ЛІПАТОВ АНАТОЛІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ

ЛІПАТОВ  АНАТОЛІЙ  ОЛЕКСІЙОВИЧ

Ліпатов Анатолій Олексійович

07.04.1929 – 14.07.2017

На 89 році після тяжкої хвороби помер полковник у відставці, кандидат технічних наук, професор, заслужений працівник вищої школи України, лауреат Державної премії з науки та техніки, почесний радист та винахідник ЛІПАТОВ АНАТОЛІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ.​

Ліпатов Анатолій Олексійович, народився 7-го квітня 1929 року в м. Новгороді Ленінградської області в сім'ї селян.

Після закінчення середньої школи поступив в 2-ге Ленінградське артилерійське училище і закінчив його в 1950 р.

Службу проходив на посадах: командир лінійного взводу окремого розвідувального артилерійського дивізіону, слухач Військової інженерної академії зв'язку, ад'юнкт Військової інженерної академії зв'язку, викладач кафедри Військової інженерної академії зв'язку. У 1968 році успішно захистив кандидатську дисертацію в галузі техніки НВЧ.

У 1968 році Ліпатов А.О. прибув на посаду старшого викладача Київського вищого військового  інженерного училища зв’язку (КВВІУЗ), з 1969 року по 1974 рік – начальник кафедри НВЧ, антен та розповсюдження радіохвиль. У 1974 році очолив випускну кафедру Тропосферного, радіорелейного та супутникового зв’язку КВВІУЗ. Під керівництвом Ліпатова А.О. за рік була розгорнута Навчальна лабораторія НВЧ.

Після звільнення в запас з 1989 року по 2016 рік – провідний науковий співробітник Наукового центру зв’язку та інформатизації Військового інституту телекомунікацій та інформатизації та професор Інституту телекомунікаційних систем КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Ліпатов А.О. являється ініціатором наукового напрямку «СИСТЕМИ СУПУТНИКОВОГО ЗВ'ЯЗКУ», наукові результати якого лягли в основу захисту більше 20 кандидатських дисертацій та 3 докторських дисертації, та були прийняті за основу при створенні та реалізації єдиної системи супутникового зв’язку. Був керівником групи від КВВІУЗ по створенню станції супутникового зв’язку для керівництва країни.

Ліпатов А.О. кандидат технічних наук, професор має 114 друкованих праць, з них 103 наукові та 9 методичного характеру (підручник, 8 навчальних посібників, 2 монографії, довідник та ін.). Має почесні звання: Заслужений працівник Вищої школи України, Лауреат Державної премії з науки та техніки України, Почесний радист СРСР, Винахідник СРСР.

Досягнення Ліпатов А.О. були відмічені орденом Червоної Зірки, 7- ма медалями,  нагрудними знаками: „За відмінні успіхи в роботі” – Вища школа  СРСР,  „За самовіддану працю у Збройних Силах України” – наказом начальника Генерального штабу Збройних Сил України.

Світла пам'ять про Анатолія Олексійовича назавжди залишиться в наших серцях.

Керівництво Інституту телекомунікаційних систем КПІ ім. Ігоря Сікорського, товариші, учні, друзі.

Прощання відбудеться о 14.00 17.07.2017 на Байковому кладовищі.​

Створено 17.07.2017 13:52