакованих російських онлайн-сервісів! З 23 до 29 травня було атаковано більш як 800 російських онлайн-ресурсів", - ідеться у повідомленні.

Зокрема клієнти багатьох російських банків не змогли скористатися онлайн-банкінгом та провести бажані фінансові операції зі смартфона. Через атаки не вдалося взяти мікрокредити. Щоб витримати натиск кібератак і продовжувати функціонувати, російським біржам довелося відключати доступ за кордоном. Услід за біржами довелося ховатися за геоблоком від DDoS-атак магазину застосунків RuStore. У Мінцифри нагадали, що це російський аналог Google Play.

Традиційно у вихідні росіянам було складніше вжити кремлівську пропаганду через кібератаки на сайти регіональних ЗМІ і телеканалів.

30.05, 31.08 (Див.: https://www.ukrinform.ua/)

 

Новини інфотелекому

155. Застосунок «Дія» хочуть впровадити три країни – Федоров

Словаччина, Болгарія та Молдова хочуть повторити успіх Дії та впровадити такий застосунок.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив віцепрем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Після завершення офіційної частини Diia Summit особисто зустрівся з міністрами цифрової трансформації Латвії, Словаччини, Болгарії, Молдови, Словенії, Фінляндії та Канади. Обговорювали враження міжнародних партнерів від Дії та майбутні спільні ініціативи. Адже зараз наша команда активно працює над тим, щоб застосунок Дія став міжнародним. А українці змогли із цифровими документами в застосунку подорожувати між країнами та використовувати у всіх життєвих ситуаціях за кордоном. Наприклад, Молдова вже зараз ухвалює необхідні законодавчі зміни для визнання Дії. З Польщею ми реалізуємо технічну інтеграцію для відображення українських документів у їхньому застосунку. Вдячний за те, що всі міністри висловили готовність швидко інтегрувати цифрові документи в Дії до національних систем. Принаймні три країни — Словаччина, Болгарія та Молдова — хочуть повторити успіх Дії та впровадити такий застосунок у своїх країнах, а віцепрем’єрка Словаччини запропонувала зробити наступний міжнародний Diia Summit у Братиславі", - наголосив Федоров.

За його словами, українська сторона з Молдовою та Фінляндією окремо обговорили спільний фронт протидії російській інформаційній та кіберагресії, адже саме ці країни є імовірними цілями країни-агресора.

26.05, 30.08 (Див.: https://www.ukrinform.ua/)

 

Новини інфотелекому

154. Україна просить Meta про "зелений" коридор для прискорення модерації українських звернень – віцепрем'єр Федоров

Компанія Meta вже прискорила модерацію українських звернень щодо необґрунтованого блокування інформації про Україну та обіцяє надалі поліпшувати цей процес, повідомив віцепрем'єр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

"Щоразу ми говоримо про те, що нам потрібен такий "зелений" коридор, який дасть змогу їм швидше реагувати на наші запити", – сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

Федоров додав, що це питання часу, але Meta поступово адаптує свою політику: "Вони розуміють ситуацію та роблять усе можливе".

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова під час відкриття виставки Russia War Crimes House у Давосі повідомила про черговий факт такого блокування.

"500 випадків суїцидів – матері, на очах яких зґвалтовано дітей. Фейсбук минулого тижня забанив мене і видалив пост про страшні злочини російських солдатів, бо я порушила морально-етичні норми. Це я порушила? – Прокинься, світе!" - заявила Денісова.

26.05, 29.08 (Див.: https://interfax.com.ua/)

Новини інфотелекому

153. Kyivstar анонсував відключення трьох платних послуг з 1 червня

Мобільний оператор Kyivstar прагне того, щоб його абоненти мали доступ до зручних та актуальних послуг. Це особливо важливо в умовах бойових дій, що ведуть. Беручи до уваги стрімкий розвиток у країні інтернету та повсюдне поширення мобільних пристроїв із сучасними сервісами для особистого та корпоративного спілкування, компанія вирішила припинити надання низки послуг.

З 1 червня абоненти Kyivstar втратять доступ до наступних платних послуг:

Отримання SMS та MMS -повідомлень на електронну пошту;

Отримання факсу на електронну пошту.

Замість застарілих послуг мобільний оператор рекомендує абонентам використовувати сучасні сервіси типу Microsoft Teams, Office 365, Google Meet, Zoom та ін. на безоплатній основі.

26.05, 27.08 (Див.: https://itechua.com/)

 

Новини інфотелекому

152. Мінцифри розраховує збільшити частку ІТ-сектору до 10% ВВП

Про це під час International Diia Summit Brave Ukraine у Давосі заявив віцепрем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Ми вкладали наше бачення у чотири цілі: трансформувати на 100% всі урядові сервіси на сферу онлайн, забезпечити 95% населення найкращою якістю інтернету, надати 6 млн українців основи цифрових навичок, збільшити частку ІТ у ВВП до 10%", - сказав Федоров.

У Мінцифри розраховують, що в майбутньому Україна позбавиться паперової бюрократії та перейде на кешлесс - повністю безготівкові розрахунки.

25.05, 26.08 (Див.: https://internetua.com/)

 

Новини інфотелекому

151. Україні створили потужну 300-тисячну ІТ-армію - Федоров

Михайло Федоров повідомив, що в Україні створена потужна ІТ-армія, яка зараз налічує близько 300 тисяч учасників - як українських, так й іноземних.

За словами міністра, під час війни Україна почала використовувати штучний інтелект для розпізнавання загиблих росіян. Крім того, вдалося зібрати понад 60 млн доларів криптовалютою для допомоги армії та для гуманітарних цілей завдяки першому криптофонду.

25.05, 25.08 (Див.: https://www.ukrinform.ua/)

 

Новини інфотелекому

150. Космічні сили США стурбовані безпекою супутникових систем зв'язку

Заступник керівника космічних ядерних та кібероперацій Космічних сил США генерал-лейтенант Ченс Солтцман наголосив на важливості захисту наземних систем супутникового зв'язку та користувальницького мережевого обладнання, що надають безліч точок входу для кібератак.

Як повідомив Солтцман на зустрічі з асоціацією журналістів Defense Writers Group, йому доповіли про російські кібератаки на користувачів українських сервісів супутникового інтернету. Помилково вважати, ніби для відключення супутникового зв'язку противник збиває супутники, зазначив він. Насправді мішенями для кібератак стають наземні мережі.

Якщо наземна інфраструктура, яка забезпечує роботу супутників, є основною мішенню для хакерів, дуже важливо мати «надійні мережі, захищені фахівцями в галузі кібербезпеки, інакше ефективного виконання місій очікувати не доведеться», вважає Солтцман.

23.05, 24.08 (Див.: https://internetua.com/)

 

Новини інфотелекому

149. Звідки мобільні оператори знають, що ви роздаєте інтернет із смартфону

Практично всі оператори мобільного зв’язку мають спеціальний тариф для роутера. Здавалося б, для чого такі складності, якщо можна просто роздати Wi-Fi зі смартфона? Розбираємось, навіщо потрібна окрема SIM-карта для інтернету.

Причина, через яку не вдасться вільно роздавати інтернет з мобільного пристрою , полягає в тому, що кожен пакет даних має певний час «життя». У стандарті IPv4 цей показник називається TTL, IPv6 – Hop Limit.

Звичайно, у багатьох операторів є пакет інтернету , який ви можете безкоштовно роздавати зі свого пристрою, але це зазвичай не більше 30-50 Мбайт. Так що для повноцінного доступу з усіх гаджетів на дачі або в подорожі, на жаль, знадобиться роутер і модем і SIM-картка зі спеціальним тарифом.

23.05, 23.08 (Див.: https://gsminfo.com.ua/)

 

Новини інфотелекому

148. ІТ-армія за тиждень атакувала понад 400 російських ресурсів

ІТ-армія з 16 по 22 травня атакувала понад 400 онлайн-ресурсів російської федерації, серед них магазин застосунків NashStore, аналог App Store та Google Play.

Через кібератаки ІТ-армії багато сайтів регіональних засобів масової інформації були недоступними. Також у росіян виникали складнощі з продажем та орендою нерухомості онлайн.

У Мінцифри заявили, що російські банки досі не можуть оговтатися від попередніх атак ІТ-армії та впоратися з новими на свої сайти та онлайн-банкінг. ІТ-армія з дня російського вторгнення в Україну атакувала близько 2000 російських ресурсів. Багато з них були атаковані повторно.

23.05, 22.08 (Див.: https://www.ukrinform.ua/)

 

Новини інфотелекому

147. Канада заборонила Huawei будувати 5G інфраструктуру

Канада відмовилася допускати китайську корпорацію Huawei до розбудови мережі 5G в країні.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це в Оттаві оголосив міністр інновацій Канади Франсуа-Філіп Шампань.

“Уряд Канади забезпечує довготермінову безпеку нашої телекомунікаційної інфраструктури. У рамках цього, уряд має намір заборонити використання обладнання та послуг Huawei та ZTE у канадських телекомунікаційних системах”, - сказав міністр інновацій Канади Шампань. 

Він наголосив, що це рішення було ухвалене “після детального аналізу нашими незалежними безпековими службами у погодженні із найближчими союзниками”.

Не дочекавшись рішення уряду три основні канадські мобільні оператори вже віддали перевагу у розбудові власних мереж 5G скандинавським Nokia та Ericsson, хоча раніше в окремих елементах системи використовувалося обладнання Huawei.

20.05, 20.08 (Див.: https://www.ukrinform.ua/)

Новини інфотелекому

146. Датагруп-Volia підключила понад 150 бомбосховищ до інтернету на заході України

Загалом до високошвидкісного зв'язку компанія підключила вже понад 400 бомбосховищ у всій країні.

У Хмельницькому до безкоштовного інтернету підключено вже 31 бомбосховища, у Рівному – 74, у Львові – 16, у Луцьку – 9, у Тернополі – 18, у Івано-Франківську та Чернівцях по 7. Всього підключено 162 об'єкти у західних областях України.

20.05, 19.08 (Див.: https://mediasat.info/)

Новини інфотелекому

145. LoRaWAN: Netcologne з'єднує речі в Кельні

Регіональний мережевий оператор Netcologne відкрив свою вузькосмугову радіомережу для IoT у Кельні. Енергозберігаюча глобальна мережа дальньої дії (LoRaWAN) вже використовується муніципальними комунальними службами для таких додатків, як індикатор рівня заповнення у контейнерах для сміття, але також призначена для використання в житловому секторі міста.

LoRaWAN працює у вільному від розподілу частотному діапазоні 868 МГц. Перевагою є велика дальність одночасно з високою проникною здатністю.

Завдяки хорошому проникненню в будинок мережа також досягає датчиків у підвалах будівель. Недолік: мережа підходить лише для невеликих обсягів даних. Камера спостереження може повідомити про тривогу до центру керування, але не передавати зображення через LoRaWAN.

Програми аналогічні тим, які оператори мобільних мереж люблять вказувати для 5G: від датчиків паркування до виявлення дорожніх робіт та управління обігрівом трамвайних колій.

19.05, 18.08 (Див.: https://www.heise.de)

 

Новини інфотелекому

144. росіяни не мають контролю: в Київстарі розповіли, що зі зв’язком на окупованих територіях

російські окупанти не можуть контролювати мобільний зв’язок на тимчасово окупованих територіях України. Вони не можуть втрутитись в роботу українських мереж, розповів LIGA.net президент компанії Київстар Олександр Комаров.

За його словами, український мобільний зв’язок на тимчасово захоплених територіях може працювати, якщо його не пошкодили чи знеструмили. Також українські оператори постійно моніторять стан веж і обов’язково відключать їх у разі загрози, каже СЕО компанії.

Втім, окупанти можуть запустити на українських територіях своє мобільне обладнання, пояснює Комаров. Зокрема – мережі "Фенікс" чи "Кримтел", які використовують на в ОРДЛО та тимчасово окупованому Криму.

19.05, 17.08 (Див.: https://biz.liga.net/)

Новини інфотелекому

143. Мінцифри формує стратегічний план з розвитку ІТ-сектору після війни - Федоров

Війна змінила плани, але в Мінцифри вже написали концепцію нового цифрового шляху України, організаційної структури та підходів до роботи. "Наша головна місія залишається незмінною – побудова найзручнішої цифрової держави", - підкреслив глава Мінцифри.

Після перемоги для України відкриється нове вікно можливостей.

Федоров додав, що команда міністерства зараз формує стратегічний план з розвитку українського ІТ після війни, який відповідає потребам і цілям індустрії.

19.05, 16.08 (Див.: https://www.ukrinform.ua/)

Новини інфотелекому

142. MachineQ запускає гібридне рішення BLE і LoRaWAN для відстеження активів у приміщенні

MachineQ, що належить Comcast, випустила систему визначення місцезнаходження в реальному часі (RTLS) для відстеження активів у приміщеннях за допомогою Bluetooth Low Energy (BLE) і LoRaWAN.

Гібридне рішення IoT використовує BLE для внутрішніх RTLS, що дозволяє точно визначити активи на відстані трьох метрів, і LoRaWAN для транзитної передачі позиційних даних RTLS до хмари та з хмари.

За словами MachineQ, це рішення зберігає дані окремо від корпоративної мережі Wi-Fi.

19.05, 15.08 (Див.: https://enterpriseiotinsights.com/)

Новини інфотелекому

141. Інтернет для подорожей та не тільки. Маск анонсував Starlink для автофургонів

Космічна компанія SpaceX мільярдера Ілона Маска анонсувала Starlink RV – сервіс для житлових автофургонів. Там стверджують, що зараз немає черги на замовлення комплектів для отримання послуги супутникового інтернету.

Starlink для автофургонів можна буде використовувати усюди, де компанія надає послуги, він підходить для кемпінгу та інших заходів у сільській місцевості або віддалених від цивілізації районах.

Поки що клієнти, пише видання, зможуть розраховувати швидкість завантаження від 5 Мбіт/с до 100 Мбіт/с (звичайний сервіс Starlink дає 50–250 Мбіт/с).

Підключення, однак, буде недоступне під час руху фургона, застерегли у компанії і додали, що SpaceX "працює над додаванням цього до послуги".

24.05, 13.08 (Див.: https://news.liga.net/)

Новини інфотелекому

140. Британія та США шукають заміну GPS через агресію росії

Великобританія і GPS, що не залежатиме від супутникових даних, пише The Times. Це повʼязано з тим, що у майбутніх війнах сигнал GPS зможуть блокувати "без пострілів".

На думку заступника міністра оборони Великобританії Джеремі Куїна, уряд "має бути пильним" щодо загрози втручання у роботу супутників, як це росія робить у війні проти України для перевірки своїх можливостей зашкодити GPS.

Керівник NextNav Ганеш Паттабіраман називає різке припинення роботи GPS "майже загрозою існуванню" через можливі збої в енергетиці, мобільному звʼязку, роботі банків і використанні високоточних озброєнь.

24.05, 12.08 (Див.: https://tech.liga.net/)

Новини інфотелекому

139. Інтернет-супутники OneWeb запускатиме індійська компанія

OneWeb підписала договір про співпрацю з компанією New Space India.

В рамках договору інтернет-супутники британської компанії запускатимуться в космос із майданчика космодрому, який розташований на острові Шріхарікота в Бенгальській затоці. Запуск дозволить збільшити розміри супутникового угруповання OneWeb, що зараз налічує 428 апаратів — 66 % від запланованого загального числа.

Зазначимо, що в березні цього року OneWeb, велика частка якої належить індійській Bharti Global, також уклала угоду на виведення супутників з американською компанією SpaceX. Перший запуск за контрактом із компанією Ілона Маска також запланований на цей рік.

Раніше супутники OneWeb виводилися на орбіту силами «Роскосмосу», проте співпраця була перервана.

22.04, 11.08 (Див.: https://mediasat.info/)

Новини інфотелекому

138. Україна володіє найбільшою кіберармією у світі

Україна має 300-тисячну армію кіберфахівців. Про це заявив голова Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю газеті El Pais.З а його словами, ці кіберфахівці є добровольцями та волонтерами. Вони отримують завдання у месенджері Telegram. Їхні особисті дані не розголошуються навіть між самими учасниками чату. З початку роботи кіберспеціалісти щоденно виконували різні завдання. Загалом це понад 660 хакерських та DDoS-атак на різні структури та організації в Білорусі та Росії.

28.04, 10.08 (Див.: https://itsider.com.ua/)

Новини інфотелекому

137. Google та Мінцифра запрошують дізнатися, як запустити стартап в Україні

Команда Google Україна за участі Міністерства цифрової трансформації створила онлайн-тренінгу – «Діяльність стартапів: запуск, реєстрація та розвиток», який відбувся в травні (відеозапис буде доступним для перегляду на сайті).

Ця ініціатива була присвячена щоб розказати, як розвивати стартап на початковій стадії, обрати найкращу стратегію виходу на ринок, залучити інвестиції та ефективно використовувати можливості Дія.City тощо. Тренінг корисним стане для засновників стартапів та їхніх команд, а також для підприємців та всіх, хто хоче відкрити для себе особливості й переваги стартап-екосистеми в Україні.

28.04, 9.08 (Див.: https://root-nation.com/)

Новини інфотелекому

136. Halifax International збирає кошти на створення угруповання супутників для України

Неприбуткова організація Halifax International Security Forum намагається зібрати $10 млн на створення мережі супутників спостереження для України. Компанія Satellogic, що займається спостереженням за Землею, була обрана для виробництва супутників після завершення збору коштів.

Зазначається, що Halifax International заснувала «Фонд Перемоги України» (Ukraine Victory Fund), щоб зібрати $10 млн «для покупки Україною власного спеціалізованого супутникового угруповання з кількома супутниками високої роздільної здатності, зареєстрованими під українським прапором».

Наразі уряд США та комерційні супутникові оператори надають зображення українському уряду. Але Halifax International вважає, що Україна була б краще підготовлена до задоволення своїх потреб у галузі безпеки, якби вона мала власне угруповання супутників. Це «дозволило б Україні відстежувати все, від пересування російських солдатів до визначення шляхів евакуації для мільйонів біженців», — заявили в організації.

27.04, 6.08 (Див.: https://itc.ua/)

Новини інфотелекому

135. Як сховати файл на комп’ютері, щоб ніхто не знайшов

Прихований файл/папка

Кожному файлу або директорії можна призначити атрибут прихований. Робиться це у властивостях об’єкта. Тільки ось насправді нікуди він не сховається – при увімкненій опції “показувати приховані файли та папки” об’єкт буде видимим.

Перейменувати файл

Найпростіше – перейменувати файл разом із розширенням. Наприклад, ім’я було таке “мої секрети.doc”, а стане – “Форма N 7-НП за поточний звітний період.doc”. Навряд чи така нудна назва когось зацікавить. До того ж можна взагалі тимчасово змінити розширення, наприклад з текстового файлу на картинку.

Використати архіватор

Є два варіанти використання програми архівації. Можна додати потрібні об’єкти до архіву та задати пароль, потім архів перейменувати. Є варіант розділити архів на кілька томів, а розкидати томи по різних папках в комп’ютері.

26.04, 5.08 (Див.: https://gsminfo.com.ua/)

Новини інфотелекому

134. Starlink + Hawaiian Airlines. SpaceX уклала ще одну угоду задля забезпечення пристойного Wi-Fi в літаках

Наступною після JSX авіакомпанією з інтернетом від Starlink стане Hawaiian Airlines. SpaceX під’єднає їхні літаки до мережі супутників вже наступного року. Авіакомпанія розповіла, що планує надавати послугу для пасажирів безплатно.

«Ми ще не почали тестувати Starlink на літаках, і є проблеми сертифікації, які потрібно вирішити, перш ніж ми будемо готові використовувати продукт» - повідомив Манніс, директор з маркетингу та комунікацій Hawaiian.

Манніс не розповів, яка швидкість інтернету буде на літаках, але додав, що «продуктивність, яку вони продемонстрували, була дивовижною».

26.04, 4.08 (Див.: https://itc.ua/)

Новини інфотелекому

133. Федоров розповів про нові санкції від технологічних компаній проти рф

Зокрема, з 25 квітня SITA відключає російські авіакомпанії від системи World Tracer. «Наразі ПАТ Аерофлот та ТОВ «Перемога» вже відключили. World Tracer - це система глобального пошуку багажу.

Також у рф припиняє діяльність WPP. Рада директорів WPP дійшла висновку, що присутність WPP у росії суперечитиме цінностям їхньої компанії.

Також завершує вихід із рф Tietoevry, а Teradata припинила вести бізнес.

26.04, 3.08 (Див.: https://www.ukrinform.ua/)

Новини інфотелекому

132. Kyocera розробляє нову технологію для покращення покриття 5G і майбутнього покриття 6G

Японська компанія Kyocera заявила, що розробила технологію «transmissive metasurface», яка може перенаправляти сигнали бездротової мережі в певному напрямку, щоб покращити зону покриття та продуктивність мереж 5G і, зрештою, 6G.

«Діапазон 28 ГГц, який використовується в мережах 5G, і діапазон вищих частот, який вивчається для 6G, мають високий ступінь прямолінійного поширення. Сигнали часто не досягають місць, де пряма лінія видимості базової станції перекрита. Технологія Reflective Metasurface пропонує дуже обмежену можливість змінювати напрямок сигналу для досягнення цих зон. Щоб вирішити цю проблему та збільшити продуктивність, Kyocera розробила нову технологію Transmissive Metasurface, яка може перенаправляти радіохвилі під меншими кутами, щоб розширити цільове покриття мережі», – заявили в японській фірмі.

25.04, 2.08 (Див.: https://www.rcrwireless.com/)

Новини інфотелекому

131. Як стати абонентом Starlink пересічному українцю

Starlink – це пристрій індивідуального використання. Це – не базова станція мобільного оператора, до якої можуть підключитися всі охочі й просто отримувати інтернет.

Передусім потрібен спеціальний користувацький термінал – він має вигляд супутникової антени. Термінали постачають в Україну з інструкціями зі встановлення та налаштування. Також інструкція є на сайті виробника.

Процес підключення – доволі простий. Треба приєднати антену до терміналу кабелем, який є у комплекті, а сам термінал підключити до електромережі. Потім встановити на свій на смартфон чи планшет, додаток Starlink із Google Play або AppStore. Дотримуючись інструкцій в додатку, ви можете приєднатися до супутникового інтернету.

Набір для доступу в інтернет можна придбати на сайті www.starlink.com у країнах, де є представництво компанії.

25.04, 1.08 (Див.: https://internetua.com/)

Новини інфотелекому

130. Звіт: 5G стане більш популярним ніж 4G в 2024 році

За даними GlobalData, 5G обійде 4G як найпопулярніший спосіб доступу до мобільного Інтернету в США вже в 2024 році, коли передплатників 5G буде більше, ніж 4G.

Але абоненти 5G споживатимуть більше даних, ніж абоненти 4G, вже в 2023 році, при цьому 5G становитиме 80,8 мільйона терабайт мобільного широкосмугового трафіку, у порівнянні з 75,7 мільйонами 4G. Проте провідна компанія з обробки даних та аналітики підкреслює, що нинішніх можливостей 5G ще недостатньо, щоб люди поспішали придбавати пристрої 5G.

GlobalData зазначає, що з’явиться безліч можливостей для майбутньої монетизації 5G, коли такі функції, як розділення мережі, гарантії якості обслуговування (QoS) і граничні обчислення, стануть основними. Багато з цих функцій будуть частиною пропозицій корпоративних послуг, але також будуть можливості для нових споживчих послуг.

20.04, 30.07 (Див.: https://internetua.com/)

Новини інфотелекому

129. Михайло Федоров: ми змінили сценарій кібервійни за одну ніч

Щойно війська окупанта перетнули кордони України, Мінцифра почала захищати кіберфронт. Ми почали запускати цифрові послуги для підтримки українців і ЗСУ та створювати сервіси, які допомагають відстежити та розпізнати ворога. Одним із таких ресурсів є чатбот єВорог.

Завдяки технологіям ми маємо супутникові знімки, у нас є контент від громадян, у нас є інші джерела, які допомагають отримувати перемогу на цифровому фронті. А за допомогою цифрових інструментів ми щодня збираємо та фіксуємо докази воєнних злочинів.

20.04, 29.07 (Див.: https://internetua.com/)

Новини інфотелекому

128. В Україні з'явиться офіційне представництво Starlink

Понад 10 тисяч станцій Starlink допомагають ЗСУ бути на зв'язку та реалізовувати спеціальні операції, підтримують роботу критичних енергетичних та телекомунікаційних об'єктів, закладів охорони здоров'я і навіть посівну кампанію, а також повертають до життя деокуповані території.

«Наразі Україну майже неможливо уявити без сучасної технології Starlink. І ця технологія стане ще доступнішою для українців. Ми отримали чергову позитивну новину – Starlink розпочав роботу над відкриттям представництва в Україні», – оголосив Михайло Федоров.

Глава Мінцифри вже доручив відповідним органам, щоб необхідні процедури з атестації, вимірювань та надання частот пройшли якнайшвидше.

20.04, 28.07 (Див.: https://mediasat.info/)

Новини інфотелекому

127. IT-індустрія під час війни: Ciklum залучає нових клієнтів та фахівців

Ciklum входить до 5 найбільших IT-компаній України. За даними останнього рейтингу DOU, із Ciklum співпрацювало понад 3000 спеціалістів в офісах Києва, Харкова, Львова, Дніпра, Одеси, Вінниці та було більш ніж 540 вакансій.

Проактивна релокація сприяла тому, що просідання в продуктивності було незначним і тимчасовим. Практично всі наші фахівці продовжили повноцінно працювати вже в перші дні війни, щойно ми впевнилися, що вони у безпеці або поза значними ризиками.

Компанія працює з клієнтами у всьому світі, а низка партнерів виділили додаткові кошти для підтримаки. Скорочення в компанії не розглядається, а навпаки, залучаються нові працівники на Західній Україні, у Польщі, Болгарії та в інших локаціях глобальної присутності Ciklum.

Ciklum також зберігає місця на проєктах для всіх, хто долучився до лав ЗСУ і ТрО. Загалом, компанія інвестувала в підтримку України – через допомогу співробітникам і пожертвування благочинним фондам та ЗСУ – більше 160 млн грн.

19.04, 27.07 (Див.: https://mind.ua/)

Новини інфотелекому

126. Столиця Південної Кореї Сеул закінує березень з 37 680 базовими станціями 5G

Корейські оператори мобільного зв’язку розгорнули загалом 202 903 базові станції 5G станом на кінець лютого, згідно з останніми доступними даними Міністерства науки та ІКТ країни. Ця цифра еквівалентна 23% від загальної кількості базових станцій 4G LTE, встановлених у Південній Кореї.

Тим часом кількість абонентів 5G на території країни на кінець лютого досягла 21,57 мільйона, що дорівнює половині кількості абонентів LTE, яка становила 48,02 мільйона.

19.04, 26.07 (Див.: https://www.rcrwireless.com/)

Новини інфотелекому

125. Starlink від Іона Маска поступово опановується в Україні

Масове використання супутникового інтернету Starlink може частково впливати на роботу радіорелейного обладнання українських військових. Тому використання терміналів для доступу в мережу від компанії SpaceX споживачами, окрім об’єктів критичної інфраструктури, наразі обмежене.

Ця проблема є тимчасовою і пов’язана з новизною техніки від SpaceX.

Для зняття цих обмежень потрібно провести розрахунки та низку досліджень, які продемонструють, наскільки робота терміналів на частотах, які вони використовують, може вплинути на роботу інших користувачів. Після підтвердження безпеки використання терміналів Starlink, вони можуть бути допущені до масового використання.

19.04, 25.07 (Див.: https://internetua.com/)

Новини інфотелекому

124. Starlink від Ілона Маска поступово опановується в Україні

Масове використання супутникового інтернету Starlink може частково впливати на роботу радіорелейного обладнання українських військових. Тому використання терміналів для доступу в мережу від компанії SpaceX споживачами, окрім об’єктів критичної інфраструктури, наразі обмежене.

Ця проблема є тимчасовою і пов’язана з новизною техніки від SpaceX.

Для зняття цих обмежень потрібно провести розрахунки та низку досліджень, які продемонструють, наскільки робота терміналів на частотах, які вони використовують, може вплинути на роботу інших користувачів. Після підтвердження безпеки використання терміналів Starlink, вони можуть бути допущені до масового використання.

19.04, 25.07 (Див.: https://internetua.com/)

Новини інфотелекому

123. Стандарт 5G отримує оновлення

3GPP – основна група стандартів, що розробляє технології 5G – наносить останні штрихи на свій пакет специфікацій «Випуск 17», а остаточне «заморожування кодування протоколу». Водночас Альянс O-RAN випустив свій другий великий пакет специфікацій відкритої RAN, пропозиція, за словами групи, забезпечить «відкритий інтелект» у мережах 5G.

У сукупності ці розробки допомагають відобразити той факт, що технологія 5G не є статичною, і що постачальники та оператори з усього світу продовжують працювати разом, щоб змінити стандарти, що лежать в основі мереж 5G, щоб додати нові функції та функції. Таким чином, ймовірно, що мережі 5G майбутнього матимуть набагато більше можливостей, ніж початкові мережі 5G, які були запущені лише кілька років тому.

Нова версія 17 3GPP обіцяє розширити мережі 5G у абсолютно новому діапазоні спектру: від 52,6 ГГц до 71 ГГц, а послуга NR-Light обіцяє забезпечити безпроводове з’єднання IoT з низьким енергоспоживанням в мережах 5G. Інші технології в Релізі 17 включають технології зарядки батареї, покращені можливості позиціонування та підтримку деяких супутникових служб.

Завершення 3GPP специфікацій Release 17 дозволить постачальникам телефонів і обладнання почати створювати компоненти, які підтримують нові функції.

На останнє, варто зазначити, що нова партія специфікацій 3GPP означає завершення роботи групи над стандартною технологією «5G». Минулого року асоціація підтвердила Light Reading, що «5G-Advanced» є офіційною новою назвою для випуску 18 3GPP і далі.

18.04, 23.07 (Див.: https://www.lightreading.com/)

 

Новини інфотелекому

122. НБУ попереджає про кібератаки для отримання доступу до облікових записів фізосіб для розкрадання коштів

Останнім часом зафіксовано кібератаки, спрямовані на отримання доступу до облікових записів. Отримання доступу до облікових записів надалі може призвести до викрадення коштів з рахунків. У воєнний час особливо важливо посилити захист своїх даних.

НБУ радить змінити паролі у всіх акаунтах, що містять персональну інформацію. Крім того, рекомендується встановити багатофакторну автентифікацію. Паролі мають бути складними. Для створення паролів не можна використовувати персональну інформацію.

Пароль має бути унікальним для кожного інтернет-банкінгу, електронної пошти, соціальної мережі, персонального кабінету на сайті інтернет-магазину.

Табу для створення паролів:

- загальновідомі комбінації (наприклад, Qwerty12, Password123456, Admin1234 та подібні);

- послідовне/зворотне написання символів чи цифр;

- особисту персональну інформацію (дата народження, адреса, номер телефону тощо).

18.04, 22.07 (Див.: https://internetua.com/)

 

Новини інфотелекому

121. Керування променями 5G і масивний MIMO дозволяють використовувати mmWave

Спектр міліметрових хвиль (mmWave) 5G обіцяє величезну пропускну здатність і величезний потенціал,але 5G mmWave також створює проблеми з поширенням. 5G New Radio (NR) додає потужну підтримку кількох входів і кількох виходів (mMIMO) і використовує методи керування променем, щоб максимізувати пропускну здатність і щільність пристроїв, щоб задовольнити потреби в пропускній здатності для обладнання користувача mmWave (UE) 5G.

Масивні антени MIMO, які підвищують пропускну здатність даних і ефективність використання спектру шляхом додавання в антени елементів передачі та прийому, а також високочастотний діапазон міліметрових хвиль високої пропускної здатності є синонімами 5G.

Алгоритми формування променя можуть ефективно визначати минулий шлях передачі, щоб досягти кінцевого користувача, дозволяючи антенній решітці надсилати пакети даних у різних напрямках у ретельно організований спосіб, що підвищує пропускну здатність і спектральну ефективність.

Традиційні стратегії розгортання макросот не працюватимуть для зв’язку 5G mmWave. Менший радіус дії 5G mmWave і сприйнятливість до перешкод прямої видимості вимагають значно більшої щільності розміщення малих комірок. Невеликі комірки, які використовують mMIMO та керування променями, забезпечують рішення, яке дозволяє операторам максимізувати спектральну ефективність.

15.04, 21.07 (Див.: https://www.rcrwireless.com/

Новини інфотелекому

120. Київстар надасть безкоштовні хвилини та гігабайти українцям: хто може скористатися послугою

Абоненти Київстар від 60 років та люди з інвалідністю отримають безкоштовно 100 бонусних хвилин для дзвінків на інші мережі, а також 5 Гб мобільного інтернету. Послуга надаватиметься в рамках тарифів «Дзвінки для батьків» та «Інтернет для батьків» — зараз їх використовують близько 500 тисяч абонентів.

15.04, 20.07 (Див.: https://mediasat.info/)

Новини інфотелекому

119. Змінити оператора стало легше: Vodafone підключився до системи BankID

Мобільний оператор "Vodafone Україна" підключився до системи BankID Національного банку України. Тепер українці, які хочуть перенести номер телефону від іншого оператора до мережі Vodafone, можуть зробити це дистанційно без візиту до точки обслуговування.

Для цього потрібно буде пройти ідентифікацію за допомогою BankID – тобто мати рахунок в одному із 40 банків.

15.04, 19.07 (Див.: https://ubr.ua/)

Новини інфотелекому

118. У додатку «Київ Цифровий» з’явився моніторинг якості повітря

У міському застосунку «Київ Цифровий» з’явився моніторинг якості повітря.

Нова можливість дозволяє в режимі онлайн слідкувати за станом повітря у кожному районі столиці. Для цього команда розробників «Київ Цифровий» у співпраці з Управлінням екології та природних ресурсів інтегрувала в застосунок дані з міських пунктів моніторингу якості повітря. Наразі дані публікуються в тестовому режимі.

Як скористатися?

Оновити застосунок. Натиснути на значок AQI на головному екрані. Обрати пункт моніторингу у вашому районі та перевірити стан повітря. Натиснути “Дізнатися більше”, щоб переглянути детальніше про CAQI (індекс якості повітря).

15.04, 18.07 (Див.: https://itc.ua/)

Новини інфотелекому

117 ."Цифрова блокада відкине росію на 30 років назад" – Федоров

Цифрова блокада дозволяє відкинути росію на 30 років назад. Хоча та країна і так практично не розвивається в цьому напрямку.

"Зараз Україна схожа на IT-компанію, а росія - на іржавий радянський танк, який впевнено йде до повної залізної завіси. Ми продовжуємо робити все, щоб технологічні компанії виходили з ринку РФ. Цифрова блокада дозволяє відкинути росію на 30 років назад", - сказав Федоров.

"Вони не розуміють, що майбутнє за технологіями, відкритими технологічними країнами, де живуть креативні люди, є віртуальна валюта, а розвиток усіх процесів стрімкий і гнучкий".

14.04, 16.07 (Див.:  https://internetua.com/)

 

Новини інфотелекому

116. Впровадження технологій цифрової трансформації прискорюється

«Так звані технології «майбутнього», такі як робототехніка або Інтернет речей, тепер міцно увійшли в мейнстрім для компаній, які прагнуть розвиватися та виділитися з-поміж інших», – прокоментував Саймон Керслі, генеральний директор bluQube. Ось області, у яких підприємства вважають, що цифрова трансформація приносить їм найбільшу користь:

• Підвищена ефективність (65%);

• Економія витрат (44%);

• Кращий досвід роботи з клієнтами (39%);

• Покращена стійкість (36%);

• Покращена прозорість (32%);

• Допомога віддаленій роботі (32%);

• Краще залучення співробітників (27%).

14.04, 15.07 (Див.:  https://internetua.com/)

 

Новини інфотелекому

115. Безкоштовний роумінг для українців у Європі: хто і як може скористатися

Україна вже увійшла до "телекомунікаційного Євросоюзу" – понад два десятки операторів погодилися надавати нашим співвітчизникам послуги на безкоштовній основі

Доступний роумінг для українців на території Європейського Союзу став реальним з 8 квітня.

Які умови роумінгу для українців у ЄС

Член Національної комісії регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та поштового зв'язку (НКЕК) Лілія Мальйон розповіла UBR.ua, що "доступний роумінг для українців працює з перших днів війни". Водночас, зазначила вона, "географія країн, перелік операторів та термін дії таких заходів були обмежені".

За її словами, до угоди приєдналися 27 операторів: українські "Київстар", Vodafone Україна та lifecell, а також 24 європейські.

14.04, 14.07 (Див.:  https://ubr.ua)

Новини інфотелекому

114. Укрзалізниця отримала станції супутникового інтернету Starlink

Системи надала одна із найбільших IT-компаній України. "Укрзалізниця" отримала 15 пристроїв першого та другого поколінь.

"Укрзалізниця" отримала 15 пристроїв для доступу до супутникового Інтернету Starlink. Системи залізничникам надала одна із найбільших IT-компаній України N-iX. Компанія отримала 10 пристроїв Starlink першого покоління та 5 - другого", - зазначили в компанії.

14.04, 13.07 (Див.:  https://ubr.ua/)

Новини інфотелекому

113. Історія вимірювання телевізійної аудиторії в Україні. Частина друга

24 березня 2022 року Індустріальний телевізійний комітет припинив надавати дані вимірювань телеаудиторії. Причини зрозумілі: рекламний ринок не працює, і ці дані неможливо використовувати для комерційних потреб (хоча вони могли би бути важливим джерелом знань про суспільство). Поки дослідження на паузі, маємо нагоду згадати, як зароджувалось і розвивалось вимірювання телевізійної аудиторії у 2003—2022  роках. Можливо, це дасть певні підстави для прогнозів на майбутнє. У першій частині йшлося про перехід від панелі GFK Ukraine до нової панелі Nielsen. У цій — про зміни 2014 року.

Читайте с статті біль детально про:

Що ж тоді сталося із верифікацією та контролем?

Якою стала карта каналів?

8.04, 12.07 (Див.:  https://detector.media/

 

Новини інфотелекому

112. Vodafone і Dell Technologies створюють нову екосистему за допомогою Open RAN

Vodafone планує розгорнути Open RAN на 30% території Європи до 2030 року

Vodafone був рішучим прихильником інноваційного потенціалу Open RAN і на Всесвітньому мобільному конгресі оператор зобов’язався розгорнути рішення Open RAN на 30% території Європи до кінця десятиліття.

Нинішній фокус роботи з партнерами по екосистемі, такими як Dell Technologies, спрямований на розвиток дезагрегованих радіосистем. Хоча поточні розгортання зосереджені на сільській місцевості та у густонаселених міських середовищах.

8.04, 11.07 (Див.: https://www.rcrwireless.com/)

Новини інфотелекому

111. Уряд США доправить в Україну ще п'ять тисяч терміналів Starlink для Інтернету

Уряд США забезпечить фінансування та доставку в Україну терміналів супутникового Інтернету Starlink компанії SpaceX Ілона Маска.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) оголосило про постачання 5000 терміналів, що гарантуватиме функціонування Інтернету в Україні на випадок руйнування росією інфраструктури зв'язку.

Супутникові термінали Starlink забезпечать необмежений доступ до Інтернету у будь-якій точці України, «навіть якщо жорстока агресія Путіна призведе до розриву оптоволоконного або стільникового зв'язку», ідеться у заяві USAID.

7.03, 9.07 (Див.: https://www.ukrinform.ua/)

 

Новини інфотелекому

110.  Історія вимірювання телевізійної аудиторії в Україні. Частина перша

24 березня 2022 року Індустріальний телевізійний комітет припинив надавати дані вимірювань телеаудиторії. Причини зрозумілі: рекламний ринок не працює, і ці дані неможливо використовувати для комерційних потреб (хоча вони могли би бути важливим джерелом знань про суспільство). Поки дослідження на паузі, маємо нагоду згадати, як зароджувалось і розвивалось вимірювання телевізійної аудиторії у 2003—2022  роках. Можливо, це дасть певні підстави для прогнозів на майбутнє:

А що за стрес 2012 року?

Як удосконалили панель 2013 року?

А як щодо корупції в панелі?

Читайте більш делатьно за посиланням, а у наступному матеріалі йтиметься про перший рік нової панелі, правила та особливості її побудови, технологічну панель та дані за комерційною аудиторією.

4.04, 8.07 (Див.: https://detector.media/)

Новини інфотелекому

109.  3G у США продовжує кульгати на заході сонця

«Ми продовжуємо планомірне припинення роботи нашої мережі CDMA, починаючи з 31 березня», — повідомив представник T-Mobile ряду ЗМІ. «У рамках нашого процесу припинення роботи ми переміщуємо клієнтів у деяких регіонах протягом наступних 60 днів, щоб переконатися, що вони отримують підтримку та не залишаються без з’єднання, і мережа буде повністю вимкнена не пізніше 31 травня».

Однак під час свого нещодавнього виступу перед інвестором було повідомлено, що T-Mobile продовжує розраховувати на закриття своєї мережі 3G UMTS до 1 липня 2022 року.

T-Mobile заявив, що хоче закрити свої застарілі мережі, щоб перерозподілити свої ресурси на новіші мережі 4G і 5G.

4.04, 7.07 (Див.: https://www.lightreading.com/)

Новини інфотелекому

108.  Deutsche Telekom розширює мережу 5G на частоті 3,6 ГГц у Німеччині

Понад 90% домогосподарств у Німеччині вже мають доступ до мережі 5G Deutsche Telekom і понад 5000 антен тепер сумісні з Standalone (SA) 5G у діапазоні 3,6 ГГц.

У телекомунікаційній компанії також підкреслили, що технологія зараз доступна в більш ніж 200 міських районах і містах по всій Німеччині.

Зараз Deutsche Telekom використовує дві частоти для 5G. Частота 3,6 ГГц забезпечує найвищу швидкість завантаження. Цей високошвидкісний 5G в основному використовується в густонаселених регіонах. Крім того, Telekom використовує довгохвильову частоту 2,1 ГГц.

Протягом цього року Deutsche Telekom також хоче використовувати свої частоти 700 МГц для надання послуг 5G.

5.04, 6.07 (Див.: https://www.rcrwireless.com/)

Новини інфотелекому

107. Саудівський оператор STC об’єднується з Фондом державних інвестицій, щоб створити нову компанію IoT

Кожна компанія буде володіти 50% акцій нової компанії IoT, штаб-квартира якої буде розташована в Ер-Ріяді.

Угода є частиною зусиль PIF і STC, спрямованих на швидке зростання IoT у Саудівській Аравії та перетворення її на регіональний центр для Близького Сходу та Північної Африки.

Партнери відзначили, що компанія сприятиме сприянню впровадження IoT, будучи постачальником послуг, не залежним від технологій, пропонуючи нові рішення в інтелектуальному промисловому виробничому секторі, інтелектуальному транспортному секторі логістики та розумних містах. Окрім надання рішень IoT, компанія також прагне допомогти створити екосистему IoT, надаючи консультації, підтримку впровадження та навчання, а також сприяючи інноваційним моделям фінансування для підтримки компаній у їхньому впровадженні IoT.

5.04, 5.07 (Див.: https://enterpriseiotinsights.com/)

Новини інфотелекому

106. ІТ-армія атакувала понад 600 російських ресурсів — Мінцифри

Міністерство цифрової трансформації 5 квітня повідомило, що від початку повномасштабної війни росії проти України, 24 лютого, українська ІТ-армія атакувала 660 російських ресурсів.

Кіберармія щодня атакує російські ресурси:

  • державних установ;
  • великих корпорацій;
  • операторів зв’язку;
  • банків;
  • кредитних спілок;
  • сервісів електронного цифрового підпису;
  • побутових сервісів, яким користується населення.

«За весь період війни ІТ-армії вдалося атакувати 660 російських ресурсів. Заблокували більшість державних сайтів, російських ЗМІ та онлайн-сервісів бізнесу, який підтримує ворога. А також різними цифровими каналами поширюємо для населення країни агресора жорстоку правду про звірства, які вчиняють їхні нелюди в Україні», — розповіли у відомстві.

5.04, 4.07 (Див.: https://ms.detector.media/)

Новини інфотелекому

105. Мінцифра змінює умови роботи Дія.City під час воєнного стану в країні

За словами Михайла Федорова, на час воєнного стану у країні компанії не позбавлятимуть статусу резидентів Дія.City. Навіть якщо вони не відповідатимуть критеріям: кількість працівників, середня зарплата тощо. Це стосується як діючих резидентів, так і компаній, які хочуть приєднатися до Дія.City у найближчий час.

Резидентам не потрібно буде подавати звіт про відповідність та незалежний аудиторський висновок до 1 січня року (наступного за мирним роком). Щодо податкових умов, то вони залишаються незмінними.

Нагадаємо, щоб стати резидентом Дія.City треба подати заявку на порталі Дія.

31.03, 2.07 (Див.: https://gagadget.com/)

Новини інфотелекому

104. Ізраїль забезпечує витік мізків: країна пропонує айтішникам переїхати

Біженцям неєврейського походження дозволять іммігрувати за прискореною процедурою в обхід Закону про повернення. Ізраїль вирішив відкрити "зелений коридор" для співробітників IT-компаній, дозволивши їм іммігрувати.

Управління у справах населення та імміграції Ізраїлю планує прийняти айтішників та їхні сім'ї, незалежно від наявності у них єврейського коріння, яке вимагає Закон про повернення. Зазначається, що процедура доступна лише співробітникам ізраїльських технологічних компаній, зокрема біженцям, найнятим нещодавно.

29.03, 1.07 (Див.:  https://focus.ua/)

Новини інфотелекому

103. Юрій Щиголь: йде перша кібервійна в історії людства

«Наша служба відповідає за захист інформації, за кіберзахист. Ми об'єднали навколо себе найкращих ІТ-фахівців та фахівців із кіберзахисту, які зараз допомагають нам тримати українські інформаційні ресурси у безпеці. Українські ІТ-фахівці з усього світу швидко поєдналися і вийшли на контакт з органами, які відповідають за кібербезпеку. Наразі вони, навіть на шкоду собі, відклавши роботу, допомагають країні», - зазначив Юрій Щиголь. Він також додав, що так само Україні допомагають усі провідні ІТ-компанії світу, серед яких такі гіганти, як Microsoft, Oracle.

Якщо ви запідозрили, що ваш комп'ютер чи телефон працюють якось не так і могли бути атаковані – звертайтесь до Урядової команди реагування на надзвичайні комп'ютерні події CERT-UA, яка працює при Держспецзв'язку. Фахівці команди швидко нададуть консультацію та допоможуть захистити себе у кіберпросторі.

29.03, 30.06 (Див.:  https://internetua.com/)

Новини інфотелекому

102. Хакери зламали систему супутникового Інтернету Viasat: постраждала вся Європа

Хакери зламали супутник KA-SAT, який передає високошвидкісний Інтернет користувачам в Україні та по всій Європі, це торкнулося як мінімум 27 тисяч користувачів.

24 лютого невідомі хакери атакували наземну інфраструктуру, яка управляє супутником, і відрізали людей від супутникового Інтернету на великій території — від України до Франції, серед жертв злому виявились і українські частини ППО.

Представник Viasat Кріс Філіпс назвав атаку "навмисною, ізольованою та зовнішньою кібер-подією". За його словами, втручання торкнулося клієнтів фіксованого широкосмугового доступу та не викликало збоїв у роботі авіакомпаній чи державних органів у США. Дані клієнтів та базова інфраструктура не постраждали, проте тисячі модемів не могли підключитися до мережі.

25.03, 29.06 (Див.:  https://focus.ua/)

Новини інфотелекому

101. МСЕ прийняв рішення про допомогу Україні у відновленні зв’язку

Міжнародний союз електрозв’язку ухвалив рішення про виконання резолюції Генеральної асамблеї ООН «Агресія проти України» щодо допомоги та підтримки України у відновленні її сфери електрозв’язку.

  • Це відкриває можливості для МСЕ вживати реальних заходів для відновлення телекомунікаційної інфраструктури, яка була знищена чи пошкоджена внаслідок розв’язаної росією війни проти України:

  • здійснювати моніторинг і надавати регулярні звіти щодо потреб України у сфері телекомунікацій та готувати пропозиції щодо ефективної технічної допомоги;

  • провести оцінювання впливу війни в Україні на програми та діяльність МСЕ в регіоні та надати звіт про це.

25.03, 28.06 (Див.:  https://expert.com.ua/)

Новини інфотелекому

100. Супутниковий інтернет Starlink приходить у літаки

Компанія Ілона Маска SpaceX вважає, що настав час “для капітального ремонту” інтернет-зв’язку на сучасних літаках, а допоможе у цьому супутникова система інтернету Starlink.

“Зв’язок у літаках – це те, що, на нашу думку, дозріло для капітального ремонту”, – заявив віце-президент SpaceX Джонатан Хофеллер у понеділок на конференції Satellite 2022. Хофеллер сказав, що очікування пасажирів літаків щодо інтернет-послуг “мінялися швидше” чим змінювалися технології», що створює можливості для Starlink.

«Наш підхід до підключення в небі такий самий, як і вдома: ви входите у свій будинок, та інтернет просто працює. Це просто. При цьому ви отримуєте високу швидкість», – додав Джонатан Хофеллер.

Що існує послуги використовують супутники на далеких орбітах, а супутники Starlink обертаються ближче до Землі та можуть підвищити швидкість підключення. Крім того, глобальна мережа супутників Starlink означає, що літаки можуть підключатись до Інтернету без збоїв.

22.03, 27.06 (Див.:  https://portaltele.com.ua/)

Новини інфотелекому

99. Чому важливо використовувати довгі паролі

У звіті компанії з кібербезпеки Hive Systems показано, скільки часу звичайному хакеру потрібно зламати паролі, які ви використовуєте для захисту своїх найважливіших облікових записів в Інтернеті. Наприклад, використання лише цифр може дозволити хакеру миттєво зламати ваш пароль довжиною від 4 до 11 символів.

Згідно з Hive Systems, паролі з чотирьох-восьми символів тільки в нижньому регістрі можуть бути зламані миттєво, а пароль, що складається з дев’яти букв у нижньому регістрі, може бути виявлений за 10 секунд. Якщо для пароля потрібно 10 символів, це збільшує час до 4 хвилин, тоді як 11-символьний пароль, який використовує лише малі літери, можна підібрати за дві години.

При комбінації малих і великих літер паролі з чотирьох-шістьох символів можуть бути зламані миттєво. Для зламування паролів, що складаються з семи символів, потрібно всього дві секунди. Пароль з 11 символів з використанням великих і малих літер може утримувати хакера терміном до п’яти місяців.

Суть у тому, що ваш пароль має бути довгим, і додавання однієї додаткової літери може мати величезне значення для безпеки ваших особистих даних. Наприклад, згідно зі звітом, використовуючи малі та великі літери, цифри та символи, час злому десяти символьного пароля займе п’ять місяців. Якщо використовувати ті ж літери, цифри та символи, але в 11-символьному паролі, то його злом займе цілих 34 роки.

Hive стверджує, що пароль, який використовується в Інтернеті, повинен містити не менше 8 символів, використовуючи поєднання цифр, великих літер, малих літер та символів.

21.03, 25.06 (Див.:  https://portaltele.com.ua/)

 

Украинцам рассказали, как можно подключиться к интернету Starlink от Илона Маска: инструкция

Новини інфотелекому

98.  Українцям розповіли, як можна підключитися до інтернету Starlink від Ілона Маска: інструкція

У комплект для підключення до інтернету Starlink входять такі компоненти: антена у вигляді тарілки, Wi-Fi маршрутизатор, термінал для прийому сигналу та кабель 30 метрів (комплект коштує 500 доларів). При цьому щомісячна плата за користування таким інтернетом становитиме 100 доларів.

Щоб отримати такий комплект для підключення Інтернету від Starlink, потрібно залишити заявку на сайті компанії.

Коли все обладнання вже буде, антену слід встановити на даху будинку. До неї підключають кабель і вмикнути шнур живлення у розетку.

Після цього потрібно у Google Play або AppStore завантажити програму Starlink та налаштувати її. Для цього слід ввести ім'я домашньої мережі та пароль.

21.03, 24.06 (Див.: https://shev.org.ua/)

Новини інфотелекому

97. Південна Корея планує запустити комерційну мережу 6G приблизно 2028 року.

Південна Корея досягла швидкого прогресу в швидкості та покритті мережі 5G з того часу, як у квітні 2019 року стала першою країною, яка запустила комерціалізацію послуг 5G.

Південна Корея буде просуватися вперед, щоб відкрити нову еру з інноваційними цифровими технологіями, включаючи метасвіт, блокчейн, штучний інтелект та хмарні технології.

Також, країна працює над стратегіями розвитку мереж наступного покоління разом із місцевими операторами зв'язку та технологічними фірмами SK Telecom, KT, LG Uplus, Samsung Electronics та LG Electronics.

Уряд та компанії мають намір здійснювати спільну діяльність з розвитку та інновацій опорної мережі 5G та поки що нестандартизованих майбутніх мереж 6G, IoT та супутникового зв'язку.

17.03, 23.06 (Див.:  https://www.rcrwireless.com/)

Новини інфотелекому

96. Microsoft безкоштовно надає ліцензії на хмарні продукти для навчальних закладів України

Компанія Microsoft безкоштовно надає ліцензії на свої хмарні продукти для навчальних закладів в Україні, повідомив співзасновник та CEO компанії DevRain Олександр Краковецький.

"Ми отримали кілька сотень запитів на отримання ліцензій. І ось перші два десятки навчальних закладів уже почали отримувати безкоштовні ліцензії. Мова не йде про п'ять чи десять ліцензій, а про сотні і тисячі – все для того, щоб навчальний процес тривав, попри всі негаразди", – написав Краковецький у фейсбуці.

За його словами, ліцензії надаються для програм Microsoft 365 (включає Microsoft Teams), Azure, Project тощо. Залишити заявку на отримання ліцензії можна за посиланням

17.03, 22.06 (Див.:  https://interfax.com.ua/)

Новини інфотелекому

95.  Президент підписав закон про хмарні послуги

«Президент України підписав закон про хмарні послуги. Тепер державні органи зможуть зберігати дані у хмарних сервісах», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для того, щоб обробляти дедалі більше інформації, органам влади та місцевого самоврядування необхідно періодично збільшувати кількість обчислювальних та людських ресурсів.

За даними Мінцифри, цей закон дозволить прибрати корупційні ризики під час закупівлі серверного обладнання; пришвидшиться впровадження інновацій в органах влади.

«Також закон про хмарні послуги зробить Україну привабливою для найбільших світових вендорів хмарних сервісів — Microsoft, AWS, Google Cloud. Тож ми станемо на крок ближчими до побудови гіпермасштабних датацентрів. Цифровізація триває», - поінформували у міністерстві.

17.03, 21.06 (Див.:  https://www.ukrinform.ua/)

Новини інфотелекому

94. Starlink Ілона Маска став найбільш завантажуваним застосунком в Україні

Starlink — додаток, який дозволяє користувачам смартфонів отримати доступ до супутникового інтернету від Space-X.
Застосунок було завнтажено у магазинах App Store та Google Play в Україні майже 100 000 разів за лютий та березень мысяць.
Станції супутникового інтернету Starlink вже працюють в Україні, щоб підтримати належне функціонування критичної інфраструктури та послуги у сфері охорони здоров’я, фінансів та енергетики.

17.03, 20.06 (Див.:  https://zido.com.ua/)

Новини інфотелекому

93. "Vodafone Україна" надає безкоштовний пакет зв'язку українцям у роумінгу ще в шести європейських країнах

Мобільний оператор "Vodafone Україна" надає українцям можливість безкоштовно підключити послугу "Доступний роумінг" іще в шести країнах - Італії, Ірландії, Нідерландах, Португалії, Іспанії та Словаччині. У "Vodafone Україна" зазначили: підключивши послугу "Доступний роумінг", клієнти в цих країнах отримають безкоштовно 400 МБ мобільного інтернету і 60 хвилин на 30 днів для вхідних або вихідних дзвінків в Україну та на номери країни, де вони перебувають. Перше підключення послуги - безкоштовне. Вартість подальших підключень - 100 грн на 30 днів. Раніше "Vodafone Україна" надала безкоштовний пакет зв'язку українцям у роумінгу в Польщі, Молдові, Угорщині, Румунії, Німеччині та Чехії.

16.03, 18.06 (Див.: https://interfax.com.ua/)

Новини інфотелекому

92. В Україну прибула ще одна партія Starlink – Федоров

«Ще одна партія Starlink в Україні. Майбутнє за технологіями. Технології сьогодні допомагають українцям, допомагають новому добру перемогти старе зло. Майбутнє за Україною!», - зазначив Федоров. Він також подякував засновнику SpaceX Ілону Маску та владі Польщі.
Як повідомляв Укрінформ, Ілон Маск надав Україні термінали супутникового зв'язку Starlink, щоб забезпечити доступ до супутникового інтернету в разі виникнення проблем з доступом до традиційної інтернет-мережі. Наприкінці лютого в Україну приїхала перша партія станцій Starlink. Другу партію Україна отримала 9 березня.

16.03, 17.06 (Див.: https://www.ukrinform.ua/)

Новини інфотелекому

91. У Vodafone TV тепер можна безкоштовно дивитися фільми, мультфільми, серіали та понад 180 каналів

Компанія Vodafone відкрила безкоштовний доступ до українського телебачення через сервіс Vodafone TV, а тепер дозволяє без передплати дивитися фільми, мультфільми та серіали.
Для того, щоб використовувати Vodafone TV, потрібно завантажити програму сервісу Google Play або App Store. Також дивитися контент можна в браузері на сайті tv.vodafone.ua.

16.03, 16.06 (Див.: https://gagadget.com/)

Новини інфотелекому

90. Поради щодо створення сучасних відкритих радіомереж 5G (Open RAN)

Після десятиліть статус-кво промисловість 5G готова до прориву. Віртуалізована хмарна Open RAN покликана зробити революцію в бізнесі інфраструктури 5G завдяки розширеній екосистемі, різноманітності постачальників та зниженню витрат.

Одним із ключових компонентів, який уможливлює створення сучасних Open RAN, є вбудовані апаратні прискорювачі. Вони необхідні для управління надзвичайно чутливими до затримок частинами робочого навантаження RAN та мають вирішальне значення для забезпечення розширених мережевих функцій та нових можливостей.

Продуктивність прискорювача буде інструментом диференціації для постачальників. Багато постачальників борються за лідерство у цій галузі. Але переможуть лише ті, хто має перевірену технологію, великий технічний досвід і правильну співпрацю.

15.03, 15.06 (Див.: https://www.tantraanalyst.com/)

Новини інфотелекому

89. Дзвінки в Україну та з України у Skype тепер повністю безкоштовні

Компанія Microsoft оновила свою платформу для спілкування Skype – одним з головних нововведень стала можливість дзвонити з України та в Україну абсолютно безкоштовно. Для дзвінків не знадобиться покупка кредитів, які використовуються у Skype для здійснення дзвінків.

Оновлення фігурує під назвою Skype Insider Build 8.82. В його рамках також була додана можливість купувати кредити, підписки та номери, використовуючи вбудований білінг Google Play Store. Також була покращена продуктивність. Публічний реліз Skype повинен отримати всі ці нововведення вже незабаром. Завантажити Skype Insider Build 8.82 можна за цим посиланням.

15.03, 14.06 (Див.: https://itsider.com.ua)

Новини інфотелекому

88. Міністр цифрової трансформації підписав лист, який закликає не мобілізувати ІТ-фахівців до лав ЗСУ

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров підписав лист, у якому закликав не мобілізувати IT-фахівців. Він вважає, що айтівцям варто зусередитися на кібервійні, а також продовжувати працювати та платити податки. За словами Федорова, війна триває не лише на землі, в повітрі та на воді, а й у кіберпросторі. І українська ІТ-армія дає гідну відсіч ворожій пропаганді. Також айтівці продовжують працювати та наповнювати бюджет України. Цей факт слід врахувати при визначенні протягом мобілізації черговості та обсягів призову військовозобов’язаних. Позиція Мінцифри в тому, що сьогодні IT-фахівці не є пріоритетною категорією для мобілізації.

14.03, 13.06 (Див.: https://internetua.com/)

Новини інфотелекому

87. Майбутнє 5G: для інновацій потрібна інфраструктура

Доступ до Інтернету є однією з основних потреб, так само як електрика та вода. Великі надії покладаються на технологію 5G, яка дозволяє підключати більше пристроїв, швидше та надійніше. Однак важливо пам'ятати, що для цього підключення також потрібна певна інфраструктура:
1.  Додаткові периферійні пристрої.
2.  Створити рівень підключення.
3.  Конвергенція: зовні та всередині.
Щоб 5G повністю реалізував свій потенціал, також потрібне оновлення апаратної інфраструктури. Тому компанії та муніципалітети мають сьогодні готуватися до майбутнього, у якому все об'єднано у мережу.

28.03, 11.06 (Див.: https://www.journaldunet.com)

Новини інфотелекому

86.  Українським медустановам передано 590 станцій супутникового Інтернету Starlink компанії SpaceX

Медичним установам та установам у сфері охорони здоров'я України передано 590 станцій супутникового Інтернету Starlink компанії SpaceX, у них буде доступ до інтернету в зонах активних бойових дій, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України.
Зазначається, що завдяки терміналам Starlink лікарні матимуть безперебійний доступ до супутникового інтернету. У разі перебоїв зі зв'язком кожна станція зможе роздавати Wi-Fi.

28.03, 10.06 (Див.: https://interfax.com.ua/)

Новини інфотелекому

85. Китай створить найбільший у світі парк електрогенерації на відновлюваних джерелах

Директор NDRC Китаю повідомив, що в районі пустелі Гобі буде збудовано найбільший у світі парк електрогенерації на відновлюваних джерелах. Об'єкт завдяки енергії сонця та вітру запропонує встановлену потужність 450 ГВт. Це стане частиною плану Китаю до 2030 року виробляти за рік до 1,2 ТВт «зеленої» електрики.
Новий проєкт додасть до наявних потужностей ще близько півтеравату потужності. Близько 100 ГВт нових потужностей вже перебувають у стадії будівництва. Але не уточнюється, йдеться про вітрогенерацію або отримання енергії від сонячного світла.
Зараз Китай покладається в основному на електрику від вугільних електростанцій, хоча встановлені потужності сонячних та вітряних електростанцій сумарно вже наблизилися до позначки 43,5% загальної встановленої потужності в країні.

10.03, 9.06 (Див.: https://internetua.com/)

Новини інфотелекому

84.  Допоможи ЗСУ знищити окупанта: Мінцифра запускає чатбот «єВорог»

Команда Мінцифри створила чатбот у Telegram, за допомогою якого українці можуть повідомити про пересування окупанта чи його ворожої техніки. Головна відмінність від інших подібних ботів — авторизація через застосунок «Дія». Це потрібно, щоб диверсанти не могли спамити фейковими фото чи відео.
Як скористатися чатботом:
•  Перейдіть за посиланням у смартфоні https://t.me/evorog_bot
•  Натисніть Авторизуватися та підтвердьте особу в застосунку Дія. Це потрібно, щоб послугою не змогли скористатися окупанти — а тільки авторизовані користувачі.
•  Виберіть, що саме ви бачили, — техніку чи окупантів, надішліть фото чи відео
•  Виберіть область зі списку та відправте геолокацію техніки чи живої сили ворога
•  Опишіть своїми словами те, що ви побачили
Усі дані щодо ворога будуть передані до ЗСУ.

10.03, 8.06 (Див.: https://itc.ua/)

Новини інфотелекому

83. Рівненська тероборона одержала перші системи Starlink

Перші системи Starlink компанії SpaceX американського винахідника Ілона Маска прибули на Рівненщину 9 березня. Їх передали структурам, які відповідають за територіальну оборону.

Starlink – глобальна супутникова система, яка забезпечує високошвидкісний широкосмуговий супутниковий доступ до Інтернету у місцях, де він ненадійний або недоступний. Ілон Маск, нагадаємо, висловив свою підтримку Україні. Першу партію станцій супутникового інтернету від компанії Ілона Маска доставили в Україну 28 лютого.

9.03, 7.06 (Див.: https://zaxid.net)

Новини інфотелекому

82. На "Укртелеком" здійснили кібератаку, її наслідки вже ліквідовано

"Укртелеком" у березні випробував та відбив потужну кібератаку. Тому абоненти могли відчувати зменшення швидкості доступу на деякі ресурси. Наголошується, що були обмеження швидкості для приватних абонентів у деяких областях, пріоритет інтернет-доступу надається сервісам ЗСУ, органам державної влади та соціальній інфраструктурі.
Фіксована телефонія працює у повному обсязі.

9.03, 6.06 (Див.: https://internetua.com)

Новини інфотелекому

81. Як і чому LoRaWAN підтримує мережі IoT

З'єднання зовнішніх компонентів системи. LoRaWAN розроблена спеціально для IoT, є мережею передачі, що підходить для зв'язку з компонентами системи, віддаленими, мобільними або з окремими датчиками. Він використовує радіочастоту без ліцензії та забезпечує дальність дії до 40 км.

Пристрої IoT без живлення. Декілька пристроїв із підтримкою IoT можуть безпечно обмінюватися даними один з одним без необхідності складної та жорсткої установки. LoRaWAN розроблена спеціально для IoT, адаптується до особливо низького енергоспоживання датчиків. Тому їх можна використовувати незалежно від мережі.

Мережі LoRaWAN: безпечний зв'язок. Мережі LoRaWAN зазвичай налаштовуються за топологією «зірка». У цьому випадку кінцеві пристрої LoRaWAN обмінюються даними через з'єднання з одним переходом зі шлюзами, які підключені до мережного сервера через стандартне з'єднання IP. Таким чином, віддалені частини системи можуть легко інтегруватися в існуючі глобальні рішення.

Створено як стандарт IoT. LoRaWAN - не єдина радіосистема LPWAN на ринку, але, в порівнянні з іншими подібними системами, вона пропонує найбільш збалансований і великий загальний пакет, а також дозволяє широкий вибір мережевих архітектур, класів пристроїв, безпеки і масштабованість для створення додатків IoT.

Крім того, на відміну від багатьох інших технологій LPWAN, LoRaWAN – це не пропрієтарний протокол, а відкрита система.

28.01, 26.05 (Див.: https://www.itismagazine.it/)

80. В Україні виник дефіцит супутникових телефонів

В Україні зненацька виник дефіцит супутникових телефонів. У профільних магазинах повідомляють, що очікують на постачання в лютому, проте з початку січня в країні дуже складно знайти гаджет. В даний час продавці пропонують супутникові телефони тільки за попереднім замовленням та з повною передоплатою. Тим часом увесь світ може зіткнутися з дефіцитом смартфонів через брак чипів. Компанія Apple вже збирається запустити виробництво чіпів безпроводового зв'язку власними силами, щоб не зменшувати виробництво гаджетів. З аналогічною проблемою зіткнулися Samsung Electronics і Toshiba, при цьому напередодні компанії повідомили про відновлення роботи на заводах, що випускають напівпровідникові елементи.

28.01, 25.05 (Див.: https://delo.ua/)

79. Українці у смартфоні: Дія стала такою ж популярною, як Facebook-месенджер

Додаток Дія, що став символом "держави в смартфоні", став майже таким же популярним в українців, як і месенджер Facebook. Дія за популярністю вийшла на 11 місце серед усіх соцмереж в українців. За підсумками 2021 року аудиторія Дія – 73,9% – наблизилась до аудиторії Facebook-месенджера – 74,4%.

28.01, 24.05 (Див.: https://tech.segodnya.ua/)

78. 5G сповільнюється по всьому світу: названо причини

Компанія Ookla проаналізувала статистику вимірів у мережах 5G по всьому світу. За період із січня по жовтень 2021 року середня швидкість скачування (DL) склала трохи більше 166 Мбіт/с. Здавалося б це чимало, але у 2020 році тому за аналогічний період середні цифри – 206 Мбіт/с. Ще більше уповільнення показали швидкості закачування (UL) з 29 до 21 Мбіт/с відповідно. І це не статистична похибка, а цілком логічна закономірність. По-перше, мережі 5G отримують все більше навантаження зі зростанням кількості сумісних смартфонів, а також розширення покриття. Це цілком логічно, адже чим більше абонентів користуються спільним ресурсом – тим меншу швидкість отримає кожен із них. По-друге, оператори впроваджують технології динамічного перерозподілу спектра між 4G і 5G, щоб абоненти отримували максимальні швидкості з урахуванням поточного покриття в конкретному місці, і навіть для раціональнішої утилізації спектра.
Проте представники Ookla все ще бачать потенціал для зростання швидкостей у 2022 році. Головним чином це може бути досягнуто рахунок розширення спектра в діапазоні вище 6 ГГц. Якщо ширина каналу 5G буде близька до максимальної (100 МГц), абоненти в зоні покриття отримають стабільні швидкості в районі 1 Гбіт/сек і більше, що може збільшити середні цифри.

19.01, 23.05 (Див.: https://gsminfo.com.ua/)

Новини інфотелекому

77. LoRa швидко розвивалася останніми роками, від зв'язку до позиціонування, від лічильників до супутників

     Спочатку ми розуміли LoRa як технологію зв'язку LPWAN з низьким енергоспоживанням, низькою вартістю та широким покриттям, то сьогодні ми дізнаємося більше про LoRa з погляду позиціонування. LoRa Edge в основному націлений на діапазон позиціонування 10-50 м і є системою, яка забезпечує позиціонування середньої точності. Термін служби батареї терміналу може досягати кількох місяців або років, а вартість модуля може бути меншою за 5 доларів США.
      Для позиціонування UWB потрібно чотири шлюзи в кімнаті, а для комбінації LoRa Edge та інших технологій позиціонування потрібно лише один шлюз LoRa, що дозволяє значно знизити вартість розгортання мережі. Платформа геолокації LoRa Edge не тільки дозволяє постачальникам рішень повною мірою використовувати можливості позиціонування, специфічні для LoRa®, але також є сумісною зі стандартом LoRaWAN® для відповідності глобальним нормативним вимогам безпроводового зв'язку, включаючи Китай, США та Європу.

19.01, 20.05 (Див.: http://news.rfidworld.com.cn/)

Новини інфотелекому

76. IoT у 2022 році: IoT перетворюється на послугу

За словами віце-президента та аналітика Gartner, наступний великий зсув у розвитку в IoT полягає у відході від звичайного підключення, коли постачальники обладнання просто продають спосіб отримання даних із активів у хмару, і до повністю інтегрованих додатків.
За словами аналітика, це фактично перехід від продажу компонентів до готової продукції, що є ознакою зростання зрілості ринку IoT. У минулому така компанія, як Sigfox, могла продавати мережеве підключення компанії, яка вже мала кінцеві точки для підключення та використовуваний хмарний сервер. Тепер GE, Siemens та інші продають свою операційну технологію як інтегровану послугу. Це не кінець світу для окремих постачальників, це просто означає, що вони, швидше за все, продають свій продукт або послугу іншому постачальнику, а не підприємству.

19.01, 19.05 (Див.: https://www.reseller.co.nz/)

Китай справился, пока другие только начинают: сетями 5G теперь покрыта вся страна
Новини інфотелекому

75. Китай впорався, поки інші тільки починають: мережами 5G тепер покрита вся країна

Китайська академія інформаційних та комунікаційних технологій, яка перебуває у безпосередньому підпорядкуванні Міністерства промисловості та інформаційних технологій, опублікувала звіт про розвиток 5G за 2021 рік. Згідно з звітом, у 2021 році постачання мобільних телефонів з підтримкою 5G на китайський ринок досягло 266 мільйонів одиниць. При цьому на 5G-моделі припадає 75,9% постачання мобільних телефонів за той же період. Базові станції 5G охоплюють усі міста та міські райони. На сьогоднішній день у Китаї побудовано та комерціалізовано понад 2300 галузевих віртуальних приватних мереж 5G. Число користувачів 5G-телефонів у Китаї досягло 450 мільйонів, що становить понад 80% користувачів 5G у всьому світі.

18.01, 18.05 (Див.: https://www.ixbt.com/)

 

Новини інфотелекому

74. Програмні додатки для попередньої акселерації IoT

       Програма IoT Engine надасть успішним кандидатам експертну підтримку, а також розгорне виділену мережу LoRaWAN IoT для тестування (програма акселерації для рішень IoT).
      Програма підтримає до 30 підприємців-початківців та стартапів з їх первинною концепцією рішення IoT. Проєкт базується на базі Barnsley Digital Media Center (DMC) і був розроблений у співпраці з фахівцем розумних міст та IoT Connexin, експертами зі стартапа Capital Enterprise і Радою Barnsley в рамках технологій прискорення екосистеми та Market-Making South Yorkshire.
      IoT Engine на базі Connexin та програми DMC надасть успішним кандидатам експертну підтримку від команди Connexin у розробці рішень та їх виведенні на ринок, а також надаватимуть рекомендації щодо практичного втілення ідей та моделей.
      Крім підтримки створення та підтримки попереднього акселератора, Connexin розгортає виділену мережу LoRaWAN IoT для підтримки підприємств та підприємців.

18.01, 17.05 (Див.: https://www.smartcitiesworld.net/)

73. Аргентина виводить сільськогосподарський IoT на орбіту

      Аргентина приєдналася до ринку супутникових послуг IoT у сільському господарстві, запустивши свій перший пікосупутник. Пікосупутник "Генерал Сан-Мартін" дозволить сільськогосподарським компаніям у провінціях або районах, де немає доступу до Інтернету, застосовувати технологію IoT для оптимізації виробництва.
     Згідно з наданим урядом прес-релізом, пікосупутниковий проєкт був розроблений для експорту та може сприяти процесу заміщення імпорту обладнання та послуг.
     Термін «пікосат» зазвичай застосовується до штучних супутників масою від 0,1 до 1 кг. У цьому випадку сателіти PocketQube важать близько 1 кг.
     Очікується, що запуск стане відправною точкою для угруповання зі 100 пікосупутників, які будуть відправлені до космосу протягом наступних трьох років.

18.01, 16.05 (Див.: https://developingtelecoms.com/)

72. Європейські і британські регулятори вважають, що 5G не несе загрози для авіації

       Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) заявило, що його фахівці не змогли підтвердити факт того, що 5G-обладнання може нести загрозу для авіаційних систем. З ними погодилися колеги британського Управління цивільної авіації (CAA), які заявили про відсутність підтверджених випадків виникнення перешкод від 5G мереж на авіаційному устаткуванні, пише The Register. При цьому американське відомство, як і раніше, висловлює занепокоєння.
      Проте у Британії проблеми не бачать. Ще наприкінці року CAA заявило, що за результатами взаємодії з іншими національними регуляторами не було встановлено жодного прецеденту, коли обладнання 5G створювало будь-які перешкоди у роботі авіаційних систем. При цьому відомство обережно зазначило: «Робота в минулому не є гарантією для майбутніх сценаріїв».
      Радіовисотоміри, для яких 5G-обладнання, на думку FAA, може становити загрозу, працює в частотному діапазоні 4,2-4,4 ГГц. При цьому під сантиметровий діапазон мереж 5G США виділили частоти 3,7–3,98 ГГц, а в Європі це 3,4–3,8 ГГц.

17.01, 11.05 (Див.: https://mind.ua)

Новини інфотелекому

71. Роль Інтернету речей у розумних містах

Розумні міста – це сукупність сучасних та високотехнологічних технологій, наприклад: якість повітря: розумні міста зараз оснащені новими технологіями для моніторингу забруднення, пилу та частинок у повітрі, щоб миттєво попереджати своїх мешканців про рівні забруднення повітря в режимі реального часу; управління відходами: системи IoT використовуються для оптимізації ефективності збору та зниження експлуатаційних витрат, а також для вирішення екологічних проблем; розумна інфраструктура: ця інфраструктура часто включає автоматичне освітлення, розумні ліфти тощо; управління трафіком: IoT значно полегшує оптимізацію моделей трафіку. Використовуючи датчики для відстеження та надсилання оновлень трафіку в режимі реального часу на платформу управління.

17.01, 10.05 (Див.: https://www.imna.ir/)

Новини інфотелекому

70. Американський гігант Qualcomm купує український стартап Augmented Pixels

      Американська компанія Qualcomm, що виробляє чіпи, софт та сервіси, купила український стартап Augmented Pixels. Згідно з повідомленням, суму угоди не розголошують. Засновник та керівник компанії Віталій Гончарук лише підтвердив виданню факт продажу.
       Серед інвесторів стартапу – AVentures Capital, ICU, а також The Hive і Steltec Capital. Офіси Augmented Pixels розташовані в США та Україні, зокрема, в Києві та Одесі.
       Бекграунд. Раніше український стартап Noty.ai, що транскрибує відеодзвінки й формує звіти, залучив $200 000. Лід-інвестором є новостворений фонд GEEK Ventures.

17.01, 9.05 (Див.: https://mind.ua/)

69. Web 3.0: яким буде новий інтернет?

Ажіотаж навколо Web 3.0 наростає з кожним днем. Зараз етапи розвитку інтернету ділять на Web 1.0 – диспансерний, Web 2.0 – інтерактивний, Web 3.0 – взаємний.

На даний момент Web 3 поки що у розробці. Децентралізований контент, підтримка штучного інтелекту та Метавсесвіт це основні особливості мережі. Web 3 це мережа відкритих протоколів та додатків, що складається їх розробникам і користувачам без посередників.

Передбачається, що пошук інформації відбуватиметься за новим принципом – не за назвою, а за змістом. Буде не потрібно тримати інформацію в одному місці, вона може зберігатися в декількох місцях одночасно. Децентралізація та система без попередження дозволить користувачам отримати більше контролю над особистими даними користувача. Сайти більше не збиратимуть особисту інформацію без згоди.

Основою Web 3.0 стане розподілена база даних, яка зберігатиметься на спеціальних вузлах – node. Але децентралізація не означає хаос, це лише означає, що контент не матиме єдиного власника. Але якщо в децентралізованих організаціях більшість вважає контент аморальним або недоречним, передбачається, що шляхом голосування більшості, його можна видалити.

14.01, 4.05 (Див.: https://mediasat.info/)

Новини інфотелекому

68. Франція 5G принесла 2 мільярди євро у 2020 році – звіт

Згідно з дослідженням, французька екосистема 5G досить добре сформована і великий дохід.
Очікується, що щорічні інвестиції в 5G становитимуть до 2,2 мільярда євро (2,48 мільярда доларів), а в 2027 році на п’ять вертикальних секторів припадатиме близько 75% прямих витрат на бізнес-додатки, розподілені таким чином:
• Індустрія 4.0
• Транспорт
• Енергія та вода
• Охорона здоров'я
• Сільське господарство

У дослідженні говориться, що до 2022 року кожен національний оператор з ліцензією 5G повинен розгорнути 3000 сайтів 5G, а кількість розгорнутих сайтів має перевищувати 8000 (у тому числі 4000 в районах з низькою щільністю) до 2024 року.

14.01, 3.05 (Див.: https://www.lightreading.com/)

Новини інфотелекому

67. Як страхувальники ставляться до використання IoT та штучного інтелекту у страхуванні? Дослідження Policygenius

Сфера страхування майна та страхування від нещасних випадків тестує використання технологій штучного інтелекту (AI) для вирішення своїх проблем. Рекордні втрати від катастроф створили попит на кліматичні моделі оцінки на основі AI для кращого прогнозування ризиків та управління ними.

Ключові результати дослідження:

  •  83% споживачів не відчували б себе комфортно, якби їхня заява на страхування будинку чи автомобіля розглядалася виключно штучним інтелектом.
  • 43% домовласників погодилися б дозволити дрону оцінити їхнє майно, а не людині.

Споживачі, як і раніше, цінують людський дотик. Незважаючи на зростання цифрового страхування, клієнти всіх вікових категорій, як і раніше, віддають перевагу людському фактору, коли справа доходить до придбання страхового покриття або подання заяв на виплати.

Проблеми конфіденційності переважують фінансову економію. Страхова телематика і технології розумного будинку можуть призвести до зниження страхових премій та зниження ризиків. Але опитування страховиків показало, що споживачі не повністю прийняли ці продукти.
Також, споживачі не готові до експансії BigTech, щоб застрахувати свій будинок або автомобіль.

14.01, 2.05 (Див.: https://forinsurer.com/)

Новини інфотелекому

66. Південна Корея спільно з ЄС розробили міжконтинентальну систему супутникового 5G-зв'язку

      Дослідницька лабораторія з Південної Кореї повідомила про створення першої у світі міжконтинентальної супутникової мережі 5G.

      Супутникова багатомережева система 5G об'єднує мережі 5G із супутниковими мережами, забезпечуючи можливість надання послуг зв'язку у віддалених районах або під час стихійного лиха, повідомили у Державному науково-дослідному інституті електроніки та телекомунікацій (ETRI).

       Завдяки використанню супутникових мереж, нова система дозволить надавати послуги зв'язку користувачам, що знаходяться в районах, де відсутні базові станції 5G або їх недостатньо, що забезпечить ширше покриття сигналом порівняно зі звичайними мережами 5G.

11.01, 28.04 (Див.: https://mediasat.info/)

Новини інфотелекому

65. Український водневий стартап залучив ще $62 млн

       Стартап Universal Hydrogen на початку 2021 року залучив $20,5 млн у рамках Series A. Після цього раунду капіталізація Universal Hydrogen зросла вчетверо: з 55 до 262 мільйонів доларів.

         Засновник Universal Hydrogen — Павло Єрьоменко, який народився у Львові, а у 13 років разом із батьками емігрував до США. Його батько – відомий харківський математик Олександр Єрьоменко, лауреат Премії Гумбольдта.

      Павло Єрьоменко — інженер у сфері аеронавтики та астронавтики, він здобув профільну освіту в Массачусетському та Каліфорнійському технологічних інститутах. Раніше він працював в агентстві з оборонних технологій Пентагону (DARPA), а також у компаніях Motorola та Google, де був директором з розвитку технологій.

       Компанія Єрьоменко розробляє проект, що передбачає створення воднево-електричної рухової установки для літаків, яку можна буде встановити практично на будь-яку модель літального засобу. Технологію планують офіційно протестувати на літаку De Havilland Canada DHC8-Q300, також відомому як Dash-8. Якщо все піде за планом, він стане найбільшим літаком у світі на водневій тязі.

11.01, 27.04 (Див.: https://novavlada.info/)

Новини інфотелекому

64. В Україні почали стягувати податок на Google. Хто заплатить 20%

        Закон "Про податок на Google" повністю набув чинності з 1 січня 2022 року. Документ запроваджує європейські норми та зобов'язує міжнародні інтернет-компанії сплачувати 20% податку на додану вартість (ПДВ) в Україні.

        У законі прописано, що нерезиденти будуть включені до переліку осіб, які реєструються платниками ПДВ в Україні. Таким чином, замість українських компаній ПДВ платитимуть інтернет-гіганти.

        Відповідно до закону, такі електронні послуги підпадають під оподаткування:
• постачання зображень або текстів,
• постачання аудіовізуальних творів, відео на запит, ігор,
• надання у користування "хмар" для розміщення даних,
• постачання софту та оновлень до нього, а також його дистанційне обслуговування,
• реклама в інтернеті та інших електронних ресурсах.

         Водночас корпорації не сплачуватимуть 20% ПДВ за надання електронних освітніх послуг.

11.01, 26.04 (Див.: https://internetua.com/)